Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это ваше право на информацию.

Что есть государство без правосудия? Шайка разбойников, и только. © Блаженный Августин

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Шістнадцятого травня 2021 року літературна Україна відзначає століття із дня народження українського письменника-фантаста Миколи Дашкієва
Автор: Артур Фролов      Дата: 17.05.2021 10:10


Шістнадцятого травня 2021 року літературна Україна відзначає століття із дня народження українського письменника-фантаста Миколи Дашкієва      Микола Олександрович відомий своїми захопливими фантастичними романами, повістями та оповіданнями, на яких виросло повоєнне покоління молоді. Багато хто з тих, хто зачитувався творами Дашкієва, обирали потім свій життєвий шлях саме під впливом творчості письменника.
     
     Адже Дашкієв відзначався системною науково-технічною освітою та ерудицією, які він підтримував і поповнював усе своє життя. Це допомагало йому висловлювати у своїх творах наукові ідеї, які навіть тепер не втратили своєї актуальності.
     
     Письменник-фронтовик, відзначений бойовими нагородами, у непрості післявоєнні часи створював привабливе і натхненне майбутнє для своїх читачів. Він орієнтувався на молоде покоління, акцентуючи увагу на технічних, наукових та соціальних ідеях, які, на його думку, мали складати фундамент майбутнього людства.
     
     Основні життєві позиції Миколи Дашкієва, яких дотримувались і його герої, – відповідальність особистості за долю людства, за той світ, у якому ми живемо і який маємо передати нашим нащадкам, здатність залишатися людиною із власними цінностями, обирати людяність у будь-якій найскладнішій ситуації (наприклад, оповідання «Галатея» в однойменній збірці).
     
     Микола Дашкієв мав багато друзів серед творчої інтелігенції, зокрема, тісні стосунки та спільні інтереси пов’язували його з Володимиром Владком, Юрієм Дольд-Михайликом, Володимиром Савченком, Олесем Бердником, чеським фантастом Володимиром Бабулою, а також із багатьма іншими письменниками. Довгий час його родина проживала у легендарному харківському будинку «Слово», де мешкали ще з передвоєнних часів письменники та художники.
     
     Микола Олександрович майстерно володів словом, писав гарною, насиченою українською. Він постійно працював над вдосконаленням мови та власної письменницької майстерності.
     
     Перший фантастичний роман «Торжество життя», який вийшов у 1950 році, зробив письменника відомим. Але це був тільки початок, далі побачили світ романи «Загибель Уранії» (1960), «Страчена пісня» (1985), а також низка повістей – «Володар Всесвіту» (1955), «Зуби дракона» (1957), «З безодні минулого» (1969), «Кришталеві дороги» (1970).
     
     До збірок увійшов розсип різноманітних яскравих фантастичних оповідань: «Галатея», «Право на ризик», «Еліксир життя», «Зустріч з тайфуном».
     
     Письменник отримав світове визнання. Його твори виходили багатотисячними накладами як українською, так і багатьма іншими мовами — англійською, болгарською, угорською, грузинською, китайською, корейською, монгольською, німецькою, польською, сербохорватською, словацькою, французькою, російською.
     
     Микола Олександрович прожив насичене та плідне творче життя. Військове минуле і напружена праця підірвали його здоров’я. Письменник прожив усього 55 років, але поціновувачі фантастики і досі зачитуються його книжками.
     
     Письменник живий доти, доки читають його книжки!
     
     Олег Федоров (Нікоф)


Автор: Артур Фролов прочтений: 1330 оценки: 5 от 1
© Свидетельство о публикации № 37172
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Bloodway

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика