Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Нет ничего ценнее во вселенной, чем мысли и чувства. © Кир Булычев

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Зв’язок МінЖКГ з регіонами: від виконавчої вертикалі до угод про співпрацю з органами місцевого самоврядування
Автор: Станислав Власенко      Дата: 19.05.2008 00:10


     Адже на нараді розглядалися тісно взаємопов’язані питання, які визначають подальший розвиток всієї житлово-комунальної галузі, - заборгованість по заробітній платі підприємств ЖКГ, тарифна політика поточного року на послуги тепло-, водопостачання, водовідведення та утримання житла, стимулювання процесів створення ОСББ, виконання вимог Кабміну при формуванні переліків об’єктів для отримання субвенцій держбюджету 2008-го року.
     
     Уряд сьогодні налаштований на співпрацю з профспілками ,– підкреслив Міністр, відкриваючи нараду - галузева профспілка працівників ЖКГ підготувала близько двадцяти питань, які хоче обговорити на зустрічі з Прем’єр-міністром Юлієй Тимошенко. Такий соціальний діалог дозволить розв»язати чимало проблем, в тому числі і залежність оплати праці в галузі ЖКГ від формування тарифів на послуги. Ще одним соціальним партнером у цьому діалозі мають стати роботодавці.
     
     В ході селекторної наради було заслухано звіти про роботу із 9 регіонів України: АР Крим, Донецька, Дніпропетровська, Вінниці, Житомира, Луганська, Харкова, Києва та Полтави. Заступників губернатора Харківщини та заступника мера Києва Міністр з питань ЖКГ України Олексій Кучеренко запросив на особисту співбесіду до Мінжитлокомунгоспу. До Полтави навпаки відбуде представник міністерства, адже на найближчій сесії тамтешні депутати готові прийняти рішення щодо запровадження в області формули тарифоутворення, яка автоматично враховує суттєве зростання вартості енергоносіїв, зарплати та основних матеріалів.
     
     На нараді йшлося про таке:
     
     В Криму вже створено 378 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, 45 з них у 2008-му році, особливо цей процес активізувався у Ялті. Однак регіон чи не на останньому місці за показниками відшкодування тарифами собівартості послуг.
      На думку Міністра Олексія Кучеренка, у такому регіоні як Крим, де земля коштує дуже дорого є можливості інвестувати кошти в розвиток комунальної інфраструктури, а люди нарешті зрозуміли, що організація об’єднань співвласників багатоповерхових будинків дає можливість реально і законно володіти землею на якій стоять їхні будинки.
     Заборгованість із виплати зарплати на підприємствах ЖКГ Донецької області складає 3,1 млн. гривень, левова частка її припадає на підприємства електротранспорту. Представники обласної адміністрації вважають, що причина у недостатньому відшкодуванні держави за проїзд пільговиків, зокрема, лише 30% від необхідного закладено на перше півріччя поточного року. Проте місцева влада вживає заходів для виходу із кризи – вже у 13 містах області встановлено нові тарифи на проїзд в електротранспорті, які складають 75 копійок за одну проїздку. Також переглядаються тарифи на водопостачання і сьогодні вони вже відшкодовують 93% витрат. В містах області створено 1086 ОСББ, 350 з них у Макіївці.
     
     У Дніпропетровській області заборгованість із виплати заробітної плати в ЖКГ складає 1,9 млн. грн., половина її припадає на житловий сектор міста Дніпропетровська. На думку керівництва області виною тому тарифи на послуги. Проте в області, де сконцентровано 20% економічного потенціалу промисловості України, навчилися економити газ. У 2006-му на потреби ЖКГ області було витрачено 8 млрд. кубометрів газу, а торік вже 7 млрд.
     
     3,6 млн. грн. заборгували своїм працівникам підприємства ЖКГ Вінницької області, причому значний приріст боргу стався цього року через проблеми на одному з теплопостачальних підприємств. Представники обласної адміністрації на селекторній нараді запевнили, що вже протягом місяця проблему буде розв’язано. З 1 травня в області діють нові економічно обгрунтовані тарифи на всі житлово-комунальні послуги, крім теплопостачання.
     
     У Житомирській області з 2007-го року працює спеціальний відділ з питань створення ОСББ. Тарифи на житлово-комунальні послуги відшкодовують майже 100% витрат. На підприємстві з водопостачання триває заміна застарілого обладнання. Заборгованість із виплати зарплати, яка складає на підприємствах ЖКГ області 2,2 млн. грн. поступово зменшується, зокрема, втричі зменшено борги перед житловиками.
     
     Луганська область є лідером із заборгованості з виплати зарплати працівникам підприємств ЖКГ – 6,2 млн. грн. Представники обласної адміністрації пояснюють зростання боргу кризовою ситуацією на підприємствах міста Красний Луч і запевняють, що вже розроблено графік погашення заборгованостей.
     
     Міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко дав негативну оцінку процесам, які відбуваються на підприємстві «Луганськвода». Водопостачання є однією з найгостріших у Луганській області – вода , що не відповідає стандартам, тут подається за графіком у більшості міст і селищ. Нещодавно в результаті непрозорого конкурсу підприємство було передано у концесію російському монополісту. Концесіонер передбачає протягом 5 років інвестувати в підприємство 500 млн. гривень. Як повідомили представники обласної влади на поточний рік погоджено поки що 21 млн. гривень інвестицій.
     
      Ще місяць тому борги по заробітній платі на підприємствах ЖКГ Харківської області складали 6,2 млн. гривень, протягом місяця завдяки змінам у роботі підприємств теплоенергетики заборгованість вдалося зменшити на 4 млн. гривень.
     
     Темпи створення ОСББ у Києві є одними з найнижчих в Україні. Міський бюджет передбачає величезні дотації для населення з оплати комунальних послуг, що є черговою політичною акцією напередодні виборів. Економічні причини такого становища буде з’ясовувати вже новообрана столична влада.
     
     Половина боргу із заробітної плати, що утворилася на підприємствах ЖКГ Полтавської області припадає на підприємство «Лубниводоканал». Не поспішають в області і з організацією ОСББ.
     
     Підсумовуючи результати селекторної наради, Міністр з питань ЖКГ України Олексій Кучеренко наголосив, що обласні адміністрації є тією вертикаллю влади, яка представляє на місцях в тому числі і Міністерство з питань житлово-комунального господарства України й покликана сприяти у виконанні його місії щодо запровадження нової житлової політики. Міністр закликав обласні адміністрації взятися за організацію відповідних структурних підрозділів, які б за допомогою юристів, соціологів, економістів вели роз’яснювальну роботу з населенням щодо створення об»єднань співвласників будинків. Міністр навів приклад Казахстану, де створенням ОСББ займаються вже 10 років та витрачають на це значні кошти з державного бюджету.
     
     - Це світовий досвід і Україна тут не вигадає нічого кращого за створення ОСББ - як ефективного власника будинку, в якому приватизовані квартири, й яке може приймати рішення щодо ремонту будинку, його термомодернізації та розпоряджатися прибудинковою територією, замовляти необхідні для утримання будинку комунальні послуги. В України нараховується близько 230 тисяч багатоповерхових будинків, на ремонт кожного потрібно принаймні 2 мільйони гривень, загалом виходить, що лише ремонт житлового фонду коштуватиме щонайменше 460 млрд. гривень. Такі кошти можна знайти тільки залучивши приватні інвестиції. кредити банків, відрахування держави, органів місцевого самоврядування та обов’язково, - власників житла. Прорив у створенні ОСББ є одним з стратегічних завдань на 2008 рік – сказав Олексій Кучеренко.
     
     Найближчим часом Міністерство з питань ЖКГ підпише угоду з Мінрегіонбудом України щодо ефективного використання бюджетних коштів . Обидва міністерства мають спільну мету - провести якісні структурні зміни в регіонах, на які й будуть спрямовуватися кошти з держбюджету. Міністерство також планує протягом двох місяців укласти угоди з органами місцевого самоврядування обласних центрів та міст обласного підпорядкування про співпрацю, де буде прописано зобов’язання сторін щодо впровадження реформ та розвитку сфери житлово-комунального господарства в регіонах.
     
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 637 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 4046
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика