Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Культуру надо насаждать! Даже силой... Иначе нас всех ждет крах. © Сергей Капица

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

ДК “Укргазвидобування” реконструювала установку комплексної підготовки газу на Комишнянському газоконденсатному родовищі
Автор: Станислав Власенко      Дата: 22.05.2006 23:50


     ДК “Укргазвидобування” завершила реконструкцію установки комплексної промислової підготовки природного газу на Комишнянському газоконденсатному родовищі у Полтавській області. Вартість робіт з реконструкції склала більше 12 млн. грн.
     
     Після реконструкції потужність Установки комплексної промислової підготовки газу (УКПГ) на родовищі збільшилася з 500 тис. куб. м природного газу на добу до 1 млн. куб. м. На сьогодні в бурінні знаходиться експлуатаційна похилоспрямована свердловина проектною глибиною 6050 м. За планом робіт ДК “Укргазвидобування” передбачено буріння п’яти розвідувальних та чотирьох експлуатаційних свердловин з проектними глибинами від 5850 до 6100 м.
     
     Довідка: Комишнянське газоконденсатне родовище розташоване в Миргородському районі Полтавської області, в центральній частині Дніпровсько-Донецької западини. Родовище характеризується складної геологічною будовою та значними глибинами залягання продуктивних горизонтів (глибина залягання 4800-5920 м поверх газоносності складає більше 1000 м).
     
     Запаси природного газу Комишнянського родовища оцінюються у 15 млрд. куб. м; газового конденсату - близько 2 млн. т.
     
     Родовище введено в дослідно-промислову розробку в 1995 році ДК “Укргазвидобування” (АТ “Укргазпром”), але через складний технічний стан розвідувальних свердловин, що були пробурені Мінгеологіі України видобуток газу з родовища був незначним. Друге дихання родовище отримало в 2005 році, коли ДК “Укргазвидобування” інтенсивно розпочала роботи з вивчення геологічної будови родовища для підрахунку запасів вуглеводнів та розбурювання свердловин для збільшення обсягів видобутку.
     
     Нові свердловини № 50 (глибиною 5257 м) та № 52 (глибиною 5200 м) розкрили поклади газу з дебітом 270 тис. куб м, які містять великі обсяги конденсату в пластовому газі (понад 500 г/куб. м). ДК “Укргазвидобування” розробила техніко-економічне обґрунтування доцільності впровадження сучасної технології підтримання пластового тиску шляхом сайклінг-процесу (закачка в пласт сухого газу) для збільшення вилучення конденсату з пласта.
     
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 625 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 2190
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика