Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Зри в корень! © Козьма Прутков

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 24 листопада 2017 року
Автор: Максим Никоненков      Дата: 25.11.2017 10:38


     Аналіз матеріалів моніторингу, які надходять з областей, свідчать, що у посівах озимих зернових на 5–37, макс. 88% обстежених площ обліковують 0,5–3 жилих колоній мишоподібних гризунів на гектарі, на 5–60, макс. 100% обстежених площ озимого ріпаку виявляють 1–4 колоній на гектарі. Повсюди на 25–100% багаторічних трав, садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях, інших природних стаціях кількість мишоподібних гризунів враховується по 2–6, в осередках Вінницької області до 8 (багаторічні трави, 40 га).
     
     На неорних землях у Донецькій, Одеській, Кіровоградській, Черкаській, Херсонській областях обліковують курганчикових мишей, які зелені не споживають, а харчуються насінним кормом із культурних та диких злаків. За даними спеціалістів кількість курганчиків на 1 гектар становить 0,5–2.
     
     Збереження посівів озимих культур забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження мишоподібних гризунів в разі 3–5 і більше колоній на гектар захисними заходами через розкладання отруєних принад роденфосу, бродисану, воскових брикетів шторм.
     
     У Степу на 5–14% обстежених площ озимини, розміщеної після стерньових попередників, продовжується слабке живлення личинок хлібної жужелиці, які в допороговій чисельності пошкодили до 4% рослин.
     
     У посівах озимих зернових культур на 7–40% площ продовжують розвиватися борошниста роса (1–6, макс. 11–17% рослин, Київська, Тернопільська обл.), септоріоз, гельмінтоспоріоз, бура листкова іржа, кореневі гнилі (1–7% рослин у слабкому ступені). У посівах озимого ячменю гельмінтоспоріозом уражено 2–6% рослин, в Івано-Франківській ринхоспоріозом біля 3% рослин. Скрізь 14–47% рослин озимого ріпаку охоплено пероноспорозом, фомозом, альтернаріозом, 1–7% рослин білою плямистістю. Подальший розвиток та поширення хвороб у посівах озимих культур залежатиме від погодних умов, рівня зволоженості та температурного режиму.
     
     У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.
     


Автор: Максим Никоненков прочтений: 549 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 16688
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика