Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Когда власть захватывают грабители, мошенники и воры, то последующие грабежи осуществляются уже "по закону". ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

І СЛОВОМ І ДІЛОМ
Автор: Станислав Власенко      Дата: 09.06.2007 14:21


     Сільськогосподарські дорадчі служби існують майже у 120 країнах світу. У країнах Західної Європи дорадчі служби діють уже близько півстоліття. Першою в Східній Європі їх кілька десятиліть тому запровадила Польща. В Україні Волинь однією з перших за підтримки українсько-канадської програми FARM, відкрила в краї дорадчі служби, які нині є в більшості районів області.
     Нещодавно у Луцьку, Ковелі, Ківерцівському, Рожищенському та Ковельському районах проходило виїзне засідання Національного форуму з питань сільськогосподарського дорадництва. Завдяки організаторам форуму, якими виступили Міністерство аграрної політики України, канадсько-українська програма реформування та модернізації сільськогосподарського сектору України (FARM) за участю національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, учасники змогли ознайомитися з роботою обласних та районних дорадчих служб краю, прийняти участь у дні поля, де були представлені сучасні технології ведення сільського господарства у рослинництві, подивитися як розвивається зелений туризм в області.
     Метою канадсько-української Програми FARM є сприяння процесу реформування сільськогосподарського сектору Україні, та розвиток торгових та інвестиційних зв’язків між Канадою та Україною. Ця 5-річна ініціатива є найбільшим та всеохоплюючим сільськогосподарським проектом, який фінансується Канадською агенцією міжнародного розвитку в Україні. Три канадські провінції – Альберта, Манітоба та Саскачеван – беруть участь у Програмі FARM в Канаді; партнерами Програми в Україні є Міністерство аграрної політики України, Національний аграрний університет України та Українська академія аграрних наук.
     Одним із перших пунктів програми було відвідування одного з кращих інформаційно-консультаційних пунктів обласної сільськогосподарської дорадчої служби в Озерцівській сільській раді Ківерцівського району. Вигідне географічне становище, розвинута транспортна мережа, газифікація всіх трьох сіл склали добрий фундамент для подальшого поступового збалансованого розвитку населених пунктів територіальної громади.
     В даний час завершується реконструкція будівель колишньої тракторної бригади під шиносервіс «Рено» приватного підприємця Лащука Л.М., працює підприємство по видобутку піску - ТзОВ «Сіаль». Незабаром розпочинає свою роботу фірма по переробці деревини «Діоніс», підприємство по виготовленню церковної утварі та виробів із латуні (підприємці Силець Б.Г., Глушко Г.М., Барабаш М.). Працює водний об'єкт «Озеро», підприємця Лещини А.Ю. (риборозведення та рекреаційні потреби). Сільське населення забезпечене роботою. Відкрились нові робочі місця, і тепер уже майже 40 городян працюють в селі.
     На території сільської ради широко розгорнуте індивідуальне будівництво. Щокварталу здаються в експлуатацію нові добротні будинки. Окрасою сільської громади є торговий центр «Козацький двір» з ігровим майданчиком.
     Значним плюсом в житті сільської громади став грамотно організований, завдяки працівникам Ківерцівського відділення Волинської сільськогосподарської дорадчої служби, процес врегулювання майнових відносин при реформуванні місцевого сільськогосподарського підприємства. В ході цієї роботи власники був забезпечений цивілізований процес продажу майнових паїв їх власниками, люди одержали немалі «живі» гроші, об'єкти не були зруйновані, а навпаки відбулася їх реконструкція, і на місці господарського двору місцевого господарства виросло ціле промислове містечко.
     Озерцівська сільська рада першою в районі запропонувала створити на своїй території постійно діючий інформаційно-консультаційний пункт Волинської сільськогосподарської дорадчої служби. Тут проводяться навчальні семінари, зустрічі, інформаційні дні, даються індивідуальні консультації для жителів сільської громади.
     Завдяки проведеній роботі, в село прийшов приватний капітал, вдалося диверсифікувати сільськогосподарське виробництво, створити нові робочі місця. І вже приватні підприємці, яким в свій час дорадча служба допомогла у купівлі майнових паїв на території Озерцівської сільської ради, стали її клієнтами. Фермерські господарства Лєсніка В.В. та Коваля В.І. одержують послуги з ведення бухгалтерського обліку, оподаткування, бізнес-планування, з юридичних питань.
     Цікавим було і ознайомлення з роботою дитячого клубу 4Н в селі Мильськ Рожищенського району. Метою 4Н руху є розвинути в дітей та молоді здібності, потрібні для виконання певних проектів та в повсякденному житті, розвинути вміння співпрацювати, покращити комунікативні здібності. Місією клубу є підготовка членів клубів до створення ринку сільськогосподарської продукції в Україні, можливо, саме ці діти через 5-10 років виведуть на належний рівень економічні відносини в нашій державі.
     Практичні навички, отримані в клубі 4Н допоможуть молодим людям реалізувати свої лідерські можливості та розвивати громади, в яких проживає сільська молодь. Створення 4Н клубів також має зробити важливий внесок в розвиток сільських громад в цілому.
     Гостинна садиба «Несухоїжі» є пілотною в роботі Волинської сільськогосподарської дорадчої служби по розвитку сільського зеленого туризму. Агросадиба знаходиться на березі мальовничої річки Турія серед цілющого соснового лісу, на відстані 800м від автодороги Ковель-Любешів та 1км від залізничної станції «Несухоїжі».
     Господарство займається вирощуванням овочів, зернових культур. У приватній власності знаходиться 3,45га земель. У господарстві є легковий автомобіль, трактор з причіпним сільськогосподарським знаряддям, коні, корова, свині, птиця. Гостям пропонується рибалка, водні прогулянки на човні по р.Турія, кінні маршрути, піші прогулянки в ліс по ягоди і гриби.
     Як сказала Євгенія Терпелюк, сільський голова Озерцівської територіальної громади,  “Настав час оцінити минуле і впевнено подивитись у майбутнє, відродити відчуття єдиної, міцної громади, визначити стратегічні напрямки майбутнього розвитку громад”.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 619 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 3609
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика