Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Альтернатива лжи не другая ложь, другого размера и другой формы, а истина. ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

У столиці показують екзотичні експонати до Китайського нового року
Автор: Анна Моцко      Дата: 12.02.2019 21:45


     Новий рік за східним календарем - чудова нагода продемонстувати усім охочим унікальні новорічні твори китайського та японського традиційного мистецтва з колекції Музею історії Києва. На четвертому поверсі триває виставка "Дух Неба дарує щастя". На ній представлені китайські новорічні дереворити, японські ляльки та акварелі, що були подаровані музею задля популяризації культури країн Сходу.
     
     Митці з села Янгжабу виконують новорічні дереворити починаючи з XIV ст., впродовж століть техніка гравюри передається від батьків до дітей. Зокрема, Янг Хайджун, автор представлених на виставці дереворитів, є майстром у 20-му поколінні.Барвисті зображення являють собою новорічні побажання у формі мистецьких творів з різноманітними сюжетами. Китайські новорічні дереворити Янгжабу, відбиті на суанському рисовому папері, поєднують у собі жвавий і простий стиль північного мистецтва з елегантністю південного. Основні кольори розпису дереворитів – червоний, зелений, жовтий та фіолетовий. У 2006 році Китайська державна рада включила Новорічні китайські дереворити Янгжабу до переліку національної культурної спадщини Китаю.
     - Новорічні дереворити схожі на українську петриківку, бо цим також займається ціле село. Але давніше – майже 500 років, - розповідає кураторка виставки Катерина Липа. - Багато дереворитів в п’ять кольорів, це тонка робота. Ми показуємо на відео, як це робиться. Береться окремо дошка на кожен колір, наносяться ті лінії, які мають бути цього кольору, І робиться відбиток. На новорічних дереворитах зображуються традиційно боги-охоронці дверей. Багато дзеркальних пар, вони мали відлякувати все зле і погане. Коли дереворити виникли, було пізнє Середньовіччя, війни в Китаї – і люди потребували захисту. А також є бог довголіття та інші. Коли в 17 столітті стало безпечніше, з’явилися й інші сюжети - пекінська опера, діти, риби та різні предмети, що символізували благополуччя та різні гаразди – святкові пиріжки з бобовою начинкою, гроші.
     
     Японську новорічну традицію представлено ляльками-неваляшками окіагарі-кобоші, розписаними сучасними керамістами. Окіагарі – кобоші (дослівно «маленький монах, що встає») — щасливий талісман. В ній закладено символічне значення: «Скільки б життя нас не било, ми маємо щоразу вставати і продовжувати свій шлях». Як вважають японці, ці іграшки приносять удачу і процвітання у Новому році. Традиція купувати перед Новим роком іграшки “на щастя” за кількістю членів сім’ї виникла у регіоні Айдзу провінції Фукусіма у XIV ст. Окіагарі-кобоші – не просто забавка, а символ стійкості та життєвої сили мешканців регіону Фукусіма. Вони також частина благодійного проекту, ініційованого славетним кутюр’є Кензо Такада (Kenzo Takada) на підтримку жертв аварії на АЕС Фукусіма і на знак солідарності з українським народом. - Окіагарі-кобоші - це обереги і символи стійкості водночас вигадані років 500 тому і поширювалися Японією з провінцією Фукусіма. Продавалися перед Новим роком – з 10 січня. Вибирали собі ляльки-неваляшки, гойднувши дві пальцями – яка довше гойдається, та й наша. Купляли зазвичай на одну більше, ніж членів родини, - зазначає Катерина Липа. - Коли трапився землетрус з аварією на АЕС, Кеззо Такада, вигадав проект, пов'язаний з Окіагарі-кобоші, в Європі. Це був засіб зібрати кошти на допомогу постраждалим і гарний спосіб презентувати цю місцевість, не дати їй стати синонімом лиха, як це сталося з Чорнобилем. Вони виготовляються з пап’є-маше, традиційні мальовані скромно. Розмальовували такі ляльки дизайнери, їх вироби були продані за великі гроші. До проекту долучилися і сучасні митці. Зокрема у нас ляльки, розписані керамістами з нашого міста-побратима Кіото.
     
     "Дух Неба дарує щастя"
     Де: МВЦ «Музей історії міста Києва», вул. Б. Хмельницького, 7
     Вартість квитків: 30 грн., пільговий 20 грн.


Автор: Анна Моцко прочтений: 254 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 25358
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика