Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Нет ничего ценнее во вселенной, чем мысли и чувства. © Кир Булычев

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 22 червня 2018 року
Автор: Виктория Марушкина      Дата: 26.06.2018 22:55


     У дозріваючих посівах зернових колосових культур триває шкідлива діяльність личинок різних віків клопа шкідливої черепашки, за чисельності 0,2-1,5, макс. 2, в осередках Донецької, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської від 4 до 7, в незахищених товарних посівах Запорізької областей 9-18 екз. на кв.м. Фітофагом в середньому було пошкоджено 2-15% рослин. У господарствах Херсонської області окрилилось 32% клопів. Колоскам зернових культур також завдають шкоди хлібні жуки та жужелиця, які за чисельності 0,5-2, в осередках 3-5 екз. на кв.м пошкодили 1-12% рослин та 0,2-2% колосків на 8-30% обстежених площ. Злаковою попелицею заселено 2-19% рослин, пшеничним трипсом - 6-25, в осередках 30-50% рослин за чисельності 2-8, макс. 12-30 екз. на кожний. З огрубінням зерна попелиці перелітають на злакові бур’яни.
     
     У посівах озимих та ярих зернових колосових культур розвиваються борошниста роса, септоріоз, бура листкова іржа, жовта іржа, гельмінтоспоріоз, темно-бура плямистість, кореневі гнилі, подекуди ринхоспоріоз, піренофороз, інші плямистості, якими охоплено 4-12, осередково 32-40% рослин. Летюча сажка виявлена на присадибних ділянках у Волинській та Тернопільській областях, де нею охоплено 0,2-1% колосків ячменю.
     
     За теплої вологої погоди розвитку набули хвороби колоса, а саме: септоріоз (0,2-2, макс. 10% колосків, Закарпатська, Луганська, Черкаська обл.), фузаріоз (2-4%, Закарпатська, Львівська обл.), гельмінтоспоріоз (2-4%, Закарпатська обл.), оливкова пліснява (1-3%, Закарпаська обл.).
     
     У посівах кукурудзи розвиваються та шкодять злакові попелиці, які на 11-20, макс. 60-74% площ, заселили 2-14, макс. 35% рослин. Також шкодять гусениці лучного метелика, листогризучих совок (бавовникова, гамма, інші). Осередково в господарствах Черкаської області 1,5-2% рослин культури уражено пухирчастою сажкою.
     
     Сою заселяють та пошкоджують попелиці, трипси, павутинний кліщ, гусениці акацієвої вогнівки, чортополохівки, совки-гамми, осередково лучного метелика. Фітофагами пошкоджено 2-15% рослин. З хвороб поширюються пероноспороз, септоріоз, фузаріоз, аскохітоз, якими уражено 1-8% рослин. Осередково в Кіровоградській області іржею охоплено 13-19% рослин. У посівах гороху шкодять горохові зерноїд, плодожерка, попелиця, трипси, совка-гамма, з хвороб розвиток мають аскохітоз, іржа, кореневі гнилі.
     
     У посівах соняшнику продовжують розвиватись сисні шкідники (геліхризова попелиця, клопи, трипси, цикадки), якими заселено 2-30% рослин. Подекуди рослинам культури завдають шкоди гусениці совок, осередково лучного метелика. На 8-24% обстежених площ прояв мали септоріоз (1-6% рослин), пероноспороз (1-3%), фомоз (3-5, макс. 24% в Кіровоградській обл.), іржа (5-12%).
     
     У посівах цукрових буряків відмічається шкідливість бурякової листкової попелиці, якою заселено 1-8% рослин. Подекуди шкодять бурякові щитоноски, мінуюча муха, осередково амарантовий стеблоїд, гусениці листогризучих совок, лучного метелика.
     
     Скрізь у плантаціях картоплі, томатів відмічено живлення колорадського жука літнього покоління. Прояв фітофторозу, альтернаріозу картоплі, томатів відмічається в усіх зонах вирощування. На капусті в різних ступенях шкодять листогризучі совки, білани, молі, попелиці, які виявлені повсюдно. На цибулі шкодять цибулева муха та прихованохоботник, з хвороб – пероноспороз.
     
     Скрізь в агроценозах триває літ метеликів підгризаючих (озима, оклична) та листогризучих (гамма, С-чорне, капустяна, люцернова, бавовникова, ін.) совок, відроджуються та живляться гусениці на сої, соняшнику, кукурудзі та овочах. Гусениці за середньої чисельності 0,5-2, осередково до 6 екз. на кв.м (Херсонська обл.) пошкодили 5-12, макс. 25% рослин просапних культур.
     
     В усіх ґрунтово-кліматичних зонах триває літ стеблового (кукурудзяного) метелика. В степових та лісостепових областях відкладання ними яєць, подекуди відродження та живлення гусениць, які за середньої чисельності 0,1-1 екз. на рослину пошкодили до 2%. Погодні умови не сприяють розвитку та розмноженню фітофага. Для обмеження шкідливості фітофага рекомендовано проводити випуск трихограми на початку та під час масового відкладання яєць.
     
     Саранові (стадні - італійський прус) та нестадні (кобилки, коники), які перебувають у II-V віках, розвиваються та живляться на неугіддях, багаторічних травах у чисельності 0,4-7 екз. на кв.м.
     
     У Степу та центрально-східному Лісостепу відбувається доживлення, заляльковування гусениць старших віків лучного метелика. У Херсонській області відмічається літ метеликів другого покоління. У господарствах Донецької, Луганської, Кіровоградської, Херсонської областей фітофагом пошкоджено 2-5% рослин сої, соняшника, кукурудзи.
     
     Плодові насадження продовжують заселяти сисні шкідники (попелиці, кліщі, медяниці, щитівки). Відмічається літ метеликів ІІ покоління яблуневої плодожерки (Херсонська обл.). Гусеницями фітофага І покоління пошкоджено 1-8% плодів. Із хвороб на зерняткових виявляють борошнисту росу та паршу (листки, плоди), кісточкових - клястоспоріоз. У виноградниках продовжується літ метеликів гронової листокрутки ІІ покоління. Також шкодять кліщі, проти яких за потреби проводять захисні заходи. З хвороб мають поширення мільдью, оїдіум, осередково чорна гниль (Закарпатська обл.).
     
     У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.


Автор: Виктория Марушкина прочтений: 219 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 20786
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика