Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Этот мир наполнен идиотами, оттого и гениям нет покоя. ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Оприлюднена “КЕС-холдінг” інформація про стан газових мереж України є некоректною і не відбиває реальної ситуації у цій сфері
Автор: Станислав Власенко      Дата: 13.11.2007 10:13


     Вибух газу у Дніпропетровську викликав справжню інформаційну хвилю у українських ЗМІ. Так, наприкінці жовтня представники російської компанії “КЕС-холдінг”, що є власником групи ГАЗЕКС (остання володіє ВАТ “Дніпрогаз”), оприлюднили інформацію про стан газових мереж України. На підставі даної інформації було здійснено аналіз та зроблено низку висновків, зокрема, щодо можливості повторення аварій на кшталт дніпропетровської. Враховуючи велику суспільну значимість проблеми спеціалісти ДК “Газ України” та ДП “Укргазмережі” проаналізували інформацію, оприлюднену “КЕС-холдінг”. В ході такого аналізу було встановлено, що низка тверджень представників “КЕС-холдінг” не відповідає дійсності.
     
     Зокрема, представники “КЕС-холдінгу” наводять «вікову» таблицю газових мереж (з розбивкою віку мереж від 5 до 50 років) що не відбиває реальної ситуації. За офіційними паспортними даними, що має у своєму розпорядженні ДК “Газ України”, замортизованими газовими мережами, вік яких перевищує 30 років, з 320 тис. км. є 14,8 тис. км (4,6%). Основна маса газових мереж будувалась не у 60-70-тих рр., а протягом останніх років. У 2005-2006 рр. приріст газових мереж в Україні склав 20 тис. км. на рік, тоді як у 60-тих рр. ХХ ст. приріст складав не більше 10 тис. км на рік, а станом на 2001 р. загальна протяжність газових мереж в Україні становила 240 тис. км.
     
     Фахівці ДК “Газ України” та ДП “Укргазмережі” вважають, що дані наведені представниками “КЕС-холдінг” стосуються швидше за все показників щодо віку мереж Харкова та, ймовірно, тих мереж, що обслуговуються підприємствами з газопостачання та газифікації, що входять до групи ГАЗЕКС. Таким чином, представники “КЕС-холдінг” безпідставно здійснюють аналіз стану газових мереж України, використовуючи інформацію про стан мереж лише окремого регіону.
     
     Враховуючи регіональні дані, які взято представниками “КЕС-холдінг” для аналізу стану газових мереж усієї України, фахівці ДК “Газ України” та ДП “Укргазмережі” вважають абсолютно необґрунтованими нібито підраховані суми необхідних інвестицій для відновлення газових мереж України. Зокрема, це стосується твердження про те, що у найближчі 10 років на дані цілі треба витратити $10 млрд. Сума необхідних вкладень у відновлення мереж в масштабах країни не підраховувалась, отже, наведена у матеріалах “КЕС-холдінг” оцінка є безпідставною.
     
     Спеціалісти газової галузі вважають, що будь-який аналіз буде ґрунтовним лише за умови використання повних та коректних вихідних даних. На думку спеціалістів ДК “Газ України” та ДП “Укргазмережі” оприлюднені “КЕС-Холдінг” дані про стан газових мереж, не відбивають реального стану справ у даній сфері.
     
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1119 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 3790
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика