Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Любовь, красота и действие спасут мир © древняя этрусская мудрость

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

59 років тому Київ отримав перший мільйон кубів газу
Автор: Станислав Власенко      Дата: 27.11.2007 03:25


     24 листопада 1948 року із завершенням будівництва магістрального газопроводу Дашава-Київ газ увійшов у квартири киян. Будівництво труби розпочалося у 1946 році і вже за два роки вона була готова до транспортування природного газу. Загальна протяжність «Дашава-Київ» 509,6 км, діаметр – 500 мм, пропускна здатність – 1,5 млн. кубометрів на добу. Цього ж року блакитне паливо з цієї труби отримало і м. Тернопіль. Було створено Управління з експлуатації газопроводу “Дашава - Київ”, яке мало у своєму складі п’ять районних управлінь у містах Тернопіль, Красилів, Бердичів, Київ та у с. Гнєздичево. Також цей день вважається Днем народження теперішнього «Київтрансгазу».
      Після введення в експлуатацію цього унікального магістрального газопроводу розпочалася широка газифікація повоєнних міст України. Навіть незважаючи на дефіцит потужної техніки і кваліфікованих кадрів.
      Газопровід “Дашава - Київ” на той час був найпотужнішим газопроводом в Європі, пропускна здатність якого становила близько 2 млрд. куб. м в рік. Він налічував 230 переходів через природні та штучні перепони (24 річки, 36 залізниць, 46 шосейних доріг, 139 боліт і балок). Трасу обслуговували 573 км повітряної лінії зв’язку з 57 селекторними пунктами. Було збудовано 49 будинків лінійних обхідників і створено аварійно-ремонтні пунтки (АРП) в Тернополі, Красилові та Бердичеві. В 1951 році газопровід був продовжений з Києва через Брянськ до Москви (і названий “Дашава – Київ – Брянськ - Москва”). Максимальної пропускної здатності - 5млн.куб м газу на добу - було досягнуто в 1959 році з пуском компресорних станцій в Тернополі, Красилові, Бердичеві та Боярці.
      З відкриттям нових потужних родовищ газу в 1966 році газопровід “Дашава-Київ”, підключений до першої нитки газопроводу “Шебелинка-Полтава-Київ”, став працювати як розподільний. Таким чином, з жовтня 1966 року, коли було реконструйовано шлейфи на КС, газ пішов у зворотному напрямку зі Сходу на Захід.
      На даний момент газопровід використовується як розподільний з робочим тиском 4,5 МПа. І більшість сіл та містечок Тернопільської, Житомирської та Київської областей отримують газ у домівки саме завдяки першому магістральному газопроводу в світі. Газопровід «Дашава – Київ» будувався із труб виробництва США і Жданівського трубопрокатного заводу (нині – трубопрокатний цех заводу імені Ілліча, м. Маріуполь), має гумобітумну ізоляцію. Технічний стан металу газопроводу станом на 2007 рік не втратив своїх механічних властивостей, тому його подальша експлуатація, як магістрального розподільного газопроводу, може здійснюватись і в майбутньому.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 499 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 3811
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика