Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Итерация свойственна человеку, рекурсия божественна. © Питер Дойч

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Укргазвидобування сплатило майже 2 млрд грн паливного акцизу у 2021 році
Автор: Станислав Власенко      Дата: 10.02.2022 19:31


     АТ «Укргазвидобування» у 2021 році сплатило до місцевих бюджетів 1,969 млрд грн паливного акцизу, що становить 14% від загальної суми податку, сплаченого з вироблених в Україні підакцизних видів пального.
     У 2020 році сума сплаченого акцизного податку із підакцизних видів пального, виробленого виробничими підприємствами АТ «Укргазвидобування», становила 1,956 млрд грн.
     Податок на акциз був сплачений з пального, виробленого у 2021 році на потужностях Шебелинського нафтопереробного заводу (НПЗ) у Харківській області, а також на потужностях Яблунівського, Юліївського, Тимофіївського відділень з переробки газу і технологічного цеху «Базилівщина».
     «Сплата акцизу – це не тільки наповнення держбюджету. Це ще й свідчення легального походження, а отже і якості продукції. Ні для кого не секрет, що на українському паливному ринку гостро відчувається неринкова конкуренція з боку нелегальних виробництв – так званих «малих» НПЗ. Вони не платять податки і виробляють нафтопродукти як розчинники, абсорбенти, синтетичне паливо, різні не підакцизні товари, які потім все ж потрапляють у бак автомобіля під виглядом нібито бензину чи дизпалива. І від цього вже потерпає не лише держбюджет, але і споживач», – зазначив директор з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко.
     Нагадаємо, у 2021 році Шебелинський нафтопереробний завод (Šhebel), що входить до нафтового напряму Групи Нафтогаз, у січні-грудні 2021 року збільшив виробництво бензину Šhebel 95 на 47,7% — до 47 тис. тонн, а дизельного пального ДП Šhebel — на 1,4%, до 76 тис. тонн. Випуск бензину Šhebel 92 зменшився на 11,8% - до 83 тис. тонн, газу нафтового скрапленого Šhebel LPG – залишився на рівні 2020 року (144 тис. тонн).
     Шебелинський НПЗ (Šhebel) — один з двох нині діючих нафтопереробних заводів в Україні. Його потужність становить близько 500 тис. тонн переробки сировини на рік. Завод веде свою історію з 1960 року. У 2015-2018 роках було реалізовано наймасштабнішу за останні 20 років модернізацію, завдяки чому вдалося здійснити перехід на випуск продукції виключно стандарту Євро 5. З 2018 року пальне виробництва Шебелинського НПЗ реалізується на ринку під торговою маркою Šhebel. В асортименті продукції: бензини Šhebel 92, Šhebel 95, дизельне пальне Šhebel ДП та скраплений газ Šhebel Euro LPG. Пальне Šhebel можна придбати у Київській, Житомирській, Чернігівській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Сумській областях і на підконтрольних Україні територіях Донецької і Луганської областей.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 2333 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 40197
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Bloodway

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика