Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Нет ничего ценнее во вселенной, чем мысли и чувства. © Кир Булычев

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Майстер-класи у Вишгородському музеї давньоруського гончарства
Автор: Інна КОСЯНЧУК      Дата: 15.04.2018 22:01


     Майстер-класи у Вишгородському музеї давньоруського гончарства
     У Вишгороді, де в часи Київської Русі функціонував потужний гончарний центр з 250–300 горнів, через тисячоліття почали відроджувати давнє ремесло. Музей давньоруського гончарства, що входить до Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ), започаткував низку майстер-класів, серед яких – робота на гончарному крузі та ліплення з глини. Захоплюючі заняття збирають чимало бажаючих повчитися гончарній справі, а наставники – майстри Володимир Довган, Ірина Дараган та завідувач музею, арт-майстер Олександр Кочубей – передають їм своє уміння і діляться секретами творчості. Як зауважує Володимир Довган, головне у цій справі – не лише опанувати техніку роботи на гончарному крузі, а й відчути сам матеріал, так би мовити, знайти спільну мову з глиною. Бо ж робота гончара, вочевидь, не обходиться без магії. Земля, вода, повітря та вогонь – усі чотири стихії задіюють у своїй роботі майстри кераміки. А ще – не можна працювати з глиною без настрою. «Знаєте, у сердитого майстра і горщики б’ються», – жартує Володимир Довган. Він дуже любить працювати з дітьми – каже, це майбутнє України, і треба розкрити той потенціал, який у них є.
     Утім, буває, що діти, відвідавши майстер-класи, потім приходять з дорослими – у них заняття теж викликають інтерес і захоплення. Навідуються і групи учнів зі шкіл, щоб повчитися гончарству.
     13 квітня до музею давньоруського гончарства завітали вихованці Вишгородської районної спеціальної загальноосвітньої школи «Надія», де навчаються діти з особливими потребами. Потепліло, то ж заняття проводили на подвір’ї музею. Спочатку діти виліплювали з глини букви, з яких складали свої імена. Потім спробували зробити їжачків, вужиків, зірочки… І все в них виходило. До того ж, ліплення розвиває дрібну моторику, що дуже важливо для цих дітей. Хоча, зрозуміло, що цим дітям заняття давалось не так просто, то ж їм допомагали, окрім майстрів, і педагоги школи.
     Як зауважує завуч школи «Надія» Наталя Січкарчук, позитивні емоції від майстер-класу залишаться надовго. Такий формат спілкування учнів з учителями позитивно впливає на освітній процес. «Ми цінуємо те, що в музеї наших вихованців приймають, запрошують на екскурсії і на майстер-класи. У такий спосіб нас підтримують – і майстри, і директор ВІКЗ Влада Литовченко».
     Олександр Кочубей, який не вперше працює з хлопчиками і дівчатками з «Надії», був задоволений заняттям не менше, ніж його маленькі учні. Адже коли майстер бачить невдаваний інтерес до того, чому прагне навчити, – це того варте!
     А після заняття діти оглянули старовинну гончарну піч Х ст., а також ознайомилися з виставкою трансформаційної скульптури майстра травоплетіння Лесі Колосенко.
     До речі, доторкнутись до гончарного ремесла, дізнатись багато цікавого про історію Вишгорода, який багато століть тому вважався другим за значенням містом після Києва, ознайомитися з унікальними експозиціями може кожен, завітавши до музею давньоруського гончарства, що знаходиться за 10 км від Києва, у Вишгороді, по вул. Межигірського Спаса, 11.
     На майстер-класи краще попередньо записуватись за тел.:
     (067) 900 57 32, (067) 961 63 96.
     


Автор: Інна КОСЯНЧУК прочтений: 1286 оценки: 1 от 1
© Свидетельство о публикации № 19376
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Bloodway

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика