Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Власть не средство, она - цель. © Дж.Оруэлл

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

ЩО ТАКЕ ЄВРОІНТГЕРАЦІЯ СЬОГОДНІ
Автор: Станислав Власенко      Дата: 16.09.2003 08:43


     XIII Міжнародний економічний форум у Криниці, Польща, став корисною можливістю для консультацій щодо питання про те, яким зараз є порядок денний європейської інтеграції України. Завдяки таким заходам ми можемо більше дізнаватися про наших західних сусідів і робити їх більш поінформованими про стан справ і політику України.
     Тестом на спроможність інтегрування з Європою є здатність налагодити прикордонне співробітництво. Йдеться про ефективний митний контроль, покращання транспортних коридорів, спільну роботу зі спрощення системи міграційних потоків і транзиту. В цьому Україна досягла суттєвого прогресу і не повинна зупинятися.
     Будь-який інтеграційний процес передбачає економічне співробітництво. Першим кроком у євро інтеграційному процесі є створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Передумовою для здійснення цього кроку є взаємні інвестиції. В цьому контексті, важливою подією стане придбання Індустріальним союзом Донбасу польського металургійного комбінату "Хута Ченстохова", а також участь польських компаній у приватизації українських підприємств. Аби забезпечити активну інвестиційну діяльність, норми економічної діяльності і права в Україні мають бути максимально прозорими і зрозумілими для підприємців ЄС. Тому уніфікація українського законодавства з законодавством ЄС є невідкладною справою.
     Європейська інтеграція багатьох нових членів Євросоюзу починалася з можливості громадян цих країн вільно пересуватися в межах Європи. Статус країни-сусіда, запропонований Україні з боку ЄС, дозволяє нам визначати вільне пересування громадян через кордон з ЄС як цілком реальне завдання. Зараз Україна може наполягати на спрощенні візового режиму для своїх громадян. Умовою успіху в цьому є спрощений доступ на територію України для громадян ЄС.
     Всерйоз обговорювати з Євросоюзом питання інтеграції може тільки країна, котра є учасником Світової організації торгівлі. Важливим результатом візиту до Криниці стала офіційна згода Республіки Польща на підписання двостороннього Протоколу про взаємний доступ на ринки товарів і послуг між Україною і Польщею без додаткових поступок з боку України. Про цю згоду повідомив віце-прем'єр-міністр Республіки Польща Єжі Хауснер. Можливо, що Протокол буде підписано у жовтні поточного року у Женеві, Швейцарія.
     Умовою успішної інтеграції з Євросоюзом є енергетична безпека України. Передусім поняття енергетичної безпеки полягає у диверсифікації каналів забезпечення держави енергоносіями. Тому подальше будівництво нафтопроводу "Одеса-Броди" є принципово важливим з точки зору євро інтеграційного процесу.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1348 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 640
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика