Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Руководить - это значит не мешать хорошим людям работать. © Сергей Капица

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

У зоні відчуження українські та японські науковці обрали дослідницькі полігони для вивчення міграції радіонуклідів
Автор: Виктор Смирнов      Дата: 20.12.2017 13:28


     Зону відчуження відвідала делегація японських науковців у галузі моніторингу довкілля з Інституту радіоекології Університету Фукусіма (Японія), які працюють в рамках спільної українсько-японської науково-технічної програми SATREPS. Основною метою якого є посилення технічного рівня радіаційного контролю і законодавчої бази в Україні для екологічного відновлення радіоактивно забруднених територій, забезпечення моніторингу та моделювання нового районування зони відчуження.
     
     Під час зустрічі японські дослідники спільно із керівництвом та фахівцями ДСП «Екоцентр» обговорили стан виконання робіт за проектом «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій» в рамках спільної українсько-японської науково-технічної програми SATREPS.
     
     «Очікуємо, що результати спільних наукових досліджень дозволять використати отриманий досвід у подоланні наслідків радіоактивного забруднення. До того ж реалізація міжнародного проекту позитивно вплине на розбудову та технічне оснащення системи радіаційного моніторингу територій, які зазнали радіоактивного забруднення, а також будуть напрацьовані рекомендації щодо зміни режиму управління зоною», - повідомив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.
     
     За словами Голова ДАЗВ Віталія Петрука, наприкінці 2015 року з ініціативи Мінприроди, ДАЗВ, Держатомрегулювання та 12-х провідних наукових колективів були підготовлені та подані заявки до японської програми САТРЕПС – програми країни, яка теж має досвід з ліквідації наслідків ядерної аварії та наукові дослідженя.
     
     «Нині ми перебуваємо уже на етапі підготовки до польових досліджень. Основне завдання чергового візиту – обговорення технічних особливостей проекту постійних дослідних майданчиків для спостереження за поверхневим стоком та вивчення процесів змиву радіонуклідів з поверхні водозборів. За результатами геодезичних вишукувань вибрано оптимальне положення дослідних полігонів», – відзначив Генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв.
     
     У рамках виконання спільного проекту на луках і в лісових насадженнях зони відчуження відібрано та облаштовано дослідні ділянки для вивчення поверхневого стоку на різних слідах радіоактивних випадінь з різною щільністю забруднення ґрунту та фізико-хімічними формами радіонуклідів. Ще одним з ключових напрямів робіт цього візиту було проведення оцінки технічних можливостей використання мікро-квадрокоптера для визначення об’ємів лісової біомаси на забруднених майданчиках зони відчуження.


Автор: Виктор Смирнов прочтений: 294 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 17152
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика