Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Не верь, не бойся, не плати. ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

МІСТО НА БЕРЕГУ УДАЮ
Автор: Станислав Власенко      Дата: 13.08.2004 08:52


     На початку нового тисячоліття Прилуки впевнено набувають імідж міста зростаючої ділової активності, освітньо-культурного центру Чернігівської області.
     Перша згадка про місто Прилуки зустрічається у 1085 році в "Повчанні" князя Володимира Мономаха своїм дітям, як місто-фортеця, що захищало кордони Київської Русі від набігів половецьких орд з боку Дикого Степу.
     З Прилуками пов'язані сторінки життя і діяльності багатьох відомих в нашій країні і за її межами людей. Деякий час у місті жив і працював видатний український письменник Панас Мирний, в чоловічій гімназії навчалися : математик Г. Ф. Вороний, літературознавці - брати C.I. та B.I. Маслови, композитор Л. М. Ревуцький. Неодноразово відвідував місто великий український поет Т. Г. Шевченко. Прилуки - батьківщина українського письменника П.П. Білецького-Носенка; вченого - психолога О.М. Щербини ; комісара "Молодої гвардії", Героя Радянського Союзу О.Кошового; народного артиста України М.Ф. Яковченка; доктора технічних наук Д.О. Шкоропада; поетеси Л.В.Забашти та багатьох інших.
     Прилуки - місто обласного значення, залізничний вузол. Місто розташоване на півдні Чернігівської області на берегах р.Удай , є адміністративним, економічним і культурним центром Прилуцького району. Територія Прилук - 40 кв. км. Місто має зручне автомобільне та залізничне сполучення з іншими регіонами України, Росії, Білорусії; знаходиться на відстані 135 км від столиці нашої держави м. Києва. Населення становить 63,2 тис.чол.
     Головною водною артерією міста є річка Удай, права притока р. Сули. Довжина річки 327 км, площа басейну 7030 км. Використовується вода Удаю і приток для господарських та виробничих потреб населення.
     Прилуччина багата на горючі корисні копалини (нафта, газ, торф), будівельну сировину (пісок, глина), бішофіт, водний розчин якого має цінні лікувальні властивості.
     Прилуки за соціально-економічним розвитком випереджають інші територіальні одиниці Чернігівщини, забезпечують до 64% надходжень до бюджету Чернігівської області. За 2003 рік надходження до державного бюджету України від діяльності суб'єктів господарської діяльності міста склали близько 1% всіх надходжень. Разом з цим бюджет міста за І півріччя поточного року виконано на 87,8%, недоотримано 2,5 млн.грн. Виконання надходжень кошику доходів , який розраховано Міністерством Фінансів України та затверджено додатком 5 до Закону України "Про Державний бюджет на 2004 рік" складає 81,6%. Неврахування Міністерством Фінансів при планових розрахунках змін в податковому законодавстві по оподаткуванню доходів громадян, коли ставка оподаткування зменшилась до 13% при 22,5% по місту в 2003 році, призвело до проблем з фінансуванням бюджетної сфери міста, в тому числі і першочергових видатків. Обсяг видатків на делеговані повноваження, затверджений тим же Законом, забезпечує видатки на заробітну плату з нарахуваннями працівників бюджетних установ лише на 9-ть місяців поточного року. Ще влітку 2003 року міською радою була спрогнозована ситуація по зменшенню доходів міського бюджету. В зв"язку з цим, керуючись п.1 ст.61, п.2 ст.62, п.б ст.64 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та для забезпечення територіальної громади міста послугами бюджетної сфери на рівні мінімальних соціальних потреб, міською радою затверджено мінімальний соціальний бюджет міста на 2004 рік, який доведено до вищих органів виконавчої влади. На цих же засадах сформовано і мінімальний бюджет на 2005 рік.
     Промисловий комплекс міста налічує 17 підприємств, які представляють легку, харчову, тютюнову, видобувну, поліграфічну та машинобудівну галузі промисловості. Серед найбільших підприємств, що діють за участю іноземного капіталу та вироби яких відомі за межами країни - AT Тютюнова Компанія "В.А.Т.- Прилуки", ВАТ "Прилуцький завод "Білкозин". Нафтовидобувна промисловість представлена підприємством НГВУ "Чернігівнафтогаз" ВАТ "Укрнафта". Крім того функціонують підприємства легкої промисловості: ЗАТ "Прилучанка" (фабрика художніх виробів); ЗАТ "Вербена" (виробництво шкір-галантерейних виробів); КВТФ головних уборів "Корона", ВАТ "Панчішна фабрика", ЗАТ "Швейна фабрика" ; машинобудування - ВАТ "Будмаш"; харчової промисловості - ТОВ "Прилуки - Агропереробка"(виробництво ковбасних виробів); ЗАТ "Прилуцький м'ясокомбінат"; ВАТ "Прилуцький хлібозавод".
     ПРИЛУЦЬКА ТЮТЮНОВА ФАБРИКА
     У червні нинішнього року компанія British American Tobacco Україна, один із лідерів української тютюнової галузі, розпочала новий етап реконструкції Прилуцької тютюнової фабрики - на місці старих будов уже зводяться стіни нового цеху.
     У грудні 2003 року стали до ладу новий енергоцентр та склад готової продукції -первістки новобудов підприємства. Об'єкти були збудовані дуже швидко - лише за 8 місяців. Виконавцями робіт виступили українські компанії.
     Новий енергоцентр оснащено сучасними високопродуктивними котлами „LOOS" та необхідними агрегатами водопідготовки та розподілу теплової енергії. Для забезпечення безперервної роботи котлів споруджено склад резервного палива, де працює дизель-електрогенератор. Отже, в енергоцентрі змонтовано: три котли для забезпечення фабрики паром та теплом, нову компресорну станцію, яка подає підприємству стиснене повітря, та трансформаторну підстанцію. Все обладнання відповідає міжнародним стандартам якості.
     Новозбудований склад готової продукції, загальною площею 3600 м2, також оснащено найсучаснішим устаткуванням: станціями завантаження та відвантаження готової продукції, системами обігріву та пожежної автоматики. Все це полегшило роботу персоналу та поліпшило умови зберігання готової продукції. Новий склад, звичайно ж, відповідає міжнародним екологічним стандартам.
     До нинішнього етапу розбудови фабрики теж залучені українські підрядники.
     На початку нинішнього року компанія British American Tobacco Україна успішно пройшла перший наглядовий аудит Системи Менеджменту Якості (СМЯ) за ISO 9001:2000 міжнародними аудиторами та експертом TUV CERT (Центральне Товариство з сертифікації, Німеччина). Це ще раз засвідчує: British American Tobacco Україна приділяє особливу увагу системам управління процесами виробництва, що, в свою чергу, відбивається на високій якості продукції і є основним показником діяльності компанії. Випробувальна лабораторія компанії пройшла акредитацію в системі УкрСЕПРО і є однією з небагатьох в Україні, де здійснюється комплексний контроль за якістю сировини та готової продукції.
     Нині Прилуцька тютюнова фабрика - сучасне підприємство, що випускає продукцію міжнародного гатунку, постійно дбаючи про якість найвищого рівня.
     В сигаретному цеху фабрики встановлено додаткове вимірювальне обладнання (станції вимірювання параметрів сигарет), що дає можливість операторам сигаретних машин своєчасно корегувати процес, застосовуючи нові системи контролю на робочих місцях. Обладнання сигаретного цеху оновлено системами автоматичного контролю та корегування таких параметрів, як вага тютюну в сигареті, вентиляція та ін.
     Кожен працівник фабрики проходить навчання у відділі технічного контролю: тут знайомлять з методами та системами оцінки продукції, параметрами якості.
     Сьогодні на Прилуцькій тютюновій фабриці випускається 14 марок сигарет. Серед них всесвітньо відома марка Lucky Strike та лідер українського тютюнового ринку - Прилуки Особливі.
     Для отримання ліцензії на виробництво Lucky Strike наше підприємство успішно пройшло всі міжнародні тести. Аби підтвердити оцінку "міжнародна якість", вироблений продукт має досягти результату 80 пунктів MQI (індекс якості виробництва). Прилуцька фабрика компанії British American Tobacco Україна отримала MQI результат 85 пунктів. Отже, значно перевищила міжнародні вимоги.
     Восени минулого року Прилуцька тютюнова фабрика започаткувала випуск нової міжнародної марки „Alliance", котра вже отримала визнання українських споживачів.
     Висока якість та лідерство "Прилук Особливих" відзначена низкою престижних нагород. Зокрема, "Прилуки Особливі" стали переможцем Всеукраїнського конкурсу "Бренд року -2001" у номінації "Народне визнання", перемогли у Національному конкурсі "Золоті торгові марки" як "Лідер українського тютюнового ринку" у 2001 році. Крім того, у 2000 році на Міжнародному відкритому Рейтингу популярності та якості товарів і послуг "Золота Фортуна" торгову марку "Прилуки Особливі" нагороджено кришталевим рогом достатку в номінації "Торгова марка як гарант якості".
     Минулого року Прилуцькою тютюновою фабрикою компанії British American Tobacco Україна було вироблено 24.28 млрд. штук сигарет.
     Сукупні інвестиції в модернізацію Прилуцької тютюнової фабрики та розвиток компанії сягають на сьогодні майже 70 млн. доларів США.
     У 2003 році частка British American Tobacco Україна у загальному обсязі виробництва тютюнових виробів в Україні була найвищою та склала 25,1% (за даними „УКРТЮТЮН"*), впродовж 2003 року компанією було сплачено понад 533 млн. гривень податків та зборів до державного бюджету усіх рівнів.
     ІСТОРІЯ ВАТ"ПРИЛУЦЬКИИ ЗАВОД "БІЛКОЗИН"
     ВАТ "Прилуцький завод "Білкозин" являється єдиним підприємством в Україні по виробництву білкової оболонки з колагену шкір ВРХ, призначеної для використання у виробництві ковбасних виробів та сосисок.
     Підприємство розміщене в 150 км від м. Києва, промислові площі заводу складають 6190,4 тис.м2 (в т.ч. основне виробництво - 24623,2 тис.м2).
     Ідея будівництва в колишньому СРСР підприємства по виробництву оболонки назрівала давно; в країні не вистачало ковбасних виробів. Для випуску варених ковбас використовується поліетилен, для інших - оболонку купували в Чехословаччині, Німеччині.
     За підрахунками спеціалістів було вирішено побудувати один завод на території Росії м. Луга, та на території України м. Прилуки, т.я. наша республіка була великим виробником м'яса та ковбасних виробів, та використовувала велику кількість БКО.
     Будівництво заводу було розпочато у серпні 1976р., а закінчення робіт стосовно введення заводу в дію було здійснено у грудні 1980р.
     Кошторисна вартість будівництва - 40 млн. крб. Проектна потужність заводу 154 млн. погонних метрів оболонки на рік, що забезпечує виробництво близько 150 тис. тон ковбасних виробів. Всього встановлено 12 формувально-сушильних ліній, з них 9 можуть виробляти оболонку діаметром від 28 до 75 мм та 3 по виробництву оболонки для сосиски діаметром 21 та 20-22 мм.
     Рівень автоматизації та механізації на підприємстві - близько 82%. Протягом 1981-1991 pp. завод "Білкозин" мав статус державного підприємства союзного підпорядковування. З квітня 1991 року підприємству присвоєно назву "Прилуцький орендний завод "Білкозин", а у січні 1994 року - створено AT "Білковин". З липня 2001 року - ВАТ "Прилуцький завод "Білкозин".
     Оболонки "Прилуцького заводу "Білкозин" мають всі переваги натуральних оболонок (сприйнятливість до компонентів диму, не пропускають жирові домішки, оболонка дихає та не відокремлюється від фаршу під час дозрівання та зберігання, зберігає постійність діаметра).
     Оболонки використовуються для всіх технологій виробництва: сосисок та сардельок, варених та варено-копчених, напівкопчених, сирокопчених, си-ров'ялених ковбас.
     Технологічний процес виготовлення оболонки безперервний, тому основні цехи працюють в 3 зміни. На сьогоднішній день на підприємстві працює 749 чоловік.
     Завод є прибутковим, забезпечує робочі місця та експортує продукцію на користь національної економіки.
     Продукція підприємства користується попитом, як на внутрішньому ринку країни, так і в країнах ближнього та дальнього зарубіжжя. Вона відповідає високим вимогам якості.
     Постійно освоюється виробництво нових видів продукції. Це стало можливим завдяки розширенню виробництва та налагодження випуску маркованої продукції. Маркована оболонка виготовляється за допомогою харчових барвників, це є останнім здобутком флексодруку. На підприємстві опановано виробництво кольорових білкових оболонок з використанням екологічно чистих харчових барвників, це значно підвищило попит на продукцію заводу.
     Завод є лауреатом регіональної акції міжнародного рейтингу популярності та якості товарів та послуг, йому було вручено нагороду "Золота Фортуна" у 2001 році, а також на міжнародній спеціалізованій виставці-конференції "Хіт-2003" підприємство отримало диплом та золоту медаль в номінації "Новинка сезону-2003".
     Розвинута інфраструктура ринкового середовища в місті сприяє розвитку підприємництва. Станом на 01.07.2004 року в місті діють понад 2420 фізичних та 250 юридичних осіб. Надходження до бюджету міста від субєктів малого бізнесу за І півріччя поточного року склали близько 1,5 млн.грн.
     Місто має розгалужену телефонну мережу, активно розвиваються системи мобільного зв'язку, система Інтернет.
     В місті працює 8 філій банків, серед них філії АППБ "Аваль", КАБ "Демарк", Приватінвестбанку, Полікомбанку, Укрсіббанку, Приватбанку.
     В місті виходить 6 газет, працює та розвивається місцева телекомпанія "Прилуки", редакція міськрайонного радіомовлення та радіохвиля FM.
     На території міста працює 8 закладів культури: 4 бібліотеки, дитяча музична школа та школа мистецтв, міський будинок культури, краєзнавчий музей з філією.
     Центральною міською бібліотекою отримано грант на впровадження безкоштовного Інтернету для читачів від відділу преси, культури та освіти Посольства США в Україні, відкриття якого відбудеться 18 серпня поточного року. Встановлено та підключено 5 комп'ютерних систем.
     Міський Будинок культури по акустиці входить в десятку найкращих по Україні. Навколо Будинку культури - парк з атракціонами та танцювальним майданчиком, які працюють у весняно-літній період. Щорічно в місті проводиться Всеукраїнський фестиваль аматорських театрів "Театральна осінь"; проходять регіональний відкритий фестиваль "Мистецькі барви", міський фестиваль "Пісні на Удаєм", регіональний Здвиженський ярмарок.
     У фондах краєзнавчого музею налічується близько 40 тис. музейних експонатів. Серед них зброя та предмети народного побуту, починаючи з XVII століття, художні картини 18-19 ст., старовинні меблі з маєтку Ґалаґанів, медалі Російської імперії та СРСР, ордени, холодна зброя (кінжали, шаблі, багнети) 16-18 ст., ікони 17-19 ст., сідла коней козацьких полковників 17-18 ст. В 1978 р. створено філію музею, в якій представлені експонати щодо життя та діяльності Героя Радянського Союзу О.Кошового та учасників Великої Вітчизняної війни, воїнів -інтернаціоналістів - наших земляків.
     В місті функціонує 3 вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації, 10 середніх шкіл І-ІІІ ступенів, 2 гімназії, 2 навчально-виховні комплекси, 13 дошкільних та 3 позашкільних заклади. Завдяки політиці міської ради отримав нове приміщення Центр творчості дітей та юнацтва. Управління освіти міської ради працює над темою впровадження інтерактивних технологій в організації навчально-виховного процесу. Усі школи оснащені сучасними комп'ютерами, які об'єднані в локальну мережу та підключені до всесвітньої мережі "Internet", функціонує два мультимедійні центри.
     Медичну допомогу населенню надають 9 медичних закладів. Політика міської ради спрямована на поліпшенні якості та доступності медичної допомоги населенню. Структура мережі медичних закладів розроблена на підґрунті сучасної світової моделі надання медичної допомоги. Міська лікарня № 1 - стаціонар з сучасним обладнанням та використанням інноваційних технологій. В ній впроваджена цифрова технологія для рентгенологічного обстеження хворих, що дозволяє поліпшити якість дослідження та зменшення опромінювання на пацієнтів в 16 разів. В хірургічному відділенні міської лікарні № 1 впроваджено технології мініінвазивної хірургії, в тому числі і для дітей. Станція швидкої медичної допомоги оснащена сучасними засобами зв'язку та реєстрації викликів, впроводиться щоденний моніторинг викликів та наступність з амбулаторною клінічною службою. З структури поліклініки виділено 4 амбулаторії загальної практики -сімейної медицини. Міська лікарня № 2 надає допомогу пацієнтам з загостренням хронічних захворювань та реабілітаційну допомогу. В місті працює міський громадський благодійний фонд «Здоров'я» (лікарняна каса). На сьогодні членами фонду є близько 10 тисяч прилучай, або кожен п'ятий дорослий прилучанин. Одним з пріоритетів галузі є спрямованість на участь громадськості у поліпшенні стану медичної допомоги. Створена громадська організація «Медицина».
     Велика увага в місті приділяється розвитку фізичної культури та спорту. Працює дві дитячо-юнацькі спортивні школи та філіал дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів в яких займається близько 800 дітей. За місцем проживання працюють секції з різних видів спорту. Функціонує футбольний клуб «Європа», команда якого є призером чемпіонатів області та України. Волейбольна команда юнаків є переможцем першості України. В місті живе та працює володарка першої Олімпійської медалі Незалежної України Валентина Цербе-Нессіна, яка є віце-президентом футбольного клубу «Європа» та була учасником естафети Олімпійського вогню вулицями міста Києва 5 липня цього року.
     У м.Прилуки працює 4 комітети самоорганізації населення, які створені та працюють відповідно до статті 140 Конституції України, законів України „Про місцеве самоврядування в Україні" , „Про органи самоорганізації населення". При всіх комітетах самоорганізації населення міста організовано прийом громадян депутатами міської ради, дільничними інспекторами МРВ УМВС в Чернігівській області, працівниками Пенсійного Фонду України в м. Прилуки, створено первинні організації ветеранів мікрорайонів. Голови комітетів надають консультації, допомагають переоформляти пенсії інвалідам, одиноким, розглядають скарги, проводять прийом громадян мікрорайонів, ведуть облік громадян за віком, місцем роботи та навчанням.
     Ведеться активна робота в напрямку підключення міста до різноманітних проектів, що працюють на території України. За 1 півріччя 2004 року укладено 4 договори про співпрацю з громадськими організаціями:
     - Асоціацією Економічного розвитку місцевих громад (Харків),
     - Мережею міст сталого розвитку( Донецьк),
     - Асоціацією міст України (Київ),
     - Інститутом трансформації суспільства(Київ).
     Плідними є дружні стосунки з польським містом-побратимом Прилук - Косцєжиною.
     Місто Прилуки - цікавий і перспективний інвестиційний район. Пропозиції для ефективних інвестицій стосуються перш за все невикористаних виробничих площ, промислових потужностей, модернізації виробництва у переробній галузі й легкій промисловості, машинобудуванні та будівництві.
     На території міста є багато історичних та архітектурних пам'яток. Безпосередня близкість ще не освоєних в бізнесовому плані таких перлин української паркової архітектури, як Качанівка та Сокиринці може бути привабливою для інвестицій.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1192 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 1174
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика