Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Что есть государство без правосудия? Шайка разбойников, и только. © Блаженный Августин

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

ГПУ "Полтавагазвидобування" удосконалило сайклінг-процес на Тимофіївському родовищі
Автор: Станислав Власенко      Дата: 10.09.2005 11:52


     Газопромислове управління "Полтавагазвидобування" ввело в експлуатацію нову установку для поглибленого вилучення вуглеводів на Тимофіївському нафтогазоконденстному родовищі. Про це повідомив головний інженер ГПУ "Полтавагазвидобування" Іван Хомич. Нині на установці здійснюються пусконалагоджувальні роботи. В жовтні-листопаді 2005 р. відбудеться урочисте відкриття установки, під час якого заплановано приїзд Президента України Віктора Ющенко.
     
     Основним продуктом Тимофіївської установки є скраплений газ та газовий бензин. У результаті запуску установки на родовищі кількість скрапленого пропан-бутану досягне 64 тис. т на рік, а стабільного газового бензину - 46 тис. т на рік.
     
     Тимофіївське родовище вирізняється високим змістом газоконденсату і його розробка без застосування сайклінг-процесу була б неефективною. "Укргазвидобування" - єдина компанія в СНД, яка успішно впроваджує даний процес. В червні 2003 року на Кулічихинському родовищі Полтавщини (Котелевський район) було введено в експлуатацію першу установку сайклінг-процесу.
     
     Довідка: ГПУ "Полтавагазвидобування" входить до складу "Укргазвидобування", дочірньої компанії НАК "Нафтогаз України". У січні-серпні 2005 року валовий об'єм продукції ГПУ "Полтавагазвидобування" склав 449,1 млн. гривень - 102% до відповідного періоду 2004 року. Загалом, з початку 2005 року ГПУ "Полтавагазвидобування" ввело в експлуатацію 12 нових свердловин. До кінця 2005 року ГПУ планує видобути 5,08 млрд. куб. м природного газу; 532 тис. т газового конденсату та 49 тис. т нафти; капітально відремонтувати 56 свердловин та пробурити 16 нових; а також освоїти капіталовкладень на суму 680 млн. гривень. З початку року вже освоєно 384,6 млн. гривен капіталовкладень, в т.ч. на експлуатаційне буріння – 126,4 млн. гривен, розвідувальне – 144,1 млн. гривен та капітальне будівництво – 76,1 млн. гривень.
     
     Мета сайклінг-процесу - за допомогою поршневих і відцентрових машин освоїти максимум пропан-бутанових фракцій газу. Спочатку в родовище закачується сухий газ по нагнітальних свердловинах. У шарах родовища цей газ насичується конденсатом і піднімається на поверхню вже експлуатаційними свердловинами. Потім на спеціальній установці комплексної підготовки газу, його відокремлюють від газоконденсату, перероблюють, очищують та осушують від води та зайвих домішок.
     
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1083 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 1786
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика