Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Бог коварен, но незлонамерен. © Альберт Эйнштейн

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Автомобіль стане другим домом
Автор: Александр Михайленко      Дата: 14.03.2017 12:53


     З 27 лютого по 2 березня 2017 року Bosch презентував ІоТ-рішення на MWC 2017 у Барселоні. Світовий постачальник технологій та послуг продемонстрував на галузевій виставці інноваційні рішення щодо «підключених» мобільних і сенсорних технологій. Такі «підключені» технології полегшують життя людей, роблять його більш зручним і безпечним.
     
     
     
     Автомобіль стає додатковим життєвим простором
     
     «Підключення» перетворює автомобіль у додатковий життєвий простір людини нарівні з її життєвим простором вдома та на роботі. Завдяки персоналізованому зв’язку між автомобілем та водієм, поліпшені експлуатаційні характеристики та комплексне обслуговування зроблять автомобіль безпечним в управлінні також і у майбутньому. Планується, що до 2022 року світовий ринок «підключених» транспортних засобів щороку буде зростати майже на 25 відсотків. Всього через кілька років автомобілі стануть активною частиною IoT (Інтернету речей) та зможуть взаємодіяти з іншими видами транспорту, а також із системою «розумний дім». Невдовзі автоматичне водіння вивільнить час водіїв для інших дій. Наприклад, водії та пасажири зможуть використовувати час перебування в автомобілі для написання електронних повідомлень або зможуть насолоджуватися у цей час музикою або відео. На MWC 2017 Bosch презентував концептуальний автомобіль (концепт-кар), який показав, як різні сфери життя будуть у майбутньому органічно взаємопов’язані поза межами самого автомобіля. Також буде розширено персоналізований зв’язок між автомобілем та водієм. В демонстраційному автомобілі Bosch «Forward ShowCar» застосовано широкий спектр інноваційних технологій: моніторингова камера водія “Driver Monitoring Camera” дозволяє розпізнавання обличчя та персоналізацію (ідентифікацію) водія, як тільки він сяде в автомобіль. Наприклад, автомобіль налаштовує кермо, дзеркала, температуру в салоні та радіостанцію відповідно до особистих уподобань водія. В концепт-карі застосовується перший в історії тактильний контроль з використанням ультразвукових датчиків, які відчувають, чи знаходиться рука водія у належному місці. Завдяки сенсорному екрану з тактильним зворотним зв'язком, кнопки, які з'являються на екрані, виглядають як справжні кнопки. Водії можуть, таким чином, фокусувати погляд на дорозі, що підвищує безпеку руху. Система Mirror Cam System являє собою рішення, що базується на використанні відеокамер, які замінюють обидва зовнішні дзеркала заднього виду. Відеодатчики вбудовуються у салоні автомобіля, а зображення з камер транслюється на монітори, розташовані близько до стійки з правого та лівого боку автомобіля.
     
     
     
     Система «Perfectly Keyless»: ключ від автомобіля вбудовано у ваш смартфон
     
     Наразі, щоб зробити життя користувачів простішим та більш персоналізованим, більшість додатків орієнтовано на мобільний телефон. Доступ до автомобіля без ключа – це просто ще один приклад персоналізації: система «Perfectly Keyless» є системою доступу до транспортного засобу, орієнтованою на користувача, яка пропонує водієві вільний безключовий доступ до автомобіля та запуск двигуна з використанням смартфону як цифрового ключа автомобіля. Маючи зашифрований цифровий ключ в телефоні, транспортний засіб може бути розблоковано і двигун запущено без будь-якої взаємодії. При наближенні до транспортного засобу система автоматично визначить секретний ключ на смартфоні, виміряє відстань, і доступ буде дозволено в межах передбаченого для автомобіля діапазону (близько двох метрів). Аналогічним чином запуск двигуна автомобіля буде дозволено тільки у тому випадку, коли система «Perfectly Keyless» встановить місцезнаходження мобільного пристрою в салоні автомобіля.
     
     
     
     Система пошуку місць для паркування «Community-based parking»
     
     Нові функції «підключають» автомобіль до його оточення. Bosch працює над введенням смарт-сервісів у транспортному засобі. При спілкуванні з оточенням автомобіль також бере на себе виконання важливої задачі у «підключеному» місті. Наприклад, маючи систему «Community-based parking», автомобіль стає локатором, який розпізнає паркувальні місця. Рухаючись вниз по дорозі, автомобіль виявляє вільні місця між припаркованими автомобілями за допомогою встановлених в ньому датчиків. Зібрані дані потім вносяться до цифрової карти вулиць. Високоефективні алгоритми Bosch дають можливість оцінити достовірність даних і зробити прогнози щодо ситуації з паркувальними місцями. Хмарні сервіси, які використовують ці дані для створення карти паркування у реальному часі, економлять водієві багато часу і грошей, а також допомагають зменшити напруження і полегшити дорожній рух при пошуку місця для паркування. Наразі Bosch у співпраці з Mercedes-Benz тестує концепцію паркування з використанням системи «Community-based parking» в місті Штутгарт та в інших європейських містах.
     
     
     
     Сигнальна система на базі хмарних технологій «Cloud-based wrong-way driver warning»
     
     Дорожні звіти про водіїв, які вибрали неправильний напрямок руху, зустрічаються надто часто. Нерідко ці інциденти призводять до критичних ситуацій, в тому числі до серйозних аварій. В наш час попередження надається через канал дорожніх повідомлень. При цьому середня тривалість часу між отриманням повідомлення та попереджувальним сигналом становить десь від трьох з половиною до чотирьох хвилин. Проте транслювання попереджувального радіосигналу займає кілька хвилин, і тому учасники дорожнього руху, яким загрожує небезпека, часто отримують попередження на кілька вирішальних хвилин пізніше ніж потрібно. Нова сигнальна система Bosch «Сloud-based wrong-way driver warning» попереджає водія та учасників дорожнього руху, яким загрожує небезпека, набагато швидше, тобто, протягом декількох секунд та з більшою точністю. Щоб виявити рух автомобіля у неправильному напрямку, алгоритм порівнює фактичний напрямок руху транспортного засобу з дозволеним напрямком руху, коли транспортний засіб наближається до в’їзду на естакаду або з’їзду з естакади автомагістралі. Якщо дані підтверджують різницю між фактичним рухом автомобіля і дозволеним напрямком, система «wrong-way driver» негайно попереджає сигналом про помилку. У той же час попередження отримують також водії зустрічних транспортних засобів. Дія системи базується на регулярних, знеособлених повідомленнях про стан кожного транспортного засобу на вході у хмару. Чим більше буде підключених транспортних засобів, тим щільніше буде невидима мережа безпеки і більше учасників дорожнього руху зможуть бути попереджені про неправильний напрямок руху. Система попередження водія «wrong-way driver warning» є доступною у вигляді вбудованого у додаток функціонального наповнення для смартфону. Система «Wrong-way driver warning» як частина комплекту розробки програмного забезпечення (Software Development Kit (SDK) може бути інтегрована в уже існуючі проекти з інших партнерських програм або в інформаційно-розважальні рішення виробників автомобілів.


Автор: Александр Михайленко прочтений: 325 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 13225
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика