Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Мы противостоим лжи! © чилболтонское послание

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Недофінансування геологорозвідувальних робіт призведе до зменшення обсягів видобутку власного природного газу
Автор: Станислав Власенко      Дата: 15.11.2007 17:47


     Систематичне недофінансування з Державного бюджету геологорозвідувальних робіт стримує розвиток сировинної бази та призведе у майбутньому до суттєвого скорочення видобутку природного газу на родовищах, які розташовані на материковій частині України.
     
     Протягом 1999-2007 року Дочірня компанія «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України», яка видобуває понад 90% природного газу у Державі, отримала з Держбюджету на проведення геологорозвідувальних робіт та розвиток сировинної бази лише 56,7 млн. гривень. Це складає лише 0,05% від 1,22 млрд. грн. сплаченого Компанією до бюджету збору на геологорозвідувальні роботи, який за чинним законодавством України має спрямовуватися державним газовидобувним підприємствам. За таких умов ДК «Укргазвидобування» змушена проводити геологорозвідувальні роботи власним коштом, зменшуючи інвестиції у інші напрямки роботи Компанії. Загалом за 9 років ДК «Укргазвидобування» витратила на розвиток сировинної бази 4,02 млрд. грн., які могла спрямувати на вдосконалення ефективності видобутку газу та освоєння технології надглибокого буріння.
     
     В умовах хронічного недофінансування за останні роки збір на геологорозвідувальні роботи підвищився у 12(!) разів. Зокрема, у 2007 році обсяг сплаченого збору зросте майже на 115 млн. грн. у порівнянні з минулим роком і складе 378 млн. грн. Таким чином Компанія позбавляється коштів на прирощення запасів та збільшення обсягів видобутку власного газу. Безпрецедентно високий податковий тиск разом із штучно заниженою ціною на природний газ для населення ставить газову галузь Держави на межу існування.
     
     ДК «Укргазвидобування» пропонує з 2008 року надати право газовидобувним підприємствам самостійно залишати собі не менше 80% збору за геологорозвідувальні роботи, не покладаючись на добру волю державних фінансистів щодо фінансування розвитку газової галузі. Компанія гарантує цільове використання цих коштів та закликає запровадити державний контроль за спрямуванням залишеної частини збору виключно на фінансування держзамовлення з приросту запасів природного газу.
     
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 791 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 3797
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика