Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Бог коварен, но незлонамерен. © Альберт Эйнштейн

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 19 жовтня 2018
Автор: Алексей Журов      Дата: 24.10.2018 22:32


     У Лісостепу, Поліссі, осередково північних та східних областях Степу помірно тепла, суха і сонячна погода сприяла розвитку та шкідливості злакових мух, попелиць, цикадок, хлібних блішок у посівах озимих зернових колосових культур. За вищевказаних погодних умов в озимині, розміщеній після стерньових попередників, активізувалось живлення личинок хлібної жужелиці (туруна) та гусениць озимої совки, які в чисельності 0,5-3, макс. до 5 екз. на кв.м на 5-85% площ пошкодили 2-7% рослин.
     Окрім того, на ранніх розкущених посівах озимих пшениці та ячменю відмічається наростання хвороб, а саме борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, бурої листкової іржі та кореневих гнилей, якими охоплено 0,5-8, макс. 14% (Тернопільська обл.) рослин на 5-20% площ.
     Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фази сходи - початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними інсектицидами. Для збереження зимостійкості рослин посіви оздоровлюють рекомендованими фунгіцидами відповідно до «Переліку».
     В озимому ріпаку на 3-15% рослин шкодять несправжні гусениці ріпакового пильщика, хрестоцвіті блішки, капустяна попелиця. Осередково в посівах культури живляться гусениці різних віків совок, біланів, жуки ріпакового листкоїда. На 10-35% площ лісостепових та поліських, осередково степових (Дніпропетровськ) областей 3-8% рослин ріпаку хворіє на пероноспороз, альтернаріоз, борошнисту росу, циліндроспоріоз, фомоз. Надпорогову чисельність шкідників знешкоджують через обприскування дозволеними до використання препаратами.
     Відмічається повсюдне зростання (природне для жовтня) популяції звичайної сірої та гуртової полівок (зеленоїдні форми мишоподібних гризунів), які розселяються за межі місць резервацій в нові місця, зокрема на угіддя під багаторічними травами та сходи озимих зернових та ріпаку. Спеціалістами при детальних та маршрутних обстеженнях площ озимих культур встановлено, що на 1 га нараховується в середньому 2-5, жилих колоній гризунів. На ряді площ під багаторічними травами, подекуди неугіддях мають місце 3-4 макс. 7 (Чернівецька, Херсонська обл.) жилих колоній на гектарі. В Степу, південному та центральному Лісостепу на незораних полях після збирання врожаю зростає кількість курганчикової миші, яка зелених рослин майже не споживає, проте харчується насінними кормами із культурних та диких злаків.
     У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження їх в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів. Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу суттєвих пошкоджень рослин та необхідність захисту шляхом застосування родентицидів.
     
     У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.
     За оперативною інформацією Головних управлінь Держпродспоживслужби про хід робіт із захисту рослин станом на 19 жовтня 2018 року:
     1. Для проведення робіт із захисту посівів сільськогосподарських культур поставлено на ринок, з урахуванням наявних, біля 40 тис. тонн пестицидів, або 109% до потреби пестицидів на 2018 рік, в тому числі – 23,5 тис. тонн гербіцидів, або 108% до потреби препаратів.
     
     2. В господарствах України закінчується посів озимих культур. Забезпечено протруєння близько 1,2 млн. тонн насіння озимих культур врожаю 2019 року, що становить 96% від загальної кількості посівного матеріалу, який необхідно протруїти.
     3. Захист посівів сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур’янів проведений на площі 45,2 млн. га (в 2017 році – 43,4 млн. га), в тому числі біологічний метод захисту рослин застосовано на площі 1,8 млн.га (в 2017 році – 1,9 млн. га).
     
     Від мишоподібних гризунів проведені захисні заходи на площі 86 тис.га (в 2017 році – 14 тис. га), в т.ч. оброблено 32 тис. га (в 2017 році – 3,5 тис. га) озимих зернових культур.
     
     Для проведення всього комплексу заходів захисту рослин від шкідливих організмів всього використано 39,1 тис. тонн пестицидів і біопрепаратів. Догляд за посівами озимих культур триває.


Автор: Алексей Журов прочтений: 567 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 23120
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Bloodway

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика