Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Не верь, не бойся, не плати. ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

ВІДРОДЖЕННЯ ГУЦУЛЬСЬКИХ ТРАДИЦІЙ НА РАХІВЩИНІ
Автор: Станислав Власенко      Дата: 10.11.2004 09:15


     8 листопада 2004 року у селі Кваси Рахівського району Закарпатської області на території санаторію „Гірська Тиса" відбулася церемонія урочистого дарування громаді села жеребця гуцульської породи, закупленого Міжнародною Благодійною Фундацією "Хайфер Проджект Інтернешенл" (МБФ ХГП) на кінному заводі „Кальнікув" (Польща) в рамках проекту „Агроекологічна ініціатива: відродження гуцульського коня в Українських Карпатах".
     Церемонія дарування відбудеться за участю президента МБФ ХПІ Віктора Тереса. До участі в церемонії були запрошені офіційні особи області та району, представники міжнародних організацій, преса та громадськість Закарпаття.
     Метою проекту є збереження генофонду гуцульської породи коней та покращення добробуту сільських родин села Соколівка (Косівський район, Івано-Франківської обл.) та села Кваси (Рахівський район. Закарпатської обл.) шляхом створення умов для використання коней гуцульської породи в сільському зеленому туризмі та заохочення селян до збереження навколишнього середовища. Серед завдань проекту - проведення спеціалізованих семінарів та тренінгів для членів громади з основ конярства, використання коней в агро-туризмі та з питань екологічної культури. В ході виконання проекту селянським родинам вже передано три брички, упряжжю до них та 20 сідел.
     Крім зазначеного проекту в с. Кваси реалізуються два інших проекти МБФ ,,ХПІ", а саме „Відродження зникаючих порід тварин на Гуцульщині" та „Демонстраційна модель сталого розвитку українських Карпат". Останній реалізується за фінансової підтримки Фонду Євразія за рахунок коштів, наданих Агентством Міжнародного Розвитку США (USAID). Цей проект є одним із модельних прикладів співпраці органів місцевого самоврядування, громади та міжнародних організацій з сприяння сталого розвитку громад.
     Метою проекту „Відродження зникаючих порід тварин на Гуцульщині" є збереження генофонду гуцульської породи коней, бурої карпатської худоби та українських гірсько-карпатських овець, та покращення добробуту сільських родин села Кваси за рахунок розширення індивідуальних господарств та збільшення грошових надходжень від використання коней на кінно-ручних роботах та в гірському туризмі, реалізації молочних продуктів та виробів з овечої вовни. В ході реалізації цього проекту селянським родинам передано 19 кобил гуцульської породи, 37 нетелів бурої карпатської породи, 100 овець та 15 баранів української гірсько-карпатської породи, закуплено обладнання для пункту штучного осіменіння, концентровані корми, насіння багаторічних трав та мінеральні добрива.
     Крім того, замовлено виготовлення 4 ткацьких верстатів для виробництва ліжників, які буде передано як благодійну допомогу жителям села - інвалідам. Передані Фундацією комп'ютер та принтер громаді села Кваси дають можливість покращити діловодство в управлінні проектом та веденні документації сільської ради. яка разом з „Карпатським агентством регіонального розвитку" (м. Рахів) є партнером по реалізації проекту.
     Проект „Демонстраційна модель сталого розвитку українських Карпат" покликаний сприяти подальшому росту підприємницької активності сільського населення українських Карпат, зокрема мешканців села Кваси в галузі зеленого туризму (екотуризму) як основи для подальшого сталого розвитку громади. Серед завдань, які стоять перед проектом - вдосконалення професійного рівня селян у галузях сільгоспвиробництва та екотуризму, розширення та покращення рівня послуг в галузі екотуризму, сприяння поширенню отриманих знань, навичок та досвіду в інші райони українських Карпат. Екологічною складовою проекту є формування навиків раціонального використання природних ресурсів, збереження оточуючого середовища, організація місць відпочинку з дотриманням екологічних та санітарно-гігієнічних норм. В ході реалізації проекту проведено ряд тренінгів з соціального розвитку громади, практики приватного підприємництва, зеленого туризму, конярства та кінного туризму, основ екології. Проектом також передбачено розробку кінних туристичних маршрутів та видання спеціальної брошури "В Карпати на конях".
     Хайфер Інтернешенії {Heifer International) - недержавна неприбуткова корпорація, заснована у Сполучених. Штатах Америки в 1944 році, має штаб-квартиру у місті Літл Рок, штат Арканзас. Її місія - підвищення добробуту селянських родин, подолання голоду та бідності у світі, збереження і покращення навколишнього середовигца. З часу заснування цією організацією було надано допомогу 5-ти млн. родинам у 128 країнах світу, діяльність ведеться в Центральній і Східній Європі, Азії, Африці, Латинській та Північній Америці. У цьому році Хайфер Інтернешет святкує 60-ту річницю своєї діяльності
     В Україні організація розпочала свою діяльність 10 років тому, а саме у 1994 році, відкриттям пілотного проекту "Розвиток селянським господарств у Дрогобицькому районі Львівської області". Проект передбачав надання допомоги селянським родинам в розвитку індивідуальних господарств та покращення пчемінної сприки. Новий етап у розбудові української програми Хайфер Інтернеиіенл розпочався заснування- у березні 2000 року Міжнародної Благодійної Фундації "Хайфер Проджект Інтернешенл" {Україна,). Над розробкою та впровадженням проектів почала працювати згуртована команда українських фахівців. Сьогодні в Україні вже завершено 5 проекти, реалізується 13 та ще декілька перебувають у стадії розробки. З 1994 року Програма «Хайфер проджект Інтернешнл» здійснює проекти у Львівській, Закарпатській, Волинській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Черкаській областях та в Автономній Республиці Крим. В рамках проектів МБФ ХПІ 776 селянських родин безпосередньо отримали допомогу у вигляді високопродуктивних племінних тварин (559 корів, 50 коней, 366 овець, 54 кози), и також 608 бджолосімей.
     Кожен учасник проектів МБФ ХПІ зобов'язується виростити до встановленого громадою віку тварину певного виду і передати іншій селянській родині периіий приплід жіночої статі від одержаної в рамках проекту тварини, а також набуті знання та досвід. Така акція називається "передачею дару" і є практичним втіленням одного з ключових принципів Фундації, побудованих на засадах гуманізму та взаємодопомоги. Станом на .шпень 2004 року 456 тварини жіночої статі, які народилися від подарованих в рамках проектів МБФ ХПІ тварин та 616 бджоло-пакетів було передано іншим селянським pодинам, які раніше не брали участі в проектах Фундації. Загалом, в результаті діяльності Міжнародної Благодійної Фундації "Хайфер Проджект Інтернешенл" більш ніж 1200 сілянських сімей отримали матеріальну допомогу та знання. Досягнення сталого розвитку громади є головною м
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1155 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 1308
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика