Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Власть не средство, она - цель. © Дж.Оруэлл

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

У КИЄВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ БЕЛЬГІЙСЬКИЙ ІННОВАЦІЙНИЙ VR-ТЕАТР CREW
Автор: Ольга Рябчинская      Дата: 28.03.2018 09:03


     На майданчику Театральної лабораторії Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» представники бельгійського експериментального VR-театру CREW презентували свої унікальні розробки − конфігурації C.a.p.e. та Hands-On Hamlet. Колектив СREW використовує новий досвід перенесення глядача всередину реальності вистави, створюючи художню реальність на межі театру, науки та нових медіа. За допомогою авторської розробки, що складається з окулярів віртуальної реальності, трекерів і навушників відвідувачі мали змогу досліджувати інший час, інші світи і реальності, знаходячись при цьому у фізичному русі.
     
     Засновник експериментального колективу Ерік Йоріс разом з науковцями EDM/University of Hasselt дослідили застосування цифрових технологій в імерсивному театрі. В результаті цієї кооперації була розроблена нова конфігурація - C.a.p.e./Computer Assisted Personal Environment, яку вперше презентували на виставці World Expo у Шанхаї 2010-го року.
     
     У проекті Hands-On Hamlet колектив СREW продовжує експериментувати з мистецькою стороною імерсивних технологій. Мета проекту полягає у створенні оригінального візуального медіа-продукту, не схожого на кіно або комп’ютерну гру. Глядач у цьому процесі може бути у ролі свідка, а може відчути середовище зсередини або стати протагоністом. На думку організаторів проекту, образ Гамлета є першим «мислячим» протагоністом на сцені, його активний погляд на довколишній світ дає поштовх для «гри».
     
     
     
     «Те що ми представляємо сьогодні - лише невелика частина від великої вистави, над створенням якої ми працюємо. На глядача одягнуть спеціальний комбінезон і він увійде у виставу, стане її повноцінним учасником», - розповідає засновник колективу CREW Ерік Йоріс.
     
      «Такі вистави перевертають саму суть театру, коли глядач виходить з партеру і стає безпосереднім учасником вистави».
     
     Учасники презентації мали змогу випробувати винахід - зануритися у віртуальний вимір та відчути себе частиною вистави.
     
     «Це було досить дивно, абсолютно втрачаєш зв'язок з реальністю, нібито справді опиняєшся посеред вистави», - говорять відвідувачі.
     
     У рамках презентації проекту також відбулися лекції засновника колективу CREW Еріка Йоріса: «Чому мистецтво, наука і критичне мислення є необхідними для інновацій в сучасному цифровому світі» та креативного директора бельгійської творчої групи CREW Валері де Смедт «Альтернативна Реальність (AltR). Сучасні концепції».
     
     CREW − бельгійська творча група заснована 1991-го року в Брюселі Еріком Йорісом (Eric Joris). СREW створює перформативні проекти на перетині науки, live art і перфомансу. В імерсивних виставах СREW глядач завжди перебуває в середині дійства, випробовуючи інноваційний потенціал інтерактивних технологій. CREW є творчим партнером в мультидисциплінарному дослідницькому консорціумі Dreamspace (фінансується ЄС), що розробляє нові засоби для поєднання живого дійства, відео і комп’ютерних технологій у реальному часі. Компанія експерементує в сфері імерсивного театру і змішаної реальності (mixed-reality) і була першою, що поєднала 360°Omni Directional Video(ODV) and Head-mounted display (HMD) для створення альтернативної реальності.


Автор: Ольга Рябчинская прочтений: 227 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 19004
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика