Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Зри в корень! © Козьма Прутков

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ:
Автор: Станислав Власенко      Дата: 28.11.2002 08:46


     Реалізація державної молодіжної політики неможлива без періодичного осмислення її результатів, визначення проблем і досягнень, узгодження подальших напрямів роботи.
     Таким щорічним підсумком є доповідь Президентові України, Верховній Раді України, Кабінетові Міністрів України про становище молоді в Україні.
     Презентація щорічної доповіді "Нове покоління незалежної України (1991-2001 роки)" відбулася 26 листопада 2002 року в Прес-центрі "Український час" (Палац мистецтв "Український дім").
     Крім доповіді, на презентації було представлено збірник "Державна молодіжна політика в Україні: термінологічний довідник", в якому вміщено найважливіші поняття стосовно дітей та молоді, подано інформацію про діяльність державних установ та громадських організацій щодо соціального становлення та розвитку молоді.
     У презентації взяли участь представники Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, міжнародних організацій, які діють в Україні, та лідери всеукраїнських молодіжних громадських організацій.
     Доповідь "Нове покоління незалежної України" підготовлено Державним комітетом України у справах сім'ї та молоді спільно з Державним інститутом проблем сім'ї та молоді на виконання Декларації "Про загальні засади державної молодіжної політики".
     Особливість доповіді полягає в тому, що вона підсумовує та оцінює ефективність реалізації державної молодіжної політики за 10 років незалежності України і визначає шляхи її вдосконалення.
     Доповідь містить порівняльний аналіз процесів становлення та розвитку молоді України впродовж десяти років, інформацію про взаємодію державних органів та громадськості щодо розв'язання соціально-економічних, політичних та інших проблем молоді, тенденції розвитку молодіжного руху країни.
     В доповіді відзначається, що за роки незалежності України молодь зросла не тільки кількісно (нині кількість молодих людей віком від 14 до 28 років становить понад 11 млн. осіб, або 22,6% всього населення країни), але й дуже змінилася якісно.
     Зміни у суспільному житті внесли корективи у життєві орієнтири молоді, в її поведінку. Змінилися потреби і запити молоді, якісно трансформувалися її уявлення про гідний рівень і стиль життя.
     Нині молоді люди стали більш прагматичними, самостійними, намагаються покладатися на власні сили. Молодь почуває себе впевненіше, ніж покоління середнього та старшого віку, активніше підтримує ринкові перетворення.
     Нині четверо з п'яти молодих людей висловлюються за прискорення економічних реформ. Спостерігається високий рівень з боку молоді підтримки інститутів приватної власності, підприємництва. Багато молодих людей прагне мати власні джерела доходів.
     Відбулися певні зміни у ставленні молоді до такої важливої життєвої цінності, як освіта. Якщо на початку 90-х років інтерес молоді до навчання дещо впав, був підмінений бажанням знайти високооплачувану роботу без здобуття необхідних для цього знань, то нині близько 90% молодих людей вважає, що підвищення освітнього рівня для них є важливою цінністю, майже стільки ж хотіли б, щоб їхні діт.и також здобули у майбутньому вищу освіту.
     З урахуванням зазначених змін у молодіжному середовищі державою формується політика щодо молоді, яка будується на засадах відкритості, соціального партнерства, за принципом "для молоді й разом з нею", відповідно до сучасних європейських та світових стандартів.
     Упродовж 11 років створено дієву нормативно-правову базу з питань молоді, яка, по-перше, охоплює найважливіші сторони життя молоді, закладає підвалини реалізації її прав та інтересів, по-друге, гнучко реагує на актуальні проблеми молоді, оновлюється й удосконалюється відповідно до запитів часу.
     Здійснено серйозні кроки в напрямку запровадження механізмів її реалізації. До безумовних здобутків слід віднести:
     - формування мережі доступних для дітей та молоді державних закладів та установ соціальної підтримки;
     - створення умов для оперативної допомоги дітям та молоді;
     - реформування інституту сирітства, зокрема у напрямку пріоритетності сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
     - запровадження механізму взаємодії держави та молодіжного громадського руху на засадах соціального партнерства;
     - створення в органах державної виконавчої влади усіх рівнів структурних підрозділів, які відповідають за реалізацію державної молодіжної політики.
     Доповідь "Нове покоління незалежної України" буде обговорено учасниками парламентських слухань про становище молоді, які відбудуться 27 листопада 2002 року у Верховній Раді України.
     За результатами обговорення буде визначено стратегічні напрями державної молодіжної політики на наступний період.
     Одним з механізмів її реалізації визначено Національну програму підтримки молоді на 2005-2008 роки, проект якої внесено на розгляд Верховній Раді України і передбачається за результатами слухань винести на затвердження у першому читанні.
     Матеріали та висновки, що містяться у щорічній доповіді "Нове покоління незалежної України", є базисом, відправною точкою для визначення перспектив і пріоритетів державної молодіжної політики, наукових та журналістських праць.
     22 листопада 2002 року Державний комітет України у справах сім'ї та молоді відзначив першу річницю своєї діяльності як окремого центрального органу виконавчої влади після реорганізації Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України.
     Держкомітет відкритий до конструктивної співпраці і планує у грудні 2002 року широко висвітлити підсумки першого року своєї діяльності у напрямку реалізації державної політики щодо дітей, молоді, жінок та сім'ї.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1892 оценки: 5 от 1
© Свидетельство о публикации № 366
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика