Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Любое государство это неизбежно возникающая структура социальных паразитов ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Виставка китайських художників у КИєві
Автор: Інна КОСЯНЧУК      Дата: 20.07.2018 14:27


     Вишгородський історико-культурний заповідник активно долучається до процесу культурної дипломатії. Одне з підтверджень цьому – те, що ВІКЗ став одним із співорганізаторів низки українсько-китайських культурних проектів, які стартували 19 липня.
     Один із них—виставка знаменитого китайського художника Лі Гена «Європейські враження китайського мандрівника», яка відкрилась у музеї історії Києва і на якій було представлено графічні роботи у монохромній чорно-білій гамі із зображеннями українських пейзажів і культурних об’єктів. Художники, мистецтвознавці, діячі науки і культури, які прийшли на виставку, високо оцінили майстерність Лі Гена, а також відзначили велике значення культурних обмінів для зближення України і Китаю. «Ми приїхали в Україну, щоб представити величезний виставковий проект Китайської державної академії живопису», зауважили - заступник директора Китайської національної академії живопису Чжан Цзянчжоу та віце-президент Пекінської академії живопису та каліграфії Алан Юй.
     Лі Ген під час відкриття виставки поділився своїми думками і враженнями. Також він щиро спілкувався з відвідувачами, і дав автограф Вишгородському історико-культурному заповіднику.
     Як розповіла мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Валентина Єфремова, яка тісно співпрацює з китайськими митцями, і є членом художньої ради музею тараса Шевченка у Пекіні, коли організовували виставковий проект китайських художників у Києві, вона запросила до співпраці директора Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидата історичних наук Владу Литовченко. «Це тому, що Вишгородський історико-культурний заповідник є справді перлиною української історії і культури», зауважила Валентина Єфремова.
     Виставку відвідала і народна артистка України Лариса Кадочникова, і поділилась своїми враженнями. «Виставка дуже хороша. Чорно-білі графічні роботи зроблені на хорошому професійному рівні, і видно, що з прекрасним настроєм. У Лі Гена так багато робіт про Україну, про Дніпро, про мости і собори, що можу зробити висновок -- він відчув , зміг передати зовсім інший світ, не схожий на Китай. Щось його зачепило. Якби ви мене запитали – чи розмістила б я одну з них у себе вдома? Пори велику кількість картин у такій маленькій квартирі… Я б сказала – так. Я дуже люблю китайський живопис. Іноді, як не мене, трохи забагато кольору, але це їхній стиль. А роботи Лі Гена дуже стримані. Але вони сповнені пристрасті.А ще вони гарно оформлені – лаконічно, стримано, і це дає можливість глибше відчути експресію цих робіт», підкреслила Лариса Кадочникова.
     За словами Влади Литовченко, цей українсько-китайський проект є дуже важливим, як один з елементів культурної дипломатії, яка допомагає зближувати народи і країни, сприяє глибшому взаєморозумінню і обміну цінностями завдяки культурно-мистецьким ресурсам, завдяки можливості поділитися і збагатитися мистецьким досвідом. «Цьогоріч китайські митці презентують в Україні унікальний виставковий бренд ,,Політ ідеї ,плин форми», у якому взяли участь 64 митці зі 113 роботами. Приємно, що Вишгородський історико-культурний заповідник є одним з учасників програми, надаючи регіональну організаційну й інформаційну підтримку проекту», зазначила Влада Литовченко.
     Також у цей день низка заходів відбулася в Національному музеї Тараса Шевченка.
     Знаковою подією дня стало відкриття Київського центру Китайської державної академії живопису. Відповідний договір підписали Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус та заступник директора Китайської національної академії живопису Чжан Цзянчжоу. Після церемонії відкриття відбулась конференція «Китайський традиційний живопис у контексті глобалізації», де українські і китайські художники і мистецтвознавці під час фахової дискусії обмінялися думками.
     А ще цього дня в Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка китайського живопису художників і дослідників мистецтва Ван Цзін і Ван Хайкуня «Країна мрій». Також Ван Хайкуня є почесним віце-президентом Пекінського художнього музе. Ім. Т.Г. Шевченка. Ван Цзін і Ван Хайкуня – подружжя, але використовують різні техніки під час створення своїх пейзажів. Тонкі роботи китайською тушшю не залишили байдужими відвідувачів виставки.
     Під час відкриття виставки художники, мистецтвознавці, діячі науки і культури України і Китаю схвально відгукувалися про художній доробок Ван Цзін і Ван Хайкуня
     Зокрема, Влада Литовченко у своєму виступі під час на відкриття виставки зауважила, що художники представили прекрасні мистецькі роботи. «Приємно, що Вишгородський історико-культурний заповідник є одним з учасників програми, що він став регіональним майданчиком для презентації і висвітлення культурних надбань, і що він долучився до такої важливої українсько-китайської програми. Ця про програма є унікальною не тільки в контексті зближення культур двох держав завдяки мистецтву, а й у тому, що вона стала чудовим майданчиком для обміну культурними, мистецькими, художніми здобутками. Також я запрошую всіх китайських митців до Вишгорода, славного своєю непересічною історією. А ще запрошую до Центрального державного архіву культури і мистецтва України, для ознайомлення з унікальною експозицією старовинних поштових листівок «Київські мотиви. Адреси і адресати». Там зібрано раритетні листівки позаминулого та початку минулого століть, багато з яких мають мистецьку й історичну цінність. На них можна побачити унікальні архітектурні об’єкти Києва і Київщини, які на жаль, не збереглися нині», зазначила директор Вишгородського історико-культурного заповідника.
     Також приємною несподіванкою заходу стало вручення Владі Литовченко Ордена святої великомучениці Варвари. Цю приємну місію здійснила Заслужений працівник культури України Зоя Ружин.
     


Автор: Інна КОСЯНЧУК прочтений: 801 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 21268
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Bloodway

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика