Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Главное чудо - то, что мы живем. © Сергей Капица

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Роз’яснення Щодо правомірності підвищення цін на газ для промислових споживачів
Автор: Станислав Власенко      Дата: 22.01.2004 08:58


     НАК “Нафтогаз України” спростовує заяву в.о. голови Національної комісії з регулювання електроенергетики (НКРЕ) Василя Котько, про те, що Компанія не мала права підвищувати ціни на газ для промислових споживачів.
     
     Рішення Компанії є правомочним, оскільки станом на 20 січня 2004 р. в Україні не було здійснено державне регулювання цін на природний газ, який поставляється НАК "Нафтогаз України" для промислових споживачів.
     
     Частиною 2 статті 190 Господарського кодексу України (який набув чинності з 01.01.04) встановлено, що підприємство має право самостійно або на договірній основі встановлювати ціни та тарифи на свої товари, роботи і послуги.
     
     Відповідно до статті 190 Господарського кодексу України, ціни та тарифи, які встановлюються підприємством самостійно є вільними. Згідно з частиною 7 Закону України "Про ціни та ціноутворення" вільні ціни (тарифи) встановлюються на всі види товарів, робіт послуг за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання.
     
     Станом на 20.01.04 НКРЕ не прийняла нормативного акту, який би встановлював граничний рівень ціни на природний газ, що поставляється промисловим споживачам. Отже, оскільки державне регулювання не було здійснено, ціни на природний газ, що поставляється промисловим споживачам, є вільними.
     
     НАК “Нафтогаз України” вперше надіслав НКРЕ свої розрахунки та пропозиції щодо зміни ціни на газ для промислових споживачів ще 31.01.2003. Зі змінами та доповненнями вони були надані НКРЕ у вересні 2003 року. 20 та 27 листопада НКРЕ розглядала пропозиції “Нафтогазу України” щодо встановлення цін для промислових споживачів, втім рішення так і не було ухвалене.
     
     Враховуючи, що рівень цін на газ для промислових споживачів визначає спроможність Компанії виконати власні зобов’язання з міжнародних контрактів, а також виходячи з нездатності НКРЕ ухвалити рішення з цього приводу, “Нафтогаз України” реалізував своє право, передбачене статтею 23 Закону України “Про підприємства в Україні”, та встановив ціну на природний газ для промислових споживачів наказом по Компанії.
     
     
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1711 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 838
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика