Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Что есть государство без правосудия? Шайка разбойников, и только. © Блаженный Августин

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

В Україні продовжують зростати обсяги переробки сої
Автор: Ростислав Мищенко      Дата: 20.11.2019 21:03


     За прогнозами науковців ННЦ «Інститут аграрної економіки», у 2019 році обсяги переробки сої можуть майже вдвічі перевищити відповідний показник 2017 року, що становив 1 млн тонн. Про це повідомив завідувач відділу фінансово-кредитної політики інституту Леонід Тулуш.
     
     За його словами, за дев’ять місяців 2019 року обсяги виробництва соєвої олії склали 221,2 тис. тонн, тобто перевищили показник січня-вересня минулого року в 1,5 раза. Практично на стільки ж, у 1,45 раза, зросли обсяги виробництва соєвого шроту (макухи): за дев’ять місяців цього року його вироблено 924,1 тис. тонн.
     
     «На фоні рекордного урожаю 2018 року, який майже на 15 % перевищив попередній показник, збільшилися й обсяги експорту сої. Втім, темпи зростання експорту продуктів переробки сої значно випереджають збільшення поставок сировини на зарубіжні ринки», – з уважив експерт.
     
     Він також повідомив, що обсяги експорту соєвого шроту (макухи) за дев’ять місяців 2019 року зросли проти показників відповідного періоду минулого року у 2,4 раза, олії – в 1,8 раза. Натомість, обсяги експорту соєвих бобів у не переробленому вигляді зросли лише в 1,6 раза.
     
     За словами науковця, характерною ознакою 2019/2020 маркетингового року є суттєве зниження обсягів виробництва сої – майже на 18% проти рівня 2018/2019 МР. Наявний обсяг виробництва – 3,7 млн тонн – відкриває привабливі цінові перспективи для виробників: як з огляду на обсяги переробки сої у 2018/2019 МР, які складають майже половину поточного обсягу виробництва, так і з огляду на обсяги експорту соєвих бобів у попередньому періоді у понад 2,5 млн тонн.
     
     Крім того, негативний ціновий тренд на світовому ринку сої вже себе вичерпав. У жовтні 2019 року рівень світових цін на соєві боби збільшився на 5-6 % проти показника серпня-вересня цього року, який був найнижчим за останні декілька років. Світові ціни на соєвий шрот (макуху) також розпочали плавне зростання.
     
     «Отже, вже найближчим часом можна очікувати підвищення рівня закупівельних цін на сою і в Україні. А це, в свою чергу, позитивно позначиться на фінансових результатах діяльності із вирощування сої, які до цього часу прогнозувались гіршими, ніж торік», – зазначив Леонід Тулуш.спрогнозував Леонід Тулуш.


Автор: Ростислав Мищенко прочтений: 419 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 29774
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Bloodway

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика