Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Мы противостоим лжи! © чилболтонское послание

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

„Укргазвидобування” продовжує модернізацію Хрестищенского газоконденсатного родовища на Харківщині
Автор: Станислав Власенко      Дата: 23.10.2004 10:26


     Компанія „Укргазвидобування”, що входить до складу НАК „Нафтогаз України”, закінчила реконструкцію аміачно-холодильної установки (АХУ) на Хрестищенському газоконденсатному родовищі ГПУ „Шебелинкагазвидобування”. В результаті введення оновленої АХУ в експлуатацію Компанія значно збільшить видобуток газового конденсату, а також зменшить зовнішнє споживання електроенергії. Вартість реконструкції склала понад 15 млн. грн. Термін окупності – менше 2,5 років.
     
     Реконструкція Хрестищенської АХУ розпочалась наприкінці минулого року та полягала у заміні діючої аміачної установки турбодетандерними агрегатами нового покоління. Модернізація технологічного процесу здійснювалася із максимальним використанням вже працюючих агрегатів і технологічних комунікацій. За рахунок впровадження турбодетандерів вітчизняного виробництва знижено температуру сепарації з –8С до –25С, що дозволить додатково вилучати понад 10 тис. тонн газового конденсату на рік.
     
     Використання сучасного обладнання дозволило втричі зменшити собівартість видобутку газового конденсату та збільшити рентабельність виробництва. На виході з установки буде отримано близько 4,5 млрд. куб. м. природного газу в рік, що відповідатиме світовим стандартам якості.
     
     Реконструкція Хрестищенської АХУ дозволить зекономити понад 20 млн. кВт/год електроенергії на рік, або 40% споживання ГПУ „Шебелинкагазвидобування”. Вивільнені від економії на закупках енергії кошти будуть спрямовані на реалізацію нових виробничих проектів ДК „Укргазвидобування”. Відмова від використання енергоємної і морально застарілої технології охолодження аміаком також значно підвищить безпеку функціонування об’єкту та забезпечить більш комфортні умови роботи для газовиків.
     
     
     Довідка: У травні 2004 року ДК „Укргазвидобування” розпочала промислову експлуатацію дотискуючої компресорної станції Хрестище. Вихід Хрестищенської ДКС на повну потужність забезпечить зростання щорічного видобутку природного газу Компанією на 1 млрд. м3, або більш ніж на 5%.
     
     За обсягами видобутку газу Хрестищенське родовище займає друге місце в Україні після Шебелинського. Виснаженість родовища складає близько 80%. Виснаженість оточуючих родовищ Хрестищенської групи – близько 65%.
     
     
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 988 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 1280
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика