Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Мы противостоим лжи! © чилболтонское послание

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Коли українці питимуть якісну воду? Державні підходи до розв’язання проблеми обговорювали в Одесі
Автор: Станислав Власенко      Дата: 22.07.2008 21:14


     Про це йшлося 18 липня в Одесі на виїзному засіданні Міжвідомчої комісії з питань виконання Загальнодержавної програми «Питна вода України на 2006-2020 роки», у роботі якої взяли участь Міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко та Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич.
     Місцем проведення виїзного засідання Одесу обрано не випадково. Місто має розроблену регіональну програму «Питна вода», цей регіон активно співпрацює з Міністерством з питань житлово-комунального господарства України, одними з перших тут взялися за впровадження нових механізмів управління водопостачанням – прикладом є підприємство «Інфоксводоканал». Одеса стала одним з учасників проекту залучення коштів Світового банку на розвиток міської інфраструктури. 18 липня Міністр з питань ЖКГ України Олексій Кучеренко та Одеський міський голова Едуард Гурвіц підписали Угоду про співробітництво між Мінжитлокомунгоспом та Одеською міською радою.
     Як зазначив Міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко, забезпеченість України питною водою є низькою порівняно з іншими європейськими країнами – всього 1 тисяча кубометрів на одну людину на рік. В той час як у Німеччині та Франції – 2 тисячі кубометрів, а в Росії навіть 3 тисячі кубометрів. Якість води в Україні постійно погіршується. Отже, відповідно зростає вартість очищення води. Вода з більшості підземних джерел також не відповідає вимогам стандартів, особливо у Полтавській, Львівській, частково у Чернігівській та Черкаській областях. У 260 населених пунктах питна вода, що подається населенню, не відповідає вимогам стандарту. Особливо це відчувають мешканці Донецької, Запорізької, Луганської, Одеської, Херсонської областей. На думку Міністра, серед інших факторів, погана якість води значно впливає на тривалість життя людей в країні.
     
     - Нині вже розроблено цілісну систему державних заходів, яка передбачає поступовий перехід підприємств галузі водопровідно-каналізаційного господарства України до роботи в більш жорстких умовах для забезпечення належного рівня якості питної води,- наголосив Міністр з питань ЖКГ України Олексій Кучеренко, - здійснено лабораторну перевірку методів, методик та аналізів, які будуть запроваджуватися у системі контролю якості питної води, та можливість їх реалізації в умовах діючих водоочисних станцій.
     
     Забезпечити населення питною водою нормативної якості, в достатній кількості і з поступовим наближенням до стандартів Європейського Союзу, поліпшуючи таким чином стан здоров'я населення і навколишнього природного середовища, відновлення, охорону і раціональне використання джерел питного водопостачання є основним завданням Загальнодержавної програми "Питна вода України" на 2006-2020 роки, затвердженої Законом України від 3 березня 2005 за №2455.
     
     Відповідно до завдань Програми, у 2007 році затверджено Державний стандарт України «Джерела централізованого питного водопостачання. Гігієнічні і екологічні вимоги до якості води та правила вибирання» ДСТУ 4808:2007, введення в дію якого передбачено з першого січня 2009 року.
     
     Разом з тим, аналіз технологічного процесу виробництва питної води та дослідження технічного стану підприємств централізованого питного водопостачання, свідчить про певні складнощі у впровадженні вимог нового стандарту.
     
     В Україні в середньому на 1 мешканця виробляється 300-350 літрів води на добу, для питного водопостачання необхідно – 3 літри на добу. На думку науковців, забезпечення населення якісною питною водою шляхом очищення води, що подається централізованими системами водопостачання є не можливим ні з технічної, ні з економічної точок зору. Доцільним на найближчу перспективу може стати запровадження двох стандартів води: питної води водопровідної, яка в основному має використовуватися для сантехнічних нужд та високоякісної питної води, що має використовуватися лише для питного водопостачання.
     
     Зараз Міністерство з питань ЖКГ працює над механізмами впровадження нових технологій, які б дозволили забезпечити населення високоякісною питною водою в обсягах, достатніх для забезпечення фізіологічних потреб людини, на місті її одержання шляхом застосування установок доочищення бюветного типу (водопровідної або води з підземних джерел), через встановлення таких установок на об’єктах соціальної сфери (дитячі садки, лікарні, учбові заклади тощо), насамперед у містах, які працюють за тимчасовими дозволами на водопостачання.
     
     Планується також найближчим часом розробити: механізми забезпечення контролю за якістю води, особливо у сільській місцевості; контролю за системою очистки стічних вод; наведення порядку на ринку продажу питної води; запровадження системи державного регулювання через систему ліцензування й тарифоутворення; суттєвого зниження обсягів споживання електричної енергії в галузі централізованого водопостачання та водовідведення.
     
     Для широкого висвітлення цих проблем Міністерство з питань житлово-комунального господарства України спільно з Інститутом колоїдної хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України за сприяння Програми ООН 25 вересня 2008-го року проведуть Міжнародну науково-практичну конференцію на тему: «Якість питної води: нові підходи та шляхи вирішення».
      Під час виїзного засідання Міжвідомчої комісії з питань виконання Загальнодержавної програми «Питна вода України» на 2006 – 2020-й роки було обговорено також: стан виконання зазначеної Програми у 2007-му році та відповідних регіональних програм, доповідач – заступник Міністра з питань ЖКГ Сергій Зімін; план заходів щодо поліпшення якості води у населених пунктах, що подають її споживачам за тимчасовими дозволами з відхиленням від вимог діючого стандарту, доповідач – т.в.о. директора Інституту колоїдної хімії та хімії води ім.. А.В. Уманського НАН України, доктор хімічних наук, професор Наталія Мєшкова-Клименко; хід розробки законодавчих та нормативно-правових актів у сфері водопровідно-каналізаційного господарства, доповідач – заступник Міністра з питань ЖКГ Ірина Запатріна; про адаптацію нових стандартів якості послуг з водопостачання, доповідач – начальник Управління водопровідно-каналізаційного господарства МінЖКГ Володимир Рудий.
      Крім того, члени Міжвідомчої комісії відвідали об’єкти «Інфоксводоканалу», зокрем, хімічну лабораторію, яка оснащена найсучаснішим обладнанням з перевірки якості води. Міністр з питань ЖКГ України Олексій Кучеренко позитивно оцінив роботу орендного підприємства «Інфоксводоканал» щодо впровадження ним енергозберігаючих технологій. Підприємство планує за рахунок внутрішніх резервів облаштувати на очисних спорудах завод із спалювання мулового залишку та виробляти електроенергію для власних потреб.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 814 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 4156
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика