Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Альтернатива лжи не другая ложь, другого размера и другой формы, а истина. ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Україна отримала дозвіл брати участь в міжнародній торгівлі насінням цукрових та кормових буряків
Автор: Максим Никоненков      Дата: 05.02.2018 21:53


     31 січня на засіданні країн-членів учасників Організації економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Cooperation and Development, OECD) у Парижі Україна отримала дозвіл повноправно брати участь в міжнародній торгівлі насінням цукрових та кормових буряків, проте, цей дозвіл не дає права експортувати насіння відразу:
     
     «Наразі, зроблено головну процедуру, згідно з якою Україна отримала право брати участь у міжнародній торгівлі насінням буряків, але для того, щоб розпочати безпосередній експорт, необхідно мати Закон України про приєднання до схем міжнародної торгівлі насінням цих культур і вже після підпису даного закону Президентом, він вступає в дію», — пояснює Віктор Гацула, директор з виробництва насіння ТОВ «Сесвандерхаве-Україна», що виступає партнером Sugar World 2018.
     
     Наразі є всі умови для того, щоб цієї весни закон було прийнято.
     
     «Після підписання відповідного Закону України, стане можливим завезення батьківських форм гібридів цукрового буряку до України для того, щоб вирощувати насіння F1 для Європи. Ураїна буде видавати спеціальний сертифікат ОЕСР» — підсумував Гацула.
     
     Проте, за словами аналітика сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василя Долінського, для виходу на ринки інших країн дуже актуальним буде наявність лабораторії якості дражованого насіння цукрових буряків за стандартами ISTA.
     
     «Першочерговим завданням на майбутнє є налагодження, в першу чергу, експорту простого насіння (сировини), і в Україні відповідні аналізи насіння можна зробити, але надалі — для експорту дражованого насіння, тобто готового продукту, без лабораторії ISTA не обійтись. Відтак, минулого року, наприклад, був експорт насіння компанії SESVANDERHAVE з України до Молдови, оскільки це було можливим без дозволів OECD та сертифікату ISTA (International Seed Testing Association)», — прокоментував Долінський.
     
     Нагадаємо, що насіння цукрових буряків ТОВ «Сесвандерхаве-Україна» вирощуює в Одеській області (Кілійський, Ренійський, Татарбунарський, Ізмаїльський райони). Загалом, у Європі, основною територією вирощування цього насіння є, в першу чергу, північ Італії та південь Франції, південь України (Одеська область) та Росії (Краснодарський Край), є невеликі площі в Австрії, а з найближчих сусідів Азії — у Туреччині.
     
     Більш детально про вітчизняні досягнення в селекції цукрових буряків та технологічні аспекти вирощування солодких коренів в рамках ІІ Міжнародного конгресу для виробників та переробників цукрового буряку Sugar World 2018 1 березня, ТРЦ « Термінал»


Автор: Максим Никоненков прочтений: 568 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 17893
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика