Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Нет ничего ценнее во вселенной, чем мысли и чувства. © Кир Булычев

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

УКРАЇНА НА ШЛЯХУ ДО СВІТОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОРГІВЛІ
Автор: Станислав Власенко      Дата: 08.09.2003 19:01


     4 вересня, в четвер, відбулась зустріч заступника Державного секретаря Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Володимира Олександровича Безрученко з Генеральним секретарем Міжнародної Торгової Палати пані Марією Ліванос Каттауї.
     В ході зустрічі обговорювались питання вступу України до СОТ.
     На теперішній час у двосторонньому переговорному процесі досягнуто суттєвого прогресу. Україна підписала 14 двосторонніх протоколів з доступу до ринків товарів та послуг.
     Завершено двосторонні переговори з Польщею, Кубою, та Бразилією. Окремі неузгоджені питання залишилися у переговорах з Туреччиною, Естонією, Австралією. Продовжено переговори з Аргентиною, Еквадором, США, Японією, Норвегією, Швейцарією, Молдовою, Панамою, Парагваєм, Ізраїлем, Киргизстаном, Литвою та Таїландом. Розпочато двосторонні переговори з делегаціями Малайзії та Тайваню.
     В рамках вступу до СОТ оновлена всеохоплююча тарифна пропозиція. Станом на сьогоднішній день середньоарифметична ставка ввізного мита по
     Управління зв'язків з громадськістю Україна, Київ 01008, вул. М.Грушевського 12/2, тел /факс(044) 253 82 29 e-mail: public_affairs@me.gov.ua
     
     -2-
     всій товарній номенклатурі становить 10,55%, а середньозважена - 7,02%. Відповідно до Консолідованої тарифної пропозиції середньоарифметична зв'язана ставка у 2005 році становитиме 6,72% та, відповідно, середньозважена- 5,68%.
     Формування зобов'язань з доступу до ринку послуг України знаходиться на заключній стадії. Україна, формуючи позицію на переговори з доступу до ринку послуг, пішла шляхом використання інвестиційної моделі зобов'язань. Зобов'язання України в основному стосуються „якісних" обмежень, як то підтвердження професійної кваліфікації (зокрема, наявність необхідної професійної підготовки, знання мови тощо) секторах медичних та освітніх послуг, вимоги акредитації (зокрема, реєстрація юридичної особи в Україні) у секторах професійних, фінансових, транспортних послуг, обмеження на здійснення деяких видів послуг. Такі обмеження, з одної сторони, мають забезпечити приток іноземних інвестицій, з іншої - досить ефективно захистити ті сектори ринку послуг, які є чутливими для України.
     У сфері торговельних аспектів прав інтелектуальної власності законодавче середовище зазнало великих позитивних змін. Протягом 2001-2003 років Верховною Радою України було прийнято 8 законів у сфері інтелектуальної власності, в тому числі Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правової охорони інтелектуальної власності". З прийняттям зазначеного проекту закону національна система правового регулювання захисту прав інтелектуальної власності буде повністю приведена у відповідність до норм Угоди СОТ.
     Фактично завершено гармонізацію системи стандартизації та сертифікації, державних закупівель, значного прогресу досягнуто у таких сферах законодавства, як санітарні та фітосанітарні заходи, оподаткування, інформаційні послуги.
     На сьогодні розроблено новий Графік введення в дію пріоритетних законопроектів, до якого увійшли 15 проектів законодавчих актів, з яких 5 вже прийнято, в тому числі новий Митний кодекс України, який розроблено з урахуванням всіх вимог СОТ та повністю відповідає нормам та правилам організації. Митний кодекс вступає в дію з 1 січня 2004 року.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1682 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 634
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика