Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Gens Una Sumus. (лат. "Мы все одна семья.") © лозунг FIDE

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 16 березня 2018
Автор: Иван Медведев      Дата: 19.03.2018 23:09


     Агрокліматичні умови звітного періоду негативно вплинули на розвиток мишоподібних гризунів. Повсюди у посівах озимих зернових культур та багаторічних травах, після танення снігового покриву, подекуди випадання понаднормової кількості опадів, відмічають затоплення 7-50, у місцях заниженого рельєфу 60-100% (Івано-Франківська, Київська, інші обл.) нір. Зокрема, в степових, подекуди західних областях, де переважно відсутній сніговий покрив, на озимих зернових та ріпаку обліковували 0,5-3, на багаторічних травах і неугіддях до 4 жилих колоній колоній на гектар.
     
     У подальшому розвиток та поширення мишоподібних гризунів залежатимуть від погодно кліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців. За середньодобової температури +5ºС відновиться розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи, інших стацій. Тому необхідно постійно стежити за розвитком та розселенням гризунів, і за потреби проводити затруєння нір дозволеними до використання препаратами, дотримуючи санітарних вимог.
     
     У південних районах Одеської області в посівах озимих, розміщених після стерньових попередників, відмічено відновлення живлення личинок хлібної жужелиці, які за допорогової чисельності (0,5-1екз. на кв.м) пошкодили 1% рослин в слабкому ступені. Переважають личинки другого (28%) та третього (72%) віків. На 1-7% площ посівів озимого жита, пшениці у Волинській та Житомирській областях спостерігається розвиток снігової плісені якою уражено 7-9, осередково до 18% рослин.
     
     Отже, оздоровлення посівів забезпечується через обов’язкове ранньовесняне боронування та регенеративне прикореневе підживлення азотними та іншими мінеральними добривами з додаванням мікроелементів. Також, для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущення посіви озимої пшениці можна обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту.
     
     Аналізом виїмок продовольчого та фуражного зерна у зерносховищах, складських приміщень на наявність комірних шкідників встановлено, що у господарствах Кіровоградської області 7% обстеженого зерна озимої пшениці слабко заражене коротковусим борошноїдом. В обстежених 4% виїмок ячменю та пшениці виявлено заселення зерновою міллю.
     
     За даними фітопатологічної експертизи насіннєвого матеріалу ярих зернових та зернобобових культур уражено збудниками альтернаріозу, фузаріозу, бактеріозу, сірої гнилі та плісняви в межах 1-4% зерна, що свідчить про обов’язкове оздоровлення посівного матеріалу шляхом протруєння системними препаратами за 1-15 днів до сівби в залежності від спектру дії.
     
     У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.


Автор: Иван Медведев прочтений: 207 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 18805
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика