Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Зри в корень! © Козьма Прутков

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

ЛІЗИНГ ПО-УКРАЇНСЬКОМУ
Автор: Станислав Власенко      Дата: 15.11.2003 08:53


     В вересні 2003 року в місті Городенка Івано-Франківської області відбулося спільне засідання правління НАК "Украгролізинг" і Колегії обласної держадміністрації, на якому обговорено перспективи розвитку фінансового лізингу та ринку технічних послуг в Західному регіоні України. В роботі правління брали участь народний депутат України, почесний президент компанії В.Ф, Шпак, голова обласної держадміністрації М.В. Вишиванюк голова правління НАК "Украгролізинг" Є.Ф. Гомін, директори філій Компанії, керівники областей та районів Волинської, Івано-Франківської, Закарпатської, Рівненської, Львівської. Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей. Особлива увага зверталась на забезпеченні цього регіону сільськогосподарською, лісотрильовочною та лісонавантажувальною, а також переробною технікою, особливо малогабаритною, на умовах фінансового лізингу.
     Цього ж дня в м. Городенка проходила виставка цієї техніки та нарада-семінар учасників засідання. Присутні ознайомились з новинками заводів, які виготовляють малогабаритну сільськогосподарську, лісозаготівельну, а також переробну техніку і мали можливість заповнити заявки для її придбання.
     Зокрема, з великим інтересом гості оглянули міні-трактори та мотокультиватори відкритого акціонерного товариства "Мотор Січ" (м. Запоріжжя), трактори ХТЗ-2511 і ХТЗ-3521 відкритого акціонерного товариства "Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе", трактори виробничого об'єднання "Південний машинобудівний завод" та ТОВ "Укравтозапчастина", ВАТ "Івано-Франківський завод ''Агромаш", трильовочну та навантажувальну техніку ВАТ "Спецлісмаш" (м. Лубни), переробну техтку (млини, дробарки, обладнання для м'ясомолочної та хлібопекарської галузей, для розливу рідин), Могилів-Подільського машинобудівного заводу, ВАТ "Темп" (м. Черкаси), ВАТ "Автоштамп" (м. Олександрія), ЗАТ "Житомирремхарчомаш", вітряну електростанцію підприємства "АВАНТЕ" та іншу.
     Виходячи із специфіки виробництва та перспектив розвитку сільського господарства в регіоні на базі цього господарства планується створити постійну виставку-продаж широкого набору сільськогосподарської техніки, як для рослинництва, так і для тваринництва. Але основна мета — не лише поставка техніки на умовах фінансового лізингу, а й надання виробничих послуг та створення мережі технічного сервісу сільськогосподарських машин.
     За часів колгоспної системи діяла потужна сервісна мережа з доброю матеріально-технічною базою, що складалась із майстерень, машинних дворів, де працювали десятки тисяч фахівців. Позитивний їх вплив на технічний стан машин був безперечним. І нині, коли техніка перейшла у власність приватних виробників, користувачі потребують кваліфікованих порад і послуг із доставки запчастин, ремонту, технічного обслуговування.
     Зараз в області є чимало тракторів, комбайнів іноземного виробництва і на них встановлені складні в обслуговуванні й ремонті механізми та агрегати, а без кваліфікованих кадрів та допоміжного обладнання для обслуговування і діагностики самим користувачам усунути поломку не під силу. Саме для цього на базі технічно-сервісного центру в Городенці функціонуватиме ремонтно-діагностична майстерня саме для такого виду сільгосптехніки.
     Директор Івано-Франківської філії НАК "Украгролізинг" Василь Гречин.
     Тут же, на виставці, з директором Кишинівського тракторного заводу Василем Кермечи домовлено про спільний випуск гусеничних малогабаритних тракторів "'Т-70С" (бурякозбирального) та "Т-70В" (виноградозбирального) на базі ВАТ "Івано-Франківський завод "Агромаш", яке випускає трактор "Прикарпатець". В розробці спільного трактора братиме участь Івано-Франківський науково-дослідний інститут "Украгротранс".
     Присутні ознайомились також з пересувною ремонтно-діагностичною установкою, скомплекгованою ВАТ "Чортківський завод "Агромаш" і відкритим тут магазином запасних частин до сільськогосподарської техніки в якому можна замовити будь яку частину або агрегат і за лічені години їх отримати.
     На пленарному засіданні, яке відбулося після огляду техніки виступили почесний президент МАК "Украгролізинг" Василь Шпак, начальник відділу технічної політики Державного комітету лісового господарства Анатолій Сободир, директор Івано-Франківської філії корпорації "Автосервіс України" Ігор Кравець, директор Державного департаменту сільськогосподарського і тракторного машинобудування Мінпромполітики України Володимир Іванишин, директор інституту інженерів сільськогосподарського виробництва Дмитро Войтюк, директор Харківської обласної філії НАК ''Украгролізинг" Володимир Ткаченко, заступник директора ННЦ "ІМЕСГ" Микола Молодик, голова Івано-Франківської обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк.
     Висловлені пропозиції, зауваження та побажання виступаючих узагальнено. Вони ляжуть в основу програми НАК "Украгролізинг" щодо надання допомоги Західному регіону України в забезпеченні сільськогосподарською та переробною технікою через фінансовий лізинг і створення ринку технічних послуг.
     НАК "Украгролізинг" створена відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 11 квітня 2001 року у виконання Указу Президента від 23 лютого 2001 року. Компанія є спадкоємцем майнових прав і зобов'язань Державного лізингового підприємства "Украгролізинг", створеного на базі Державного лізингового фонду в 1999 році, і підлегла Кабміну. Планувалося, що компанія буде забезпечувати 30% матеріально-технічного і сервісного забезпечення аграрного сектора України.
     Відповідно до рішення Кабміну, "Украгролізинг" повинна забезпечити повернення 2 767,718 млн. гривень боргів за техніку. "Украгролізинг" подала позови в суд проти всіх боржників, у тому числі найбільших — "Украгропромбіржи", Української аграрної біржі, "Украгротехсервіс".
     Компанія має більш 25 філій в Україні. До складу компанії входять підприємства технічного обслуговування, матеріально-технічного постачання і машинно-технічні станції. Усього до складу компанії входить 64 підприємства.
     Лізингова система закупки сільгосптехніки, створена за пропозицією Мінагрополітики ще в 1998 році. За умовами лізингу сільгоспвиробник одержує техніку, оплативши 15% її вартості. Потім протягом 5,5 року одержувач лізингової техніки повинний повернути 100% вартості із середньорічною ставкою 1,9%.
     Лізинг є новою організаційно-економічною формою підприємницької діяльності, що спрямована на інвестування засобів. Він створює сприятливі умови для одержання необхідного устаткування без значних одноразових витрат і дозволяє уникнути витрат, зв'язаних з моральним старінням техніки. Тому лізинг являє собою діючий засіб, що дозволяє оживити інвестиційну діяльність в Україні.
     Вперше застосування терміну "лізинг" (від англійського lease - здавати в найми) зв'язують з операціями телефонної компанії "Белл", керівництво якої в 1877 році прийняло рішення не продавати свої телефонні апарати, а здавати їх в оренду. Перша незалежна лізингова компанія “Юнайтед Стейтс Лізинг корпорейшн” була створена в Сан-Франциско в 1952 році.
     Сьогодні в 25 областях України діють понад 16 лізингових компаній. Але весь обсяг лізингових інвестицій не перевищує 10-12 % від попиту на інвестиції по лізинговими схемах у промисловість України.
     Джерелом надходжень коштів на рахунок «Украгролізингу» у Держказначействі служить повернення грошей за надану в минулий період техніку і повернення засобів за імпортну техніку, придбану під державні гарантії. За період 1996–1998 років під державні гарантії в Україну через кордон надійшло техніки на суму $2,7 млрд.
     У 2002 році "Украгролізинг" надав у лізинг 250 тракторів, 21 зернозбиральний і 29 бурякозбиральний комбайни і 940 одиниць іншої сільськогосподарської техніки.
     На сьогодні сільське господарство України потребує біля 112 тис. зернозбиральних комбайнах. В наявності є близько 53 тисяч, дефіцит тракторної техніки в — близько 100 тис. В 2002 році українські машинобудівники випустили близько 2 тис. тракторів і кілька сотень комбайнів.
     На 2003 рік у НАК "Украгролізинг" сільгоспвиробники України замовили сільськогосподарської техніки різних видів на 3,5 млрд. грн., у тому числі на умовах фінансового лізингу на 1,8 млрд.
     У числі замовленої техніки найбільша кількість тракторів Харківського тракторного заводу і виробничого об'єднання "Південний машинобудівний завод", зернозбиральних комбайнів "Славутич" - Херсонського комбайнового заводу, кормозбиральних комбайнів "Мазав - Поділля" (м. Хмельницький), сівалок заводу "Червона Зірка" (м. Кіровоград) та ін.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1594 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 712
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика