Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до
Заборгованість контрагентів Компанії за природний газ складає близько 90,9 млрд грн
Автор: Станислав Власенко      Дата: 05.04.2021 15:10


     За тиждень виробники тепла зменшили борг на 2 068 млн грн (3,7%), підприємства ТЕЦ (виробництво електроенергії) – на 354 млн грн (3,3%), регіональні газозбутові підприємства – на 0,2 млн грн.
     
     Станом на 30 березня 2021 р. сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ перед НАК «Нафтогаз України» складає близько 63,8 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 2 422 млн грн (3,7%).
     
     Заборгованість регіональних газозбутових підприємств складає близько 23,6 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 0,2 млн грн.
     
     Заборгованість промислових підприємств за минулий тиждень зменшилась на 0,2 млн грн та складає близько 3,5 млрд грн.
     
     Заборгованість КП ВО Київради «Київтеплоенерго» за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень зменшилась на 725 млн грн (9,1%). Сумарна заборгованість Київтеплоенерго складає близько 7,2 млрд грн.
     
     Виробництво теплової енергії (ТКЕ та ТЕЦ)
     
     Сумарна прострочена заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, складає близько 53,4 млрд грн, з них за 2021 р. — 17 млрд грн. За минулий тиждень заборгованість зменшилась на 2 068 млн грн (3,7%).
     
     Найбільша сумарна прострочена заборгованість за використаний газ в цій категорії накопичена у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Дніпропетровської (10,4 млрд грн), Донецької (9,4 млрд грн), Харківської (7 млрд грн), Луганської (2,4 млрд грн), Одеської (2,2 млрд грн), Львівської (1,8 млрд грн), Запорізької (1,5 млрд грн), Київської (1,5 млрд грн) областей, м. Києва (4,9 млрд грн) та Автономної Республіки Крим (1,5 млрд грн).
     
     Найбільша прострочена заборгованість за використаний природний газ за 2021 р. в цій категорії накопичена у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Харківської (2 654 млн грн), Дніпропетровської (2 181 млн грн), Донецької (1 008 млн грн), Запорізької (927 млн грн), Одеської (924 млн грн), Полтавської (789 млн грн) областей та м. Києва (3 425 млн грн).
     
     Відповідно до підпункту 4 пункту 3 Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.18 №867, на Компанію покладено обов’язок постачати природний газ виробникам теплової енергії для всіх категорій використання природного газу, в тому числі для виробництва електричної енергії такими виробниками, на умовах та у порядку, що визначені цим Положенням.
     
     З 1 січня 2021 року надані до Компанії графіки погашення заборгованості згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.18 №867 втратили свою чинність.
     
     Відповідно до пункту 11 Положення, постачання Компанією природного газу виробнику теплової енергії здійснюється виключно у разі виконання останнім, як мінімум, двох умов: укладення з Компанією договору постачання природного газу відповідно до законодавства, а також забезпечення хоча б однієї з передбачених Положенням обов’язкових умов щодо розрахунків за використаний природний газ (ознайомитись з якими можна за посиланням).
     
     Виробництво електроенергії (ТЕЦ)
     
     В порівнянні з минулим тижнем заборгованість по цій категорії підприємств-боржників зменшилась на 354 млн грн (3,3%) та складає близько 10,4 млрд грн.
     
     З 30 підприємств ТЕЦ та 5 генеруючих компаній, яким НАК «Нафтогаз України» поставила природний газ для виробництва електроенергії, мають значну заборгованість 28 споживачів з Харківської, Луганської, Київської, Херсонської, Дніпропетровської, Донецької, Одеської, Миколаївської, Полтавської, Львівської, Івано-Франківської, Вінницької, Кіровоградської, Чернігівської, Черкаської областей, АР Крим, м. Севастополя, м. Києва (дивіться інфографіку, що додається).
     
     Найбільша сумарна прострочена заборгованість — у Київтеплоенерго КП ВО Київради (КМДА) (2 510 млн грн), ПрАТ Харківська ТЕЦ-5 (1 545 млн грн), ДП Сєвєродонецька ТЕЦ (980 млн грн), ДТЕК Східенерго (707 млн грн), ПРАТ Білоцерківська ТЕЦ (640 млн грн), АТ Херсонська ТЕЦ (577 млн грн) та АТ Дніпровська теплоелектроцентраль (545 млн грн). Загальна заборгованість цих семи підприємств складає близько 70% від сумарної заборгованості.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 233 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 17321
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов
Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика