Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Твоё только то, что ты понял. ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

ДК
Автор: Станислав Власенко      Дата: 22.11.2002 10:28


     15 листопада комісія ДК "Укргазвидобування" прийняла в експлуатацію Установку комплексної підготовки газу та нафти Личківського родовища (Дніпропетровська область). Закінчення будівництва цього об'єкту дозволить розпочати розробку Личківського родовища, запаси якого дорівнюють близько 1 млрд. м? газу та 4 млн. тонн нафти з конденсатом.
     З моменту відкриття у 1985 на Личківському родовищі було пробурено 8 нафтових та 5 газових свердловин, які згодом були законсервовані. У радянські часи родовище визнавалося неперспективним у порівнянні з запасами Західного Сибіру. Після набуття Україною незалежності, введення Личківського родовища в експлуатацію гальмувалося через технічні складнощі - личківська нафта містить більше 28% парафіну та асфальтенів і внаслідок цього застигає при температурі +26 °С, утворюючи пробки у свердловинах та трубопроводах.
     Для вирішення проблеми високого вмісту парафіну, науково-дослідні підрозділи ДК "Укргазвидобування" розробили спеціальний деемульгатор, що розріджує нафту. За допомогою цієї технології протягом 2003-2005 років з родовища планується видобути біля 160 млн. м? газу, 34.5 тис. тонн нафти та 7 тис. тонн конденсату.
     Розробку родовища здійснюватиме газопромислове управління "Харківгазвидобування" - одне з чотирьох видобувних підприємств ДК "Укргазвидобування". Як повідомив директор "Харківгазвидобування" Іван Дем'яненко, завдяки введенню в експлуатацію Личківського родовища, Управління у 2003 році збільшить видобуток нафти до 58-60 тисяч тонн.
     
     Довідка: До складу створеного на початку 1999 року ГПУ "Харківгазвидобування" входить три нафтогазових промисли - Юліївський, Краснокутський у Харківській області та Перещепинський у Дніпропетровській області. В 1999 році управління ввело в експлуатацію Коломацьке газове родовище; у 2000-2001 роках - Левенцівське, Наріжнянське, Кисівське, Краснокутське та Ульянівське газоконденсатні родовища, а також нафтові поклади Юліївського родовища.
     З моменту створення "Харківгазвидобування" ввело в експлуатацію 59 нових свердловин, відремонтувало та вивело з бездії 70 свердловин та пробурило 39 нових. За цей період було видобуто 6.53 млрд. м? газу, 103 тис. тонн нафти та 275 тис. тонн газового конденсату, вироблено 92 тис. тонн скрапленого газу.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 2088 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 325
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика