Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Твоё только то, что ты понял. ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Агрометеорологічні умови у грудні 2017 року для озимини
Автор: Виктор Смирнов      Дата: 06.01.2018 22:16


     Упродовж грудня в Україні спостерігалася аномально тепла погода. Середня місячна температура повітря у більшості областей була на 1–20 С вищою, ніж в аномально теплому грудні 2015 та 2006 рр. Особливо вирізнялася друга декада, яка виявилася однією з найтепліших за останні десятиріччя. В останні дні другої декади, внаслідок переміщення через північно-західну половину країни дуже активного циклону, на території північних та центральних областей відмічалися хуртовини, утворення високого снігового покриву, налипання мокрого снігу, ожеледь, ожеледиця, сильні вітри. Складні умови, пов’язані із великою кількістю опадів, відмічалися і в багатьох районах Карпат, Прикарпаття та Закарпаття. В окремих районах Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей кількість опадів за другу декаду досягла або перевищила на 12–48 мм максимальний показник кількості опадів другої декади грудня за період спостережень 1961–2016 рр.
     
     Внаслідок аномально теплої погоди, що переважала упродовж місяця, у південних, Донецькій, Полтавській, Черкаській та Дніпропетровській областях та прилеглих районах інших областей, де рівень середніх температур часто перевищував +5 °С, на посівах зимуючих культур відмічалися ростові процеси в частині збільшення кількості листків та розвитку кореневої системи. Поновлення ростових процесів спостерігалося і у деяких районах західних та північних областей у третій декаді. На решті території країни, де рівень середніх температур був нижчим біологічного нуля, ростових процесів на полях не спостерігалося, як не було і глибокого зимового спокою.
     
     Стан рослин був переважно добрий та задовільний.
     
     За визначенням осіннього промочування ґрунту було виявлено,що воно було недостатнім на території тих областей, де спостерігався стійкий дефіцит опадів, і не перевищувало 25–40 см — Запорізька, Донецька та Миколаївська області.
     
     Упродовж грудня небезпечних для перезимівлі рослин явищ не спостерігалося. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур у найхолодніші ночі нижче мінус 4° не опускалася, що значно вище критичної температури вимерзання.
     
     


Автор: Виктор Смирнов прочтений: 267 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 17435
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика