Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Gens Una Sumus. (лат. "Мы все одна семья.") © лозунг FIDE

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Заборгованість контрагентів, які отримують газ від Нафтогазу на пільгових умовах
Автор: Станислав Власенко      Дата: 13.02.2020 07:57


     За тиждень виробники тепла збільшили борг на 5,9 млрд грн (16,5%), підприємства ТЕЦ (виробництво електроенергії) – на 1,6 млрд грн (31,1%).
     
     Регіональні газозбутові підприємства зменшили борг на 1 млрд грн (4,1%).
     
     Станом на 12 лютого 2020 р. сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ перед НАК «Нафтогаз України» складає близько 48 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість збільшилась на 7,5 млрд грн (18,4%).
     
     Заборгованість регіональних газозбутових підприємств складає близько 22,4 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 1 млрд грн (4,1%).
     
     Заборгованість промислових підприємств за минулий тиждень зменшилась на 2 млн грн (0%) та складає близько 3,4 млрд грн.
     
     Заборгованість КП ВО Київради «Київтеплоенерго» за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень збільшилась на 1,9 млрд грн (72%). Сумарна заборгованість Київтеплоенерго складає близько 4,6 млрд грн.
     
     
     Виробництво теплової енергії (ТКЕ та ТЕЦ)
     
     Сумарна прострочена заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, складає близько 41,3 млрд грн, з них за 2020 р. — 5,5 млрд грн. За минулий тиждень заборгованість збільшилась на 5 852 млн грн (16,5%).
     
     Найбільша сумарна прострочена заборгованість за використаний газ в цій категорії накопичена у підприємств ТКЕ і ТЕЦ Донецької (8,3 млрд грн), Дніпропетровської (7,5 млрд грн), Харківської (5,1 млрд грн), Луганської (2 млрд грн), Одеської (1,6 млрд грн), Львівської (1,4 млрд грн), Запорізької (1,4 млрд грн) областей, м. Києва (3,8 млрд грн) та Автономної Республіки Крим (1,4 млрд грн).
     
     Найбільша прострочена заборгованість за використаний природний газ за 2020 р. в цій категорії накопичена у підприємств ТКЕ і ТЕЦ м. Києва (1 270 млн грн), Харківської (851 млн грн), Дніпропетровської (641 млн грн), Запорізької (334 млн грн) та Одеської (328 млн грн) областей.
     
     Відповідно до підпункту 4 пункту 3 Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.18 №867, на Компанію покладено обов’язок постачати природний газ виробникам теплової енергії для всіх категорій використання природного газу, в тому числі для виробництва електричної енергії такими виробниками, на умовах та у порядку, що визначені цим Положенням.
     
     Отже, відповідно до пункту 11 Положення, постачання Компанією природного газу виробнику теплової енергії здійснюється виключно у разі виконання останнім, як мінімум, двох умов: укладення з Компанією договору постачання природного газу відповідно до законодавства, а також забезпечення хоча б однієї з передбачених Положенням обов’язкових умов щодо розрахунків за використаний природний газ.
     
     
     Виробництво електроенергії (ТЕЦ)
     
     В порівнянні з минулим тижнем заборгованість по цій категорії підприємств-боржників збільшилась на 1 600 млн грн (31,1%) та складає близько 6 744 млн грн.
     
     З 30 підприємств ТЕЦ та 5 генеруючих компаній, яким НАК «Нафтогаз України» поставила природний газ для виробництва електроенергії, мають значну заборгованість 24 споживача з Харківської, Луганської, Київської, Херсонської, Дніпропетровської, Донецької, Одеської, Миколаївської, Полтавської, Львівської, Вінницької, Кіровоградської, Чернігівської, Черкаської областей, АР Крим, м. Севастополя, м. Києва (дивіться інфографіку, що додається).
     
     Найбільша сумарна прострочена заборгованість — у ПрАТ Харківська ТЕЦ-5 (1 508 млн грн), Київтеплоенерго КП ВО Київради (КМДА) (946 млн грн), ДТЕК Східенерго (707 млн грн), ДП Сєвєродонецька ТЕЦ (620 млн грн), ПРАТ Білоцерківська ТЕЦ (419 млн грн), АТ Херсонська ТЕЦ (411 млн грн) та АТ Дніпровська теплоелектроцентраль (374 млн грн). Загальна заборгованість цих семи підприємств складає близько 74% від сумарної заборгованості.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 53 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 31177
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика