Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Итерация свойственна человеку, рекурсия божественна. © Питер Дойч

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

На Чернігівщині відновлюють вежу графів де Бальменів
Автор: Петр Чигрин      Дата: 13.12.2020 21:22


     У Линовицькій громаді на Чернігівщині розпочали відновлення пам’ятки кінця XIX ст. – вежі графів де Бальменів, яка свого часу прикрашала в’їзд до маєтку дворянської родини.
     
     “Розвиток туризму – один із напрямків стратегії соціально-економічного розвитку нашої громади. Тому цього року ми взялися за повернення первісного вигляду оглядовій вежі графів де Бальменів, у маєтку яких гостював Тарас Шевченко. Почали у червні й працювали аж до осені. Встигли відновити кладку вежі та прибудови, яка поруч. Навесні продовжимо – будемо робити арку, всередині – кімнати та перекриття. Наступного року плануємо вежу закінчити”, – розповів Линовицький селищний голова Віталій Нестерка.
     
     За його словами, фінансували будівництво селищна рада та місцеві спонсори.
     
     Голова громади додав, що вежа графів де Бальменів була збудована 1887 року, її висота – 17 м. З оглядового майданчика будівлі можна милуватися парком, ставком, бачити селище і стадіон. Окрім вежі, з об’єктів графського маєтку до сьогодні збереглася також оранжерейна.
     
     Разом із пам’яткою архітектури Линовицька громада відновлює також графський парк – розчищає, вирубує сухі дерева, насаджує нові. Туристичні принади парку – майже 300-річний дуб із трьома стовбурами (його назвали “Три брати”) та камінь, на якому, за легендою, любив сидіти Шевченко.
     
     У листопаді минулого року в громаді презентували туристично-пізнавальний маршрут “Стежками шотландських графів”, створений у межах проєкту “Подорож до легенд Линовицького краю”, який виграв мікрогрант МХП. На сьогодні він налічує 7 об’єктів.
     
     З історичних джерел відомо, що граф Яків де Бальмен був офіцером, художником-аматором, другом Тараса Шевченка та ілюстрував його твори. Він служив в імператорській армії, загинув 31-річним в Ічкерії. Саме йому Шевченко присвятив одну із своїх найсильніших поем – “Кавказ”. У кількох її рядках поет оплакує марну смерть українця за чужі імперські інтереси.


Автор: Петр Чигрин прочтений: 205 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 35837
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Bloodway

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика