Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Gens Una Sumus. (лат. "Мы все одна семья.") © лозунг FIDE

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

НАРЕШТІ НА ЗЕМЛІ ХАЗЯЇН
Автор: Станислав Власенко      Дата: 17.12.2003 09:04


     На 1 млн. 900 тис. грн поповнився бюджет міста Чернівці за рахунок аукціонного продажу земель несільськогосподарського призначення. Це був четвертий аукціон з продажу земель в цьому році. Всього за 10 місяців 2003 року в Чернівцях отримано 2 млн. грн. у казну міста, та 1,5 млн. грн. до обласного бюджету. Чернівецька область, незважаючи на те, що займає останнє місце (1,7%) від усієї території України, займає 9 – 12 місце за об’ємами продажу землі.
     Володимир Жлуцький – заступник голови Держкомзему України, під час проведення спільного засідання Чернівецького прес-клубу Українського освітнього центру реформ та Проекту підтримки приватизації землі в Україні Агентства США з міжнародного розвитку на тему «Становлення та розвиток ринку землі в Чернівецькій області», що відбулося одразу після аукціону, сказав, що на сьогодні понад 500 тисяч українських громадян отримало державні акти на право власності на землю. Також він повідомив, що Світовим банком надано кредіт Україні у 195 млн. $ на створення реєстраційної системи у сфері земельних відносин.
     Стеван Добрілович, керівник Проекту підтримки приватизації землі в Україні, вручив приватному підприємцю Георгію Чорнею 10 000 державний акт на право власності на землю.
     Землі несільськогосподарського призначення, що можуть бути приватизовані відповідно до законодавства України - це землі, які використовуються для здійснення підприємницької діяльності - розміщення магазину, офісу, заводу, спорудження промислових підприємств та ін.
     Конституція України 1996 року гарантує фізичним та юридичним особам право власності на землю.
     Відповідно до Земельного кодексу України право на викуп земельних ділянок несільськогосподарського призначення мають власники будівель та споруд, розташованих на таких ділянках, а саме: громадяни України; юридичні особи, засновані громадянами України або юридичними особами України; іноземні юридичні особи (за погодженням з Кабінетом Міністрів України), іноземні громадяни та особи без громадянства.
     Продавцями земельних ділянок несільськогосподарського призначення до розмежування земель державної та комунальної власності виступають: місцеві (міські, селищні, сільські) ради - щодо земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів; місцеві державні адміністрації - щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів.
     З метою прискорення приватизації земель несільськогосподарського призначення та видачі державних актів на право власності на землю, у липні 2001 р. в Україні було започатковано Проект підтримки приватизації землі, що фінансується Американським Агентством з міжнародного розвитку.
     Для реалізації поставлених завдань Проект співпрацює з Державним комітетом України по земельних ресурсах, органами державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, іншими зацікавленими організаціями та установами.
     Проект поширює свою діяльність по всій території України через мережу регіональних представників.
     За 27 місяців діяльності Проекту власниками земельних ділянок несільськогосподарського призначення в Україні стали понад 10 тисяч суб'єктів підприємницької діяльності, які посвідчили своє право власності державними актами. Загальна вартість придбаних земельних ділянок становить більше 250 млн. грн., загальна площа - близько 3 тисяч гектарів.
     Найбільш активно процес продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення здійснюється у Львівській, Волинській, Луганській, Полтавській та Рівненській областях. Найгірші результати - у Київській, Кіровоградській областях та АР Крим.
     Обсяги приватизації земельних ділянок несільськогосподарського призначення підприємствами постійно зростають. Так, протягом останнього року щомісяця в Україні видається близько 400 державних актів на право власності на викуплені земельні ділянки, що свідчить про значну активізацію процесу приватизації. Щомісяця від продажу земельних ділянок до місцевих бюджетів надходить в середньому близько 10 млн. грн.
     Процес приватизації землі дає безперечні переваги і органам місцевого самоврядування, і підприємствам-власникам земельних ділянок. Підприємства, що приватизували землю, можуть: продати свою земельну ділянку або її частину, подарувати її, передати у спадок або обміняти на іншу ділянку; здавати в оренду свою земельну ділянку або її частину разом з будівлями, що на ній знаходяться, без будь-яких додаткових погоджень з органами державної влади чи місцевого самоврядування; отримати кредит під заставу земельної ділянки; залучити інвестиції для розвитку свого бізнесу: як правило, інвестори вкладають капітал у ті підприємства, які мають землю у власності, а не в користуванні; внести вартість земельної ділянки як актив до статутного фонду підприємства; випустити акції на суму, що дорівнює вартості землі, продати ці акції та залучити додаткові кошти для розвитку свого бізнесу; надійно захистити кошти підприємства від інфляції; зменшити свою залежність від чиновника та забезпечити стабільність роботи підприємства.
     Переваги для місцевих органів влади від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення: місцеві бюджети отримують одноразовий дохід від продажу землі; кошти, отримані від продажу землі, спрямовуються на здійснення програм соціально-економічного розвитку; місцеві бюджети матимуть надійне джерело надходжень у вигляді земельного податку; з розвитком вторинного ринку землі місцеві бюджети будуть регулярно отримувати додаткові надходження у формі мита та інших платежів за оформлення трансакцій із земельними ділянками; продаж землі перекладає експлуатаційні витрати на землю з органів місцевого самоврядування на нових власників, що дозволяє вивільнити бюджетні кошти на інші соціально-економічні потреби; запровадження прозорої ефективної процедури земельних відносин створює привабливе середовище для притоку капіталу, що сприятиме розширенню виробництва та створенню нових робочих місць.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1183 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 784
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика