Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Что есть государство без правосудия? Шайка разбойников, и только. © Блаженный Августин

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

НАК “Нафтогаз України” повністю погасив заборгованість перед ВАТ “Газпром”
Автор: Станислав Власенко      Дата: 13.08.2004 08:52


     НАК “Нафтогаз України” сьогодні повністю погасив заборгованість перед ВАТ “Газпром” за поставлений протягом 1997-2000 рр. природний газ на суму $1,62 млрд. (основний борг – $1,43 млрд., відсотки – $190 млн.). Розрахунки проведені у відповідності до укладених 10 та 11 серпня угод між Компанією, ВАТ “Газпром” та Зовнішекономбанком РФ.
     
     Відповідно до укладених угод, ВАТ “Газпром” здійснив часткову авансову оплату послуг НАК “Нафтогаз України” з транспортування природного газу протягом 2005-2009 років на суму $1,25 млрд.
     
     НАК “Нафтогаз України” перерахував отриману попередню оплату до Зовнішекономбанку в рахунок погашення боргу перед ВАТ “Газпром”, право вимоги за яким напередодні перейшло Зовнішекономбанку за угодами з російською компанією. Таким чином, борг України за спожитий природний газ ВАТ “Газпром” повністю погашено.
     
     Авансовий платіж ВАТ “Газпром” НАК “Нафтогаз України” погасить шляхом зменшення товарної оплати послуг з транзиту російського природного газу з 26 до 21 млрд. м³ на рік протягом 2005-2009 рр. Зменшення обсягів російського газу буде компенсовано нарощуванням імпорту природного газу з Туркменістану відповідно до угод між НАК “Нафтогаз України”, ВАТ “Газекспорт” та RosUkrEnergo AG, укладених у Москві 29 липня ц.р.
     
      “Повне погашення боргів перед іноземними партнерами доводить якісні зміни, що відбулися в Компанії за останні два роки, – зазначив голова правління “Нафтогазу України” Юрій Бойко. – Надійна фінансова основа є запорукою розвитку будь-якої серйозної компанії у сучасному світі”.
     
     
     Довідка: Поставки природного газу ВАТ «Газпром» споживачам України здійснювалися протягом 1997-2000 рр. Станом на 1 червня 2000 року зафіксовано суму заборгованості української сторони в розмірі $1,43 млрд.
     
     4 жовтня 2001 року укладено міжурядову угоду «Про додаткові заходи щодо забезпечення транзиту російського природного газу територією України». Угода, зокрема, передбачала реструктуризацію заборгованості НАК «Нафтогаз України» шляхом випуску 10-річних корпоративних облігацій з погашенням протягом 2003-2013 рр.
     
     Відповідно до угоди «Нафтогаз України» весною 2003-го року випустив і розмістив на депозитному рахунку Bank of New York з метою подальшої передачі ВАТ «Газпром» корпоративні облігації на суму $1,43 млрд. Проте облігації не були прийняті ВАТ «Газпром» у зв'язку з виникненням у російської компанії значних податкових зобов'язань перед російським бюджетом. Виплати за облігаціями не проводилися.
     
     «Нафтогаз України» і «Газпром» більше року вели переговори щодо механізму передачі облігацій. 21 липня Правління НАК «Нафтогаз України» затвердило механізм погашення заборгованості компанії перед ВАТ «Газпром».
     
     6 лютого НАК “Нафтогаз України” повністю погасив заборгованість 1999-2001 рр. за природний газ перед Туркменістаном на суму близько $260 млн.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1341 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 1182
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика