Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Мы противостоим лжи! © чилболтонское послание

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Україна нарощуватиме виробництво та експорт сої до ЄС
Автор: Александр Михайленко      Дата: 15.04.2017 22:10


     Сільгоспвиробники зацікавлені як у збільшенні виробництва сої та соєвої продукції, так і у нарощуванні її експорту до країн Європейського Союзу. Про це повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час прес-конференції «Якісним продуктам та сталому агровиробництву в Україні бути! Європейці розвиватимуть органічне та вільне від ГМО виробництво», яка була організована Міжнародною асоціацією «Дунайська соя» і Австрійською агенцією з розвитку (ADA).
     «Вирощування сої має позитивний ефект для сільського господарства України, оскільки ця культура — ідеальна для сівозміни практично всіх зернових культур. Крім того, соя та соєва продукція, особливо соєвий шрот, користується попитом на європейському ринку, а Україна може стати одним із її основних постачальників. Виходячи з цього, українські виробники зацікавлені в подальшому розширенні виробництва сої в Україні», — зауважила Олена Ковальова.
     В 2016/17 МР в Україні з площі 1,9 млн га було зібрано 4,3 млн. т сої, що є рекордним показником за роки незалежності. Середня урожайність склала 23,1 ц/га та є найвищою за останні 27 років. Мінагрополітики та експерти галузі прогнозують зростання в наступному М/Р посівних площ під сою на 100–200 тис га та, відповідно, врожаю сої на 10–13% в порівнянні із поточним періодом.
     «Наразі майже 40% сої, що виробляється в світі — експортується. З урахуванням експорту продуктів переробки сої (соєвий шрот) на експорт припадає понад 55% світового виробництва сої», — зазначила Олена Ковальова.
     Незважаючи на достатньо коротку власну історію з культивації сої, Україна спромоглася за останні 10 років зробити значний прорив. За прогнозами USDA, в поточному 2016/2017 сезоні Україна вийшла на 8 позицію в рейтингу світових виробників сої, а серед найбільших експортерів сої Україна є сьомою з часткою в світовому обсязі торгівлі близько 2%.
     «Окремо слід відмітити перспективність експорту органічних соєвих бобів з України. За оцінками експертів, у 2016 році він становив понад 11 тис. т, а середня ціна на 50–70% більша за ціну на сою традиційного виробництва. Частка ЄС в експортних поставках української органічної сої перевищує 80%», — відмітила заступник Міністра.
     Довідково:
     Основними світовими експортерами сої є Бразилія, США, Аргентина, Парагвай та Канада.
     Основними світовими імпортерами сої є Китай (імпортує 63% світового обсягу) та ЄС (10% світового обсягу). Також крупними імпортерами сої є Мексика, Японія, Таїланд, Тайвань, Індонезія, Єгипет, Іран, Росія, Туреччина.
     В 2016 році з України було експортовано 2,7 млн т соєвих бобів на суму 985,5 млн $, за середньою ціною 360 $/т. На ТОП-5 найбільших імпортерів української сої припало більше 90% всіх експортованих обсягів: Єгипет — 31%, Туреччина — 28%, Іран — 15%, ЄС-28 — 14%, Ліван — 4%. Зовнішні поставки зростають швидкими темпами, сукупний темп річного зростання за 2012–16 роки — 17%.
     В 2016 році з України було експортовано 335 тис. т соєвого шроту на суму 116,4 млн $, за середньою ціною 348 $/т. На ТОП-5 найбільших імпортерів українського соєвого шроту припало близько 80% всіх експортованих обсягів: ЄС-28 — 22%, Білорусь — 19%, Грузія — 17%, Туреччина — 12%, Індія — 8%.
     Протягом 2012–16 років Україна поставляла соєві боби в 23 країни. Середньорічне зростання за 2012–16 роки — 118%.


Автор: Александр Михайленко прочтений: 357 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 13626
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика