Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Не верь, не бойся, не плати. ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

КОСІВЩИНА ВІДРОДЖУЄ ГУЦУЛЬСЬКІ ТРАДИЦІЇ
Автор: Станислав Власенко      Дата: 10.11.2004 09:15


     6 листопада 2004 року на території бази відпочинку „Легенда Карпат", с.м.т. Кути, Косівського району Івано-Франківської області відбулася церемонія урочистого дарування 2-х жеребців гуцульської породи представникам сільських громад Косівського району. Ця ключова подія має на меті збереження та вдосконалення гуцульської породи коней в Карпатах. Жеребців закуплено Міжнародною Благодійною Фундацією "Хайфер Проджект Інтернешенл" (МБФ „ХПІ") на кінному заводі „Кальнікув" (Польща) в рамках реалізації проекту „Агроекологічна ініціатива: відродження гуцульського коня в українських Карпатах".
     Церемонію дарування тварин виконав п. Віктор Терес, Президент МБФ ХПІ. До участі в церемонії були запрошені офіційні особи області та району, представники Польщі, Словаччини, ряду міжнародних організацій, преса та громадськість Івано-Франківщини.
     В ці ж дні, а саме 6-7 листопада 2004 року, на базі відпочинку „Легенда Карпат" проходила міжнародна конференція "Розведення та використання гуцульської породи коней на Україні", яка мала на меті обговорення експертами міжнародного рівня питань відродження гуцульської породи коней.
     Також 6 листопада 2004 року на базі відпочинку „Легенда Карпат" в рамках проекту МБФ „ХПІ" „Демонстраційна модель сталого розвитку в Українських Карпатах" (підтриманий Фондом Євразія), відбувся тренінг-практичне заняття "Конярство і кінний туризм", зорієнтований на підвищення рівня знань та формування практичних навиків учасників проекту в обслуговуванні кінних туристичних маршрутів.
     Метою проекту „Агроекологічна ініціатива: відродження гуцульського коня в українських Карпатах" є збереження генофонду гуцульської породи коней та покращення добробуту сільських родин сіл Соколівка (Косівський район, Івано-Франківської обл.) та Кваси (Рахівський район. Закарпатської обл.) шляхом створення умов для використання коней гуцульської породи у сільському зеленому туризмі та заохочення селян до збереження оточуючого середовища. Серед завдань проекту - проведення спеціалізованих семінарів та тренінгів для членів громади з основ конярства, використання коней в агро-туризмі та з питань екологічної культури. В ході виконання проекту селянським родинам вже передано три брички, з упряжжю до них та 20 сідел.
     Крім зазначеного проекту в селі Соколівка, МБФ „ХПІ" здійснює два інших агроекологічних проекти, а саме "Відродження зникаючих порід тварин на Гуцульщині" та „Демонстраційна модель сталого розвитку українських Карпат". Останній реалізується за фінансової підтримки Фонду Євразія за рахунок коштів, наданих Агентством Міжнародного Розвитку США (USAID). Цей проект є одним із прикладів співпраці органів місцевого самоврядування, громади та міжнародних організацій для сприяння сталого розвитку громад.
     Метою проекту "Відродження зникаючих порід тварин на Гуцульщині" є збереження генофонду гуцульської породи коней, покращення добробуту сільських родин за рахунок розширення індивідуальних господарств, збільшення грошових надходжень від використання коней на кінно-ручних роботах та в гірському туризмі. В рамках цього проекту селянським родинам села Соколівка та сусідніх сіл району вже подаровано 30 кобил гуцульської породи, закуплено корми та ветеринарні препарати. Переданий Фундацією громаді села Соколівка комп'ютер та інше офісне обладнання дали можливість покращити діловодство в управлінні проектом.
     Проект „Демонстраційна модель сталого розвитку українських Карпат" покликаний сприяти подальшому росту підприємницької активності сільського населення українських Карпат, зокрема села Соколівка та сусідніх сіл, в галузі зеленого туризму (екотуризму) як основи для подальшого сталого розвитку громади. Серед завдань, які стоять перед проектом -вдосконалення професійного рівня селян у галузях сільгоспвиробництва та екотуризму, розширення та покращення рівня послуг в галузі екотуризму, сприяння поширенню отриманих знань, навичок та досвіду в інші райони Українських Карпат. Екологічною складовою проекту є формування навиків раціонального використання природних ресурсів, збереження навколишнього середовища, організація місць відпочинку з дотриманням екологічних та санітарно-гігієнічних норм. В ході реалізації проекту проведено ряд тренінгів з соціального розвитку громади, практики приватного підприємництва, зеленого туризму, конярства та кінного туризму, основ екології. Проектом, також, передбачено розробку кінних туристичних маршрутів та видання спеціальної брошури "В Карпати на конях".
     Хайфер Інтернешенл (Heifer International) - недержавна неприбуткова корпорація, заснована у Сполучених Штатах Америки в 1944 році, має штаб-квартиру у місті Літл Рок, штат Арканзас. Її місія - підвищення добробуту селянських родин, подолання голоду та бідності у світі, збереження і покращення навколишнього середовища. З часу заснування цією організацією було надано допомогу 5-ти млн. родинам у 128 країнах світу, діяльність ведеться в Центральній і Східній Європі, Азії, Африці, Латинській та Північній Америці. У цьому році Хайфер Інтернешенл святкує 60-ту річницю своєї діяльності
     В Україні організація розпочала свою діяльність 10 років тому, а саме у 1994 році, відкриттям пілотного проекту "Розвиток селянських господарств у Дрогобицькому районі Львівської області". Проект передбачав надання допомоги селянським родинам в розвитку індивідуальних господарств та покращення племінної справи. Новий етап у розбудові української програми Хайфер Інтернешенл розпочався заснуванням у березні 2000 року Міжнародної Благодійної Фундації "Хайфер Проджект Інтернешенл" (Україна). Над розробкою та впровадженням проектів почала працювати згуртована команда українських фахівців. Сьогодні в Україні вже завершено 5 проекти, реалізується 13 та ще декілька перебувають у стадії розробки. З 1994 року Програма «Хайфер проджект Інтернешнл» здійснює проекти у Львівській, Закарпатській, Волинській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Черкаській областях та в Автономній Республіці Крим. В рамках проектів МБФ ХПІ 776 селянських родин безпосередньо отримали допомогу у вигляді високопродуктивних племінних тварин (559 корів, 50 коней, 366 овець, 54 кози), а також 608 бджолосімей.
     Кожен учасник проектів МБФ ХПІ зобов 'язується виростити до встановленого громадою віку тварину певного виду і передати іншій селянській родині перший приплід жіночої статі від одержаної в рамках проекту тварини, а також набуті знання та досвід. Така акція називається "передачею дару " і є практичним втіленням одного з ключових принципів Фундації, побудованих на засадах гуманізму та взаємодопомоги. Станом на липень 2004 року 456 тварини жіночої статі, які народилися від подарованих в рамках проектів МБФ ХПІ тварин та 616 бджоло-пакетів було передано іншим селянським родинам, які раніше не брали участі в проектах Фундації. Загалом, в результаті діяльності Міжнародної Благодійної Фундації "Хайфер Проджект Інтернешенл" більш ніж 1200 селянських сімей отримали матеріальну допомогу та знання. Досягнення сталого розвитку громад є головною метою всіх проект
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1039 оценки: 5 от 1
© Свидетельство о публикации № 1309
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика