Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Итерация свойственна человеку, рекурсия божественна. © Питер Дойч

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

„КИЇВ - ТЕРИТОРІЯ МИРУ
Автор: Станислав Власенко      Дата: 02.03.2005 15:07


     В травні 2005 року світ відзначатиме 60-річчя від дня завершення Другої світової війни. На жаль, ця страшна гуманітарна трагедія, що коштувала людству мільйонів життів, так і не застерігла нашу цивілізацію. Сучасний світ перебуває у перманентному стані війни, десятки локальних збройних конфліктів останніх десятирічч сьогодні загрожують вибухнути значно масштабнішими зіткненнями. Адже й нібито повалений 1945 року фашизм не пішов у небуття. Рецидиви національної та релігійної нетерпимості, ксенофобії, неонацізму дедалі частіше спостерігаються по всій планеті — в центральній та південній Азії, на арабському Сході, в Росії та Європі. В цій ситуації митці не мають права бути пасивними та байдужими. Вони повинні шукати точки перетину, зони активного діалогу, нагадувати про вищі моральні та духовні цінності, що об"єднують людей різних поглядів, переконань, традицій, віри, звичаїв. Фестиваль-маніфестація "Київ -територія миру", на думку його ініціаторів, як раз і є дієвою спробою такого діалогу, зняття протиріч та подолання недовіри за допомогою відкритої мистецької дискусії. Представляючи на фестивалі, на одній сцені, вистави, подеколи створені митцями країн та етнічних територій, що перебувають у конфлікті, є політичними антагоністами, організатори прагнуть наочно продемонструвати спорідненість та тотожність їхніх ключових, заповітних мрій та ідеалів. Їхню, таку зрозумілу звичайній людині, ненависть до насильства та болю, їхнє прагнення затишку, безпеки та любові, їхню надію на перемогу добра і справедливості. Київ здається символічним місцем для проведення такої міжнародної акції. Давній духовний центр, колиска слов"янської культури, він в недавні дні "помаранчевої революції" фактично репрезентував модель цивілізованого розв'язання найгострішого суспільного конфлікта, дав світові приклад досягнення спільнотою справедливої мети мирним шляхом, торжества чесних принципів без застосування сили. Дух, любов, солідарність перемогли злобу та агресію. Сподіваємося, що на цій "території миру" зможуть краще почути та зрозуміти один одного навіть митці країн, які останні роки нагромадили багато взаємних претензій та гніву — митці Грузії та Абхазії, Чечні та Росії, США та Іраку.
     На фестивалі-маніфестації "Київ - територія миру" очікуються виступи трупи, створеної в Німеччині чеченськими акторами, - з виставою „Матінка Кураж, або Хроніка столітньої війни" за Брехтом (керівник проекту - Петер Крюгер), тбіліського „Вільного театру" з „Комедіантами" за мотивами п'єси Осборна (режисер Автанділ Варсімашвілі), Сухумського дитячого театру з шекспірівською трагедією "Ромео і Джульетта", Мінського обласного театру (м. Молодечно) з Білорусі, що покаже свою версію брехтівської "Матінки Кураж", а також театру з Росії (найвирогідніше це буде одна з сенсаційних вистав останніх сезонів - "Пасічники" ("Пчеловоды") в режисурі Ніколая Рощина). Крім того. Театральна компанія „Бенюк і Хостікоєв" зіграє на фестивалі свою відому виставу „Швейк", а Київський Молодий театр" - спектакль „Жінки на війні", створений постановочною групою з Іраку. В рамках фестивалю планується створення вистави за участю дітей вулиці (художній керівник проекту та режисер - Віталій Малахов), де в одній з коронних своїх ролей - матінки Кураж - виступить народна
     
     артистка України Ада Роговцева. Програма фестивалю ще формується та уточнюється:
     тож, можливо, в афіші з'являться й деякі інші назви. Напевно єдине: це будуть антимілітаристські, спрямовані проти війни, ксенофобії, людської ворожнечі вистави.
     Театральними показами на майданчику в Гостинному дворі та на сцені Театру на Подолі, втім, програма фестивалю-маніфестації "Київ - територія миру" не обмежується. Важливий її розділ - публічні "Діалоги про війну та мир", своєрідні диспути-спарінги, присвячені головним викликам сучасної історії - ескалації нетерпимості, конфлікту ісламу та християнства, суперечці між глобалізмом та національною ідентичністю, поширення неоварварства та неонацизму тощо, до яких запрошено філософів та письменників з України та інших країн. Очікуються, що ці інтелектуальні діалоги вестимуть Мирослав Попович, Ліна Костенко, Оксана Забужко (Україна), Світлана Алексієвич (Білорусь), Володимир Войнович, Валерія Новодворська, Дмитро Биков (Росія). Список цей буде доповнюватися.
     Протягом всіх днів, що триватиме фестиваль-маніфестація "Київ - територія миру", на головній фестивальній сцені також виступатимуть українські рок- та етнічні музиканти, а на відкритті пролунає мультимедійна містерія "Територія миру", яку спеціально створює зараз композитор Іван Небесний.
     Продумується також експозиція фотовиставки "Людина та війна" і конкурс антивоєнних граффіті та малюнків на асфальті.
     В прес-конференції, присвяченій Міжнародному фестивалю-маніфестації „КИЇВ -ТЕРИТОРІЯ МИРУ", візьмуть участь: Віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань - Микола Томенко, начальник Головного управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини Олександр Биструшкін, автори ідеї створення фестивалю -народний артист України, режисер Київського драматичного „Театру на Подолі", художній керівник Міжнародного фестивалю мистецтв ім. М. Булгакова - Віталій Малахов та Лауреат Державної премії Грузії, Лауреат Вищої театральної премії Грузії ім. Коте Марджанішвілі, художній керівник Тбіліського „Вільного театру" - Автанділ Варсімашвілі, Народний артист України - Анатолій Хостікоєв, режисери театрів-учасників - Олександр Левит (Німеччина, м. Берлін) та Станіслав Моєсеєв (Україна, м. Київ), композитор Іван Небесний, директор Креативного Фонду ім. М. Булгакова, директор Міжнародного фестивалю мистецтв ім. М. Булгакова - Олександр Філіпченко та директор Міжнародного фестивалю-маніфестації Роман Негрієнко.
     
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 909 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 1458
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика