Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Этот мир наполнен идиотами, оттого и гениям нет покоя. ©

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Укргазвидобування ввело в експлуатацію новий програмний комплекс для обліку енергоресурсів
Автор: Станислав Власенко      Дата: 21.01.2022 15:41


     АТ «Укргазвидобування», яке входить до Групи Нафтогаз, розпочало дослідно-промислову експлуатацію нового програмного комплексу «Bee-UGV», спеціально розробленого для збору даних з вузлів обліку енергоресурсів (природного газу, рідких вуглеводнів, електроенергії) та для розрахунку кількості природного газу в одиницях енергії (кВТ-год).
     
     Підрахунок обсягів газу в енергетичних одиницях використовується майже в усьому світі. В Україні ж наразі підрахунок обсягів газу здійснюється у кубометрах, але такий спосіб обліку не враховує калорійність палива. Перехід на енергоодиниці стане обов’язковим з 1 травня 2022 року (відповідно до вимог Закону України № 1850-ІХ від 02.11.2021 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії»). Введений в експлуатацію програмний комплекс якраз і дозволить обліковувати не тільки обсяг газу, але його кількість в енергетичних одиницях.
     
     «Чітка, прозора, єдина система обліку енергоресурсів – одне з ключових завдань, яке стоїть перед усіма підприємствами Групи Нафтогаз. Введенням в експлуатацію сучасного програмного продукту Укргазвидобування підтверджує готовність до системної роботи в нових умовах, зокрема, до переходу на облік природного газу в одиницях енергії», - зазначив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.
     Новий програмний комплекс також дасть можливість оперативно отримувати та аналізувати інформацію з автоматизованих вузлів обліку природного газу, нафти та газового конденсату, пластової води, електроенергії, потокових та лабораторних приладів визначення фізико-хімічних параметрів природного газу, теплоти згоряння і вмісту вологи тощо.
     
     Додаткові функції, які дозволяє виконувати новий програмний комплекс з обліку енергоносіїв АТ «Укргазвидобування»:
     
     Приведення об’єму природного газу до нових стандартних умов (відповідно до вимог Закону України № 1974-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях»).
     Зберігання отриманої та розрахованої інформації в єдиній базі даних.
     Автоматична передача інформації до інших систем (типу SCADA, MES, та ERP (SAP)).
     Проведення оперативних розрахунків витрати газу за двома методами вимірювання.
     Швидкий вибір статистичних даних для конкретного вузла обліку та розрахунку виробничо технологічних втрат по ньому.
     Автоматичне формування файлів відповідного формату для обміну з контрагентами та формування звітів.
     
     «Дослідно-промислова експлуатація ПК «Bee-UGV» відбувається в реальних робочих умовах. Перевіряємо всі програмні компоненти, служби та модулі. Проводимо краш-тести на відмовостійкість. І вже зараз з упевненістю можемо сказати, що швидкість отримання інформації з вузлів обліку та її обробка у порівнянні з попередніми програмами зросла в рази», - розповів начальник департаменту обліку і балансів природного газу та електроенергії АТ «Укргазвидобування» Володимир Юрченко.
     
     «Донедавна створення єдиного програмного комплексу для обліку та обробки інформації з величезної кількості приладів різного призначення, з різних середовищ і «поколінь» вважалося неможливим. Але наші фахівці подолали цей стереотип і завдяки «Bee-UGV» об’єднали в одну систему 3 176 облікових приладів. А у разі потреби маємо можливість відстежувати показники зі 100 вузлів обліку одночасно в режимі реального часу», - додав директор з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко.
     
     Над створенням програмного комплексу працювали фахівці АТ «Укргазвидобування» та «Науково-дослідного інституту транспорту газу» (АТ «Укртрансгаз»). Результатом співпраці став унікальний продукт, який відповідає всім сучасним вимогам.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 2902 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 40013
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Bloodway

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика