Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Власть не средство, она - цель. © Дж.Оруэлл

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

«Газ України» висловлює подяку ВАТ «Чернівцігаз» за безкоштовну охорону об’єктів газового господарства Буковини
Автор: Станислав Власенко      Дата: 13.05.2007 23:19


     Дочірня компанія «Газ України» НАК «Нафтогаз України» висловлює подяку керівництву та трудовому колективу ВАТ «Чернівцігаз» за посилення (за власні кошти) охорони наземних об’єктів газорозподільних мереж Чернівецької області.
     
     Компанія сподівається на належне виконання охоронцями ВАТ «Чернівцігаз» взятих на себе зобов’язань по збереженню наземних об’єктів газового господарства до моменту їх прийняття їх під охорону чернівецькою філією ДП «Укргазмережі».
     
     Згідно з гарантійним листом до керівництва обласної державної адміністрації Чернівецької області, ВАТ «Чернівцігаз» взяло на себе відповідальність за власний кошт забезпечити охорону наземних об’єктів газорозподільних мереж Чернівецької області у період з 1 по 10 травня 2007 року.
     
     На прохання Чернівецької облдержадміністрації, ДП «Укргазмережі» візьме наземні об’єкти газового господарства області під охорону після травневий свят у відповідності до умов ліцензії НКРЕ від 19 квітня на розподіл та постачання природного газу на більший частині Буковини.
     
     ДК «Газ України» вітає сумлінне виконання ВАТ «Чернівцігаз» наказу Міністерства палива та енергетики України №221 від 28 квітня 2007 року «Про забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу у травні». Компанія звертає увагу на необхідність неухильного дотримання державної політики у газовій галузі усіма підприємствами з газопостачання та газифікації (облгазами).
     
     ДК «Газ України» сподівається, що керівництво та власники ВАТ «Чернівцігаз» утримаються від спекуляцій та намагань представити свою діяльність з охорони наземних об’єктів газового господарства як доказ збереження контролю над газорозподільною мережею області. Такі намагання прямо суперечили б вимогам Закону України «Про ліцензування окремих видів діяльності» та могли б трактуватися як злочин.
     
     
     Довідка: З 1-го травня діяльність по постачанню та розподіленню газу на більшій частині Чернівецької області відповідно до ліцензій НКРЕ здійснюють чернівецькі філії ДК «Газ України» та ДП «Укргазмережі».
     
     До 1-го травня діяльність з розподілення газу територією Чернівецької області здійснювало ВАТ «Чернівцігаз», державна частка акцій у якому складає 20,39%. З 1-го січня 2007 р. ВАТ «Чернівцігаз» відмовилося від продовження договору користування державними газорозподільними мережами у області з ДК «Газ України» і незаконно використовувало їх до 1-го травня 2007 р.
     
     Передача газорозподільних мереж Чернівецької області ДП “Укргазмережі” відбулася через систематичне невиконання ВАТ “Чернівцігаз” зобов’язань по підтримці та розвитку державного майна (систем газопостачання та споруд на них). Протягом 2002-2006 рр. ВАТ “Чернівцігаз” інвестувало на зазначені цілі лише 2 млн. грн. (29,3%) з 7,5 млн. грн., що були передбачені договором з ДК «Газ України». При цьому у 2006 р. було вкладено тільки 375 тис. грн. (13,8%) з необхідних 2,7 млн. грн.
     
     19 квітня 2007 року Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) видала ДП “Укргазмережі” ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу природного і нафтового газу та з постачання природного газу за регульованим тарифом на території Чернівецької області. Ліцензії починають діяти з 1 травня 2007 р. Термін дії – 5 років. Ліцензія видана на поставку 451,4 млн. куб. м та на розподіл 472,2 млн. куб. м природного газу.
     
     25 квітня НКРЕ також прийнято рішення щодо встановлення з 1 травня ДП “Укргазмережі” тарифів на розподіл природного та нафтового газу (80,15 грн./тис. куб.м, без ПДВ) та на поставку газу по регульованому тарифу (21,4 грн./тис. куб. м, без ПДВ).
     
     Перехід до прямої схеми газопостачання пройшов у штатному режимі, жодних порушень газопостачання не виявлено, усі споживачі області забезпечуються газом згідно з виділеними їм лімітами.
     
     До чергування приступила аварійна служба «04» чернівецької філії ДП «Укргазмережі». 10 спецавтомобілів аварійної служби ДП «Укргазмережі» розподілені для чергування по районах області. Штат філії складають понад 300 кваліфікованих працівників, що переведені до «Укргазмереж» з ВАТ «Чернівцігаз».
     
     Обласні газорозподільні мережі є об’єктом державної власності, що не підлягає приватизації. За договорами, укладеними з ДК «Газ України» 2001 року, мережі знаходилися у користуванні облгазів відповідних областей. У випадку розірвання договорів, мережі автоматично повертаються на баланс ДК «Газ України».
     
     100% акцій ДП “Укргазмережі” знаходиться у власності ДК “Газ України”. Підприємство було створене 1 лютого 2007 року згідно наказу НАК “Нафтогаз України” з метою наведення порядку в технічному стані мереж, запобігання несвоєчасним розрахункам за газ, що постачається споживачам через обласні газорозподільні мережі.
     
     Дочірня компанія “Газ України” НАК “Нафтогаз України” має намір поширювати практику повернення під державний контроль розподільних мереж у тих областях, де облгази не забезпечують належний рівень розрахунків споживачів за природний газ та не виконують зобов’язання щодо вкладення інвестицій у розвиток мереж.
     
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1254 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 3547
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика