Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Твоё только то, что ты понял. ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Стан посівів сільськогосподарських культур
Автор: Виктор Смирнов      Дата: 11.06.2018 22:03


     За період активної вегетації сільськогосподарських культур (1 квітня – 31 травня) середня температура повітря виявилася вищою за норму. Такі умови призвели до розвитку та поширенню посушливих явищ під ранніми колосовими у південних та східних областях, на решті території вміст вологи у ґрунті відзначався великою строкатістю, однак переважно її було значно менше оптимальної кількості для періоду наливу зерна озимих.
     Найгірші умови складалися на території Запорізької та Херсонської областей, де за повідомленням агрометеорологів на 40-60% площ під ранніми хлібами зволоження ґрунту було критичним, що може призвести до зменшення маси зерна. Через засуху на рослинах озимої пшениці та ярого ячменю спостерігалося передчасне пожовтіння листків нижнього ярусу, засихання стебел та в’янення. В окремих районах південних областей зерно озимих почало досягати воскової, а зерно ярого ячменю молочної стиглості, що значно раніше середніх багаторічних строків.
     Несприятливими для росту і розвитку всіх сільськогосподарських культур були і суховійні явища, які спостерігалися по всій території і пригнічували рослини. У поєднанні із низькими запасами вологи у ґрунті, високою для травня температурою повітря створювалися несприятливі умови зокрема для посівів ярого ячменю, який масово заколосився на півдні країни.
     У західних областях агрометеорологічні умови для формування урожаю практично усіх сільськогосподарських культур складалися краще, порівняно із іншими регіонами, завдяки достатньому зволоженню ґрунту.
     
     Ріст і розвиток сільськогосподарських культур
     У кінці травня в озимих пшениці, ячменю та жита відмічається масове колосіння та цвітіння колосу. На більшості площ південних областей зерно озимих пшениці та ячменю досягло молочної, місцями воскової стиглості, що на 2-4 тижні раніше середніх багаторічних строків. Стан посівів задовільний та добрий, на окремих площах південних областей спостерігається погіршення стану до незадовільного. Місцями по всій території країни відмічається пожовтіння листків, засихання стебел, ураження хворобами, пошкодження шкідниками.
     На посівах озимого ріпаку триває утворення стручків, на окремих площах південних областей розпочалось достигання. Стан посівів переважно добрий та задовільний.
     У ярового ячменю та ярої пшениці на більшості площ триває ріст стебла та розпочалося колосіння.
     У вівса в залежності від строків сівби відмічається утворення нижнього вузла соломини, кущіння, 3-й листок, утворення вузлових коренів та сходів. Стан рослин добрий та задовільний. Через засушливі умови майже по всій території країни відмічається пожовтіння листків нижнього ярусу, засихання стебел, денне в’янення рослин, пошкодження с.-г. шкідниками та хворобами.
     Кукурудза в залежності від строків сівби, знаходиться у фазах
     3-7 листків, подекуди 9-11 листків та сходів. Стан посівів переважно добрий. Місцями у південних областях спостерігається пошкодження
     с.-г. шкідниками, у західних – локальні пошкодження листя градом.
     У гречки місцями ще триває сівба, на раніше засіяних площах відмічається утворення сходів, на окремих посівах західних та північних областей – поява суцвіть.
     На посівах проса відмічається поява 3-го листка, на раніше засіяних площах – кущіння. На окремих площах південних та південно-східних областей відмічається зрідження посівів через засуху.
     У гороху, в залежності від строків сівби, відмічається поява суцвіть, початок цвітіння та листоутворення, у південних областях – цвітіння. Стан посівів переважно добрий та задовільний.
     Соя, в залежності від строків сівби, знаходиться у фазах сходів, на раніше засіяних площах триває листоутворення, подекуди відмічається поява бокових пагонів, місцями ще триває сівба. Стан посівів, що зійшли, був переважно добрий.
     У цукрових буряків відмічається листоутворення, на ранніх посівах – почався ріст кореня та змикання рослин у рядках. на пізніх посівах утворюються сходи. Стан посівів переважно добрий.
     У соняшнику триває листоутворення у південних та південно-східних областях розпочалося утворення суцвіть, на пізніх посівах у північно-східних областях триває утворення сходів. Стан посівів переважно добрий та задовільний.


Автор: Виктор Смирнов прочтений: 179 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 20546
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика