Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Когда власть захватывают грабители, мошенники и воры, то последующие грабежи осуществляются уже "по закону". ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

ДК “Укргазвидобування” ввела в дію другу установку комплексної підготовки газу на Кобзівському газоконденсатному родовищі
Автор: Станислав Власенко      Дата: 17.07.2006 22:12


     відбулась урочиста церемонія введення в дію другої установки комплексної підготовки газу на Кобзівському газоконденсатному родовищі (ГКР) в Харківській області. В церемонії відкриття взяли участь голова правління НАК “Нафтогаз України” Олександр Болкісєв, генеральний директор ДК “Укргазвидобування” Ілля Рибчич, заступник міністра палива та енергетики Валерій Ясюк та керівники Харківської області.
     
     Кобзівське ГКР є одним з найбільших родовищ в Україні. На ньому сконцентровано 9 бурових верстатів, з них 8 – на розвідку та освоєння верхнього поверху газоносності та 1 – для пошуку газу на глибинах 6000-6300 метрів. У 2006 р. планується залучити ще один буровий верстат із сучасним високотехнологічним імпортним обладнанням для буріння на глибинах 6300-6500 м. З метою впровадження передових технологій буріння на рівновазі за даною технологією передбачається буріння 6 свердловин.
     
     В результаті буріння свердловини №11 до глибини 5948 м, де неодноразово відмічалися газопрояви, були доведені високі перспективи газоносності великих глибин. Це дозволяє говорити про розкриття свердловиною потужного 700-метрового перспективного газонасиченого розрізу з аномально високим пластовим тиском. Оцінка перспективних ресурсів нижнього поверху газоносності – 80 млрд. куб. м газу. Загальна оцінка родовища складає 152 млрд. куб. м газу.
     
     Довідка: Кобзівське антиклінальне підняття вперше було виявлене у 1957 році в ході сейсморозвідувальних робіт на території Красноградського і Кегичівського районів Харківської області. У 1969 році за результатами буріння і випробування свердловини №4 були встановлені ознаки газоносності нижньопермських покладів. Важливою датою для родовища був 2002 рік, коли в результаті буріння і випробування свердловини №10, яка дала промисловий приплив газу дебітом 100 тис. куб. метрів на добу, були відкриті нові перспективи для родовища. Пробурені у 2003-2006 роках 9 свердловин значно розширили площу газоносності і збільшили його поверх, розкривши ще один високопродуктивний горизонт (Г-6) з якого отримані припливи газу до 550 тис. куб. м на добу. Оцінка запасів верхнього поверху газоносності складає 72 млрд. куб. м природного газу. З травня 2003 року родовище введене в дослідно-промислову експлуатацію. Станом на 1 січня 2006 р. експлуатаційний фонд складає 6 свердловин. На початку 2006 року ДК ”Укргазвидобування” спільно з УкрНДІгазом розробила „Програму прискореного освоєння Кобзівського ГКР”, яка передбачає забезпечення у 2007 році видобутку газу з родовища в обсязі 1,5 млрд. куб. м. Згідно цієї програми, планується буріння 33-х експлуатаційних та пошуково-розвідувальних свердловин.
     
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1030 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 2328
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика