Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Мы противостоим лжи! © чилболтонское послание

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Є три фактори привабливості зернобобових для українського фермера
Автор: Елена Рыбина      Дата: 27.10.2017 18:37


     Посівні площі зернобобових культур в Україні в поточному році складають близько 500 тис. га, це збільшення порівняно з 2016 роком на 55%, коли посівні площі під цією групою культур були на рівні 320,6 тис. га. Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час прес-конференції «Бобові культури. Назустріч глобальним викликам».
     «В структурі виробництва зернобобових в Україні левову частку займає горох – більше 70%, потім квасоля – 11%, вика – 4%, нут – 2%, інші бобові – 9%. За даними Держстату України, станом на 1 жовтня 2017 року намолочено зернобобових культур близько 1,3 млн тонн, при урожайності – 25,8 ц/га. Якщо подивитись на світовий ринок, то сьогодні найбільшими виробниками бобових в світі є Індія, Китай та Канада. Але ми маємо всі необхідні передумови, щоб стати одним із ключових виробників бобових у світі», - зауважила заступник Міністра з питань євроінтеграції.
     Вона додала, що перспективними ринками для наших зернобобових є країни Азії, включаючи Індію, Середній і Близький Схід та Африка.
     «Актуальна кон’юнктура ринку є сприятливою для виробників бобових, тому що пропозиція за окремими позиціями не наздоганяє поки що попит», - відмітила Ольга Трофімцева.
     Вона додала, що за результатами 2015/16 МР, головними покупцями українських бобових були Індія, Пакістан, Бангладеш, Турція, ЮАР, Кенія та інші.
     «Якщо говорити про горох, то лише з початку 2017/18 МР ми вже експортували майже 250 тис. тонн. Я б хотіла наголосити на тому, що на сьогодні бобові є експортно-орієнтованими культурами, оскільки внутрішній попит в Україні на ці продукти не є значним», - зазначила заступник Міністра.
     За її словами, сьогодні існує три важливі фактори, зважаючи на які українським виробникам необхідно звернути увагу на бобові у процесі диверсифікації свого виробництва.
     «По-перше, сьогодні є багато експортних ринків зі значним попитом саме на цю продукцію. По-друге, бобові позитивно впливають на ґрунти, їх якість і є цінними ланками сівозміни. По-третє, перехід на вирощування бобових не вимагає великих додаткових інвестицій, а виробництво є прибутковим. В деяких регіонах України фермер точно отримає більшу маржу від вирощування сочевиці чи нуту, ніж від соняшнику», - резюмувала Ольга Трофімцева.
     
     За результатами 2016 року, за даними Держстату України, виробництво зернобобових в Україні становили 876,6 тис. тонн у 2016 році. З яких: горох – 746,2 тис. тонн, квасоля-53,6 тис. тонн, люпин солодкий – 30,4 тис. тонн, вики – 23,8 тис. тонн, нут – 6,5 тис. тонн, сочевиця – 2,8 тис. тонн. За звітній період, експорт українських зернобобових становив $ 117,717 млн.
     23 листопада 2017 року, в НСК «Олімпійський» відбудеться Друга Міжнародна Конференція, за підтримки Мінагрополітики, Міжнародної конфедерації бобових «Global Pulse Confederation» та Міжнародної Асоціації Торгівлі Зерном та Кормами «Gafta».


Автор: Елена Рыбина прочтений: 374 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 16223
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика