Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до
В Україні вивели новий сорт сої стійкої до хвороб
Автор: Вячеслав Кононенко      Дата: 31.03.2021 18:25


     Сім українських селекціонерів на Харківщині вивели новий високопродуктивний сорт сої «Ідеал».
     
     Сорт отримали шляхом гібридизації рослин двох інших сортів — «Діана» і «Фаетон». На це пішло майже десять років.
     
     Ультрашвидкостиглий і також досить стійкий до шкідників «Ідеал», стверджують селекціонери, легко дасть врожайність 5 т/га.
     
     «Новий сорт нашої селекції вже відправили на сортовипробування у різних кліматичних зонах. Якщо вони також виявляться успішними, за два-три роки «Ідеал» можна запускати у масове сільське господарське виробництво, — розповіла старший науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства, кандидат сільськогосподарських наук Віра Боровик.
     
     Фахівці також відзначають, що під час роботи над «Ідеалом» тутешні селекціонери паралельно відпрацювали ще й технологію істотного підвищення врожайності сої, незалежно від її сорту. Вони взялися вирішувати проблему так званого абортування плодів цієї культури, коли під час тривалої спеки боби випадають зі стручків ще до остаточного дозрівання.
     
     «Це явище є наслідком «випаровування» фітогормонів під дією високої температури повітря, й нерідко спричиняє колосальні втрати врожаю, які доходять до 27%», — розповідає пані Боровик.
     
     Але вчені використали «хитрий» фунгіцид також вітчизняного виробництва. Після обробки ним на листі та пагонах культурних рослин утворюється мікроскопічна плівка, яка перешкоджає зниженню рівня фітогормонів. І у такий спосіб скорочує втрати на 12-22%, визначили після використання перспективної технології (її нарекли «Зелена фортеця») на дослідній плантації інституту,
     
     Ці випробування також вступають у завершальну фазу. Поза сумнівом, аграрії їх належно оцінять: адже соя є «валютною» культурою. Тож суттєве зменшення втрат урожаю дає змогу отримати дуже вагомі додаткові прибутки — задля них вкладатися у новий препарат не шкода.


Автор: Вячеслав Кононенко прочтений: 324 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 17293
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов
Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика