Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это ваше право на информацию.

Когда власть захватывают грабители, мошенники и воры, то последующие грабежи осуществляются уже "по закону". ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Агрострахування - ключовий компонент підвищення конкурентоспроможності сільського господарства
Автор: Александр Михайленко      Дата: 13.10.2017 06:48


     Проект «Розвиток фінансування аграрного сектору у Європі та Центральній Азії», який впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в партнерстві з урядами Австрії та Угорщини повідомляє про старт масштабної просвітницької кампанії, спрямованої на популяризацію аграрного страхування як основного інструменту управління ризиками, котрий допоможе українським агровиробникам керувати та протидіяти сільськогосподарським ризикам і тим самим спряти збільшенню виробництва та розвитку сільського господарства в цілому. Першим кроком у реалізації даної кампанії стала організація круглого столу для учасників ринку щодо важливості агрострахування як ключового елементу росту конкурентоспроможності сільського господарства в Україні.
     Проект IFC очікує зробити вагомий внесок у запровадження практичної та життєздатної системи фінансування аграрного сектору. Основне завдання проекту — створення та впровадження інноваційних та ефективних фінансових інструментів та інструментів управління ризиками для покращення фінансування малих та середніх сільгоспвиробників.
     Аграрне страхування — надзвичайно важливе для українських аграріїв, оскільки, за звичай, вони можуть зазнати суттєвих збитків, внаслідок погодних умов. Саме тому, такий важливий інструмент як агрострахування може допомогти аграріям зменшити втрати, спричинені несприятливими погодними умовами та дати їм можливість виплатити свої кредити.
     
     В Україні Проект IFC тісно співпрацює з Міністерство аграрної політики та продовольства над побудовою надійної системи аграрного страхування, котра є міцною опорою для розвитку сільського господарства країни.
     
     Міжнародний досвід проекту IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральної Азії» у вивченні та дослідженні моделей агрострахування у таких країнах як США, Канада, Іспанія та Туреччина спрямований на те, щоб допомогти адаптувати та імплементувати найкращі світові здобутки на ринку агрострахування до вітчизняних умов в Україні.
     
     Саме з цією метою експерти проекту IFC запропонували Міністерству аграрної політики та продовольства України концепцію створення нової моделі агрострахування в Україні.
     
     Прототипом нової моделі стала структура Агенства з управління ризиками у США (RMA). Приклад американської моделі агрострахування RMA яскраво демонструє як виважена політика держави в сукупності із роботою приватного сектору можуть суттєво вплинути на розвиток сільського господарства і рентабельність виробництва.
     
     Першим кроком на шляху становлення нової системи агрострахування стане створення структурного підрозділу в Міністерстві аграрної політики та продовольства України, котрий буде надавати консультації аграрному сектору у питаннях агрострахування, організовувати та проводити події та заходи для учасників ринку агрострахуванння, розробляти нові страхові продукти для сектору аби збільшити доступ до фінансування малих та середніх агровиробників.
     
     Наразі, за підтримки IFC фахівцями Мінагрополітики проводиться дослідження ринку агрострахування, в найближчих планах — удосконалення стандартних страхових продуктів та робота над законодавством.
     
     Подальша робота підрозділу буде спрямована на реалізацію державної політики в сфері агрострахування з метою надання високоякісних страхових послуг, підвищення поінформованості учасників ринку та ефективного використання інструментів державної підтримки, що в свою чергу забезпечить ефективне партнерство між державою, агровиробниками та страховиками і сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства.
     
     Коротка довідка про діяльність проекту IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії»:
     
     За 9 років існування Проекту було проведено близько 700 просвітницьких семінарів та тренінгів для понад 13000 учасників ( а саме для агровиробників, страхових компаній, представників Міністерства аграрної політики України, Косово та Азербайджану та інших учасників ринку). Під час цих заходів усі присутні познайомились з особливостями аграрного страхування, отримали практичні навики щодо розробки страхових продуктів та їх окремих елементів, дізнались про нові агрострахові продукти, розроблені проектом спільно із партнерами. За час існування проекту було розроблено 23 страхові продукти в Україні і на даний момент експерти проекту працюють над розробкою 5 продуктів для Косово і 2 для Азербайджану. З 2015 року 160 агровиробників скористались програмами із страхування, розробленими проектом спільно із партнерами. Загальна сума страхової відповідальності за договорами складає понад 12 мільйонів доларів. За останній рік 80 агровиробників, котрі застрахували свої врожаї від посухи, отримали відшкодування на загальну суму 731 тисяча доларів.
     
     


Автор: Александр Михайленко прочтений: 592 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 15960
  Цена: 1 noo



Ваши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web System



Редакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Bloodway

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика