Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Любовь, красота и действие спасут мир © древняя этрусская мудрость

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Заборгованість контрагентів, які отримують газ від Нафтогазу на пільгових умовах
Автор: Станислав Власенко      Дата: 12.04.2018 19:59


     Заборгованість контрагентів, які отримують газ від Нафтогазу на пільгових умовах (відповідно до положення про ПСО), склала 55,5 млрд грн (зменшення на 1,3 млрд грн, або -2,4% за тиждень).
     
     За тиждень виробники тепла зменшили борг на 324 млн грн (1,2%), підприємства ТЕЦ (виробництво електроенергії) – на 222 млн грн (5,3%), регіональні газозбутові підприємства – на 801 млн грн (3,1%).
     
     11 квітня 2018 р., Київ — Станом на 10 квітня 2018 р. сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ перед НАК «Нафтогаз України» складає близько 30,6 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 546 млн грн (1,8%).
     
     Заборгованість регіональних газозбутових підприємств складає 24,8 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 801 млн грн (3,1%).
     
     Заборгованість промислових підприємств за минулий тиждень не змінилась та складає 2,8 млрд грн.
     
     Заборгованість ПАТ Київенерго за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень зменшилась на 181 млн грн (4,8%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 3555 млн грн.
     
     
     Виробництво теплової енергії (ТКЕ та ТЕЦ)
     
     Сумарна прострочена заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, складає близько 26,6 млрд грн, з них за 2018 р. — 9,6 млрд грн. За минулий тиждень заборгованість зменшилась на 324 млрд грн (1,2%).
     
     Найбільша сумарна прострочена заборгованість за використаний газ в цій категорії накопичена у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Донецької (5,5 млрд грн), Дніпропетровської (4,6 млрд грн), Харківської (2,7 млрд грн), Луганської (1,5 млрд грн), Одеської (1,3 млрд грн) областей та м. Києва (2,6 млрд грн).
     
     Найбільша прострочена заборгованість за використаний природний газ за 2018 р. в цій категорії накопичена у підприємств ТКЕ і ТЕЦ м. Києва (2 273 млн грн), Харківської (1 491 млн грн), Дніпропетровської (821 млн грн), Львівської (539 млн грн), Одеської (494 млн грн), Запорізької (490 млн грн) та Донецької (402 млн грн) областей.
     
     Відповідно до підпункту 4 пункту 3 Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.17 №187 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 28.03.18 №228), на Компанію покладено обов’язок постачати природний газ виробникам теплової енергії для всіх категорій використання природного газу, в тому числі для виробництва електричної енергії такими виробниками, на умовах та у порядку, що визначені цим Положенням.
     Отже, відповідно до пункту 12 Положення, постачання Компанією природного газу (надання номінацій) виробнику теплової енергії здійснюється виключно у разі виконання останнім, як мінімум, двох умов: укладення з Компанією договору постачання природного газу відповідно до законодавства, а також забезпечення хоча б однієї з передбачених Положенням обов’язкових умов, щодо розрахунків за використаний природний газ
     
     Виробництво електроенергії (ТЕЦ)
     
     В порівнянні з минулим тижнем заборгованість по цій категорії підприємств-боржників зменшилась на 222 млн грн (5,3%) та складає близько 4 001 млн грн.
     
     З 23 підприємств ТЕЦ та 5 генеруючих компаній, яким НАК «Нафтогаз України» поставив природний газ для виробництва електроенергії, мають значну заборгованість 18 споживачів з Харківської, Київської, Дніпропетровської, Херсонської, Донецької, Луганської, Львівської, Полтавської, Миколаївської, Одеської областей, АР Крим, м. Севастополя, м. Києва (дивіться інфографіку, що додається).
     
     Найбільша сумарна прострочена заборгованість — у ПАТ Київенерго (1 034 млн грн), ПрАТ Харківська ТЕЦ-5 (1 025 млн грн), ПАТ Кримтеплоелектроцентраль (364 млн грн), ПрАТ Дніпровська теплоелектроцентраль (289 млн грн), ПрАТ Херсонська ТЕЦ (251 млн грн) та ДП Сєвєродонецька ТЕЦ (240 млн грн). Загальна заборгованість цих шести підприємств складає близько 80% від сумарної заборгованості.


Автор: Станислав Власенко прочтений: 46 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 19331
  Цена: 100 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика