Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Что есть государство без правосудия? Шайка разбойников, и только. © Блаженный Августин

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Шляхи модернізації систем теплозабезпечення міст України обговорено в Дніпропетровську на регіональній нараді міських голів кількох регіонів України
Автор: Станислав Власенко      Дата: 20.07.2008 22:18


     У 2008 – 2015-му роках очікується значне зростання цін на природний газ, що призведе до підвищення тарифів на теплову енергію у 4-5 разів порівняно з 2007-м роком. Це може призвести до кризових явищ у комунальній енергетиці, пом’якшити вплив яких можливо за рахунок значного (у два з половиною – три рази) зниження потреб споживачів у теплі шляхом модернізації централізованих систем теплопостачання, максимального заміщення в енергобалансах міст України природного газу на місцеві джерела енергії, використання надлишків тепла, що виробляється промисловими підприємствами.
     
     У своєму виступі перший заступник Міністра з питань ЖКГ України Олександр Мазурчак зазначив, що політика Міністерства спрямована на розробку перспективних програм модернізації будівель та систем теплопостачання в період тривалого подорожчання енергоносіїв та заходів, спрямованих на пом’якшення наслідків цього подорожчання.
     
     Щодо стратегії реформування житлово-комунального господарства, Олександр Мазурчак наголосив:
     - Міністерство готове взяти на себе відповідальність за тарифну політику підприємств - надавачів комунальних послуг та ініціювати внесення відповідних змін до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади Державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та «Про житлово-комунальні послуги». Крім того, Міністерство вже зараз розробило проект Постанови КМУ «Про коригування тарифів на житлово-комунальні послуги», що надасть можливість оперативно коригувати тарифи у разі змін розміру мінімальної заробітної плати, а також цін на енергоносії, значно скорочуючи процедуру їх затвердження.
     На думку першого заступника Міністра, для фінансування програм оновлення підприємств житлово-комунального комплексу на місцях, реально сьогодні можна залучити кошти з двох джерел. По-перше, держава має закрити питання фінансування делегованих місцевим радам повноважень у повному обсязі, що надасть можливість гроші другого кошика направляти на розвиток міст и, головне, - на відновлення комунального господарства. По-друге, ввести податок на нерухомість. Цей дієвий механізм (до речі, практика розвинутих держав) дасть можливість збільшити надходження до місцевих бюджетів.
      Проте, одним із найголовніших завдань реформи залишається зменшення енергоємності комунальної сфери. Міністерство буде підтримувати позитивний досвід органів місцевого самоврядування з розв’язання цього питання. Разом з тим, буде вимагати розробки схем теплозабезпечення міст та проведення енергоаудиту. Без цієї роботи, від якої потрібно відштовхуватись як від базової, розмови про енергозбереження нічого не варті – переконаний Олександр Мазурчак.
      Тобто пропонується схема: розробку проектів, направлених на енергозбереження в ЖКГ, здійснювати за гроші громад. Далі, програми об’єднувати в районні та обласні, які увійдуть до відповідної Державної програми енергозбереження в житлово-комунальній сфері. Держава має забезпечити пільгове кредитування для реалізації цих проектів.
     
      Наприклад, у Львові зробили енергоаудит, витративши 60 тисяч гривень з бюджету міста. Наслідком проведеної роботи стала суттєва економія у два мільйони гривень.
     
     Дніпропетровський міський голова Іван Куліченко, наголосив, що на обговорення винесено дуже важливі для життєзабезпечення міст питання - впровадження сучасних енергозберігаючих технологій, оптимізації систем теплозабезпечення, практики залучення до цього процесу влади, громади, структур бізнесу. Висловив впевненість, що започаткований діалог між Міністерством з питань ЖКГ та міськими головами стане іще одним кроком на шляху реалізації реформ в житлово-комунальному господарстві, допоможе розробити стратегію розвитку енергетики та теплозабезпечення великих міст України, сприятиме обміну досвідом міських голів щодо створення нових стандартів якості життя на основі енергозберігаючих, екологічно-орієнтованих технологій та якісного менеджменту.
     
     На містах вже працюють над розв’язанням зазначених проблем. Так, зокрема, у Дніпропетровську рішенням міської ради від 21 вересня 2005-го року №18/30 затверджено Програму впровадження енергозберігаючих заходів у бюджетних установах, на комунальних та промислових підприємствах на період до 2015 року. В 2007-му році на виконання Програми із міського бюджету виділено 500 тисяч гривень. Відповідний і результат: по місту протягом року споживання газу знизилося на 8,1%, теплової енергії – на 9,2%. Із стратегією розвитку теплопостачання міста Дніпропетровська присутніх ознайомила заступник директора «ДнепрВНИИПИЭнергоатом» Наталія Миколина.
     
     Голова правління енергосервісної компанії «Екологічні системи» Василь Степаненко у своєму виступі обґрунтував необхідність модернізації систем міського теплопостачання з метою заміщення природного газу місцевими видами палива на прикладі Запоріжжя.
     За розрахунками науковців, вірогідним піком кризи може стати 2011 рік, коли вартість однієї гекакалорії тепла складе в середньому по Україні більше 750 гривень, а неплатежі споживачів можуть сягнути 60% , і, як наслідок, масові відключення газу для комунальних підприємств можуть привести до виходу з ладу теплових мереж.
     Тому було висловлено пропозицію – щодо необхідності визнання на державному рівні безперспективності продовження подальшої експлуатації і розвитку міських систем теплопостачання на основі газових котелень в період 2009-2016-го років. Й початку підготовки крупних інвестиційних проектів і програм з масового переводу систем теплопостачання міст України на місцеві види палива.
     
     Директор ТОВ «АРНІКА-Центр» Євген Нікітін, говорячи про необхідність удосконалення законодавства щодо енергоефективності житлово-комунального господарства України, зазначив:
     - МінЖКГ України ініційовано розробку Закону «Про енергоефективність в ЖКГ України». Після обговорення цього питання з фахівцями, було прийнято рішення звузити сферу дії цього законопроекту і зконцентрувати основні його положення на питаннях енергоефективності в житловому фонді. Адже щорічні витрати паливно-енергетичних ресурсів на опалення житла складають 70 мільйонів тон умовного палива, тобто близько третини загального споживання паливно-енергетичних ресурсів в країні. Тому перспективні плани розвитку систем теплопостачання необхідно розробляти з врахуванням термомодернізації будинків, що нині має приоритетне соціальне значення і є одним з механізмів підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів.
     На нараді з боку учасників обговорення – міських голів було висловлено чимало інших конструктивних думок і зауважень щодо необхідності модернізації систем теплопостачання міст України та ходу реформування житлово-комунального господарства в цілому. Мерам міст обласного значення було запропоновано укласти угоди про співпрацю з Міністерством з питань житлово-комунального господарства України. Першу угоду було того ж дня підписано з мерією Дніпропетровська.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 769 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 4147
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика