Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Не верь, не бойся, не плати. ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

На Закарпатті вперше за 50 років рекультивували унікальну чайну плантацію
Автор: Ростислав Мищенко      Дата: 20.11.2019 20:50


     Акцію з рекультивації частини чайної плантації, яка була закладена у 50-х роках минулого століття під Мукачевом, провели столичні та місцеві активісти.
     
     Чайну плантацію під Мукачевом закладали з 25 квітня до 5 травня 1949 року. Для цих широт чай — унікальна культура. Але наразі ця плантація — здичавілі без догляду кущі. Фактично те, що є тут зараз, — це коренева поросль, яка відновлюється щороку після вимерзання.
     
     «Одну із ділянок ми рекультивуємо, розчистимо від коріння ожини та порослі дерев, внесемо перегній та укриємо на зиму кущі агроволокном, — каже Максим Малигін, громадський активіст, що уже понад чотири роки опікується мукачівською чайною плантацією.
     
     За його словами, зараз тут можна зібрати максимум 1-1,5 кг чайного листя у травні. А для того, пояснює експерт, щоб ця сировина для смачного чаю була вдалою та якісною, кущ має бути готовим. Тобто, він повинен добре перезимувати і мати достатньо органічних добрив. У лісі цього добрива не вистачає, тому треба додатково удобрювати та укривати на зиму, щоб чай не обмерзав.
     
     «Ми експериментували — деякі кущі обмотали індивідуально, а над одним рядом облаштували тепличку. Навесні порівняємо результати. Очікуємо, що після такого зимування нам вдасться збільшити кількість зібраного чаю, — каже Малигін.
     
     Він сподівається, що з цієї плантації може розпочатися розвиток хоча б крафтового виробництва вітчизняного чаю, виготовленого з місцевої сировини.
     
     «Цим же займалися свого часу шведи, американці, європейці — і вони зараз виходять на промислові продажі чаю. За останні 200 років у Штатах було три федеральні програми, коли держава вкладала кошти в чайні плантації! Туреччина, яка нині вважається чайною країною, — насправді, стала нею в минулому столітті лише: перша чайна плантація тут була закладена в 20-х роках ХХ століття, насіння — як і в нас — взяли в Грузії. А зараз це ціла галузь з державною підтримкою. Така ж історія з Іраном, який теж має претензії на звання чайної країни», — каже Максим Малигін.


Автор: Ростислав Мищенко прочтений: 446 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 29770
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Bloodway

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика